www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Мирослав Продан: Перші чотири пункти пропуску будуть переобладнані за рахунок коштів, отриманих від перевиконання плану по митних надходженнях

За результатами першого кварталу ДФС отримає додаткових 800 млн грн., які будуть направлені на технічне переоснащення митниці. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час 5-го засідання Керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері», яке відбулося сьогодні, 6 квітня.
Нагадаємо, згідно з Державним бюджетом України на 2017 рік ДФС отримала можливість використовувати 10 відсотків від суми перевиконання індикативів митних надходжень на розвиток митної інфраструктури.
«З початку цього року перевиконання митницями індикативного показника з надходжень становить понад 8 млрд. грн. Тобто за результатами І кварталу ми отримуємо від Міністерства фінансів України 800 млн. грн., які спрямовуватимуться на розбудову, благоустрій та забезпечення технічними засобами митного контролю пунктів пропуску», - підкреслив Мирослав Продан.
Зараз визначаються перші 4 пункти пропуску на державному кордоні України, на які буде направлено ці кошти для одночасної розбудови з сусідніми країнами. Пункти пропуску планується обладнати інтерактивними системами відео-контролю, ваговими комплексами, стаціонарними сканерами тощо.
Також, за словами очільника ДФС, частина коштів буде спрямована на збільшення фонду заробітної плати співробітникам митної сфери.

Мирослав Продан: Взаємодія між проектами Twinning з митних та прикордонних питань довела свою ефективність
Проект Twinning для фіскальної служби буде подовжений ще на 2 місяці. Таке рішення ухвалене під час 5-го засідання Керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері», яке відбулося сьогодні, 6 квітня.
«Тісна взаємодія між проектами Twinning з митних та прикордонних питань довела свою ефективність у запровадженні європейських стандартів у діяльності наших служб і взаємодії між митними та прикордонними органами України», – зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан
Мирослав Продан розповів, що протягом першого кварталу цього року ДФС спільно з експертами Twinning працювали над розвитком системи аналізу та управління ризиками, а також удосконаленням митного контролю та митних процедур. Зокрема, при переміщенні товарів подвійного значення та озброєння. А також опрацювали низку заходів щодо підвищення захисту прав інтелектуальної власності, дотримання ветеринарного та фітосанітарного контролю тощо.
Окрему увагу експерти приділили питанням ефективного та цільового використання ІТ для забезпечення чіткого та своєчасного виконання ДФС своїх функцій, посилення антикорупційних заходів у системі ДФС, у т.ч. шляхом удосконалення діяльності підрозділів по роботі з кадрами.
Під час засідання Мирослав Продан також підтвердив готовність ДФС до подальшої співпраці з Державною прикордонню службою України у рамках реалізації проектів Twinning.
«Це дозволить нам, як двом службам, які знаходяться на кордоні, й надалі виробляти спільні підходи та рішення, спрямовані на створення європейських правил та процедур на кордоні України з ЄС», – наголосив керівник ДФС.
Нагадаємо, Twinning – нова форма технічного співробітництва між органами влади держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін досвідом в окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу “ноу-хау” та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, напрацювання унікального національного досвіду.
Проект передбачає:
- довгострокові щоденні консультації між представниками ДФС та експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту Twinning (RTA);
- навчальні візити до країн-членів ЄС з метою ознайомлення на практиці з аспектами впровадження елементів інтегрованого управління кордонами;
- нормотворчу роботу у сфері боротьби з корупцією («круглі столи», публікація посібника з антикорупційних заходів).
Правила етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС мають стати настільним посібником для всіх співробітників служби
Дотримання принципу доброчесності, тобто спрямованості дій кожного державного службовця на захист інтересів держави, є одним із фундаметальних положень Закону України „Про державну службу”.
З цього витікає необхідність повної відмови від приватних інтересів під час здійснення службових повноважень, а також формування у співробітників нетерпимого (абсолютно негативного) ставлення до корупційних проявів.
Про це заявив заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов.
З цією метою, у рамках реалізації положень Антикорупційної програми Державної фіскальної служби України на 2015-2017 роки, Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС розроблюються додаткові елементи протидії корупції.
«За підтримки експертів місії технічної допомоги Міністерства фінансів США, Головним управлінням внутрішньої безпеки ініційовано створення Правил етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС, які наразі затверджені наказом ДФС», – розповів Сергій Мартинов.
За словами посадовця, метою цих правил є впровадження етичних стандартів поведінки працівників органів ДФС, добросовісного, чесного та професійного виконання ними функціональних обов’язків, а також надання вичерпної покрокової інформації про обов'язки та дії працівників щодо недопущення корупційних правопорушень та сприяння зміцненню суспільної довіри.
Правилами запроваджено заборону використовувати службові повноваження для особистої вигоди, брати на себе зобовязання та обіцянки, які можуть негативно вплинути на репутацію органів ДФС, використовувати або розголошувати будь-яку службову інформацію у приватних інтересах, надавати незаконні переваги приватним та юридичним особам шляхом дій або бездіяльності тощо.
Зокрема, працівники зобовязані негайно письмово повідомляти про спроби або можливе вчинення іншими працівниками правопорушень у сфері службової діяльності. Вказується, що неповідомлення про такі прояви є підставою для притягнення до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.
Для кращого сприйняття зазначених нововведень співробітниками ДФС та громадським суспільством також підготовлено агітаційні матеріали щодо дій, які мають вживатись службовцями фіскальної служби при спробах підкупу з боку громадян України в процесі податкового та митного контролю, або у разі ознак неправомірних дій з боку співробітників ДФС.
При цьому надається детальна інформація щодо можливостей подачі таких відомостей до підрозділів внутрішньої безпеки шляхом особистого звернення, цілодобового телефонного сервісу „Пульс” та через відповідну форму на інтернет-сторінці ДФС в розділі „Протидія корупції”.
Ці постери розміщено в усіх службових приміщеннях, де службовці ДФС контактують з представниками приватного сектору.
Мирослав Продан: Завдяки детінізації економіки у першому кварталі надходження до бюджету зросли на третину
У січні-березні 2017 року до зведеного бюджету перераховано майже 229,3 млрд. грн. платежів, що контролюються ДФС. Це на 34,1%, або на 58,3 млрд. грн. більше, ніж у першому кварталі 2016 року. Такі дані оприлюднив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
«Державна фіскальна служба стабільно виконує своє основне завдання – забезпечення находжень до бюджету. Значного збільшення надходжень у цьому році вдалося досягти завдяки заходам з детінізації економіки, системній роботі з протидії корупції в податковій та митній сферах, а також покращенню сервісного обслуговування платників», - підкреслив Мирослав Продан.
За його словами, надходження до зведеного бюджету податкових платежів за січень-березень 2017 року склали понад 159 млрд. грн., митних – 70,2 млрд. грн.
З початку року до державного бюджету надійшло 187,7 млрд. грн., що на 33,4% (на 47 млрд. грн.) більше, ніж у першому кварталі 2016 року. До місцевих бюджетів станом на 1 квітня перераховано 41,5 млрд. гривень – на 37,5% (на 11,3 млрд. грн.) більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
З початку 2017 року платникам податків відшкодовано майже 27 млрд. грн. податку на додану вартість, що на понад 4,7 млрд. грн., або на 21,2% перевищує відповідні показники минулого року.
У першому кварталі цього року до бюджету надійшло понад 38,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на понад 8,8 млрд. грн., або на 29,4% більше, ніж за три перших місяці 2016 року.
Визначено переможців конкурсу на посади начальників Одеської, Івано-Франківської, та Тернопільської митниць
Завершено фінальний етап конкурсного відбору кандидатів на посади начальників трьох митниць ДФС. Переможцем конкурсу на посаду начальника Одеської митниці визнано Олександра Власова, начальника Головного міжрегіонального управління оперативного забезпечення зони проведення антитерористичної операції (м. Київ, м. Краматорськ, м. Слов’янськ) ДФС, керівника Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи при Міністерстві фінансів України.
У конкурсі на посаду начальника Івано-Франківської митниці переміг Василь Ватаманюк, завідувач Організаційного сектору (м. Київ) Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, на якого з 23.03.17 покладено обов’язки начальника Івано-Франківської митниці ДФС.
У конкурсі на посаду начальника Тернопільської митниці найбільшу кількість балів набрала Оксана Антонович, перший заступник начальника Тернопільської митниці ДФС. З 13.03.17 року вона виконує обов’язки начальника Тернопільської митниці ДФС.
Кандидати-переможці будуть рекомендовані конкурсною комісією для зайняття вакантних посад керівників зазначених митниць відповідно до діючого законодавства. Остаточне призначення на посади відбуватиметься за попереднім погодженням з Міністерством фінансів України та головами відповідних обласних державних адміністрацій.
Оскаржити рішення конкурсної комісії можна буде протягом 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу, що передбачено ст. 28 Закону України «Про державну службу».
Нагадаємо, кандидати проходили три етапи конкурсу - тестування, розв’язання ситуативних завдань та співбесіду, які передбачені положеннями Закону України «Про державну службу».
Детальніше про результати конкурсу можна дізнатися за посиланням:
Сергій Білан: З початку року співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу спирту і алкоголю більш, ніж на 119 млн. грн.
За перший квартал поточного року в рамках проведення операції «Акциз-2017» співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу понад 238 тис. літрів спирту та 548 тис. літрів алкогольних напоїв на загальну суму 119 млн. грн.
Про це повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.
За його словами, за вказаний період припинено діяльність 40 незаконних виробництв алкогольних напоїв та розпочато 92 кримінальні провадження щодо незаконного обігу підакцизних товарів.
«Алкогольний контрафакт і фальсифікат підпільно виробляється в усіх регіонах України, про що свідчить статистика щодо виявлення та припинення фактів незаконного виготовлення лікеро-горілчаних напоїв всіма регіональними підрозділами податкової міліції. Останнім трендом незаконної торгівлі алкогольними напоями є їх реалізація через мережу Інтернет », - зазначив Сергій Білан.
Він також зауважив, що існує декілька каналів надходження спирту для незаконного виготовлення алкоголю.
«У країну поза митним контролем доставляється спирт іноземного виробництва, в основному з Молдови та Російської Федерації, в тому числі за допомогою замаскованих трубопроводів. Також ділки виробляють необлікований спирт як на потужностях легальних спиртових заводів, так і в кустарних умовах», - розповів перший заступник голови Сергій Білан.

Деклараційна кампанія – 2017

Начальник управління організації роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова на прес-конференції в інформаційному агентстві «МОСТ-ДНЕПР» розповіла про стан проведення деклараційної кампанії – 2017.
«З початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року, яка завершується 3 травня 2017 року.
За три місяця поточного року майже 15 тис. мешканців Дніпропетровщини задекларували свої доходи. Загальна сума задекларованих доходів складає понад 780 млн. грн., задекларовано податкових зобов’язань зі сплати податку на доходи у розмірі 25,8 млн. грн. та 4,9 млн. грн. військового збору. У тому числі, за джерелами доходів: 2377 осіб задекларували 264,5 млн. грн. отриманих спадщин і подарунків, 269 осіб – в сумі 38,5 млн. грн. від продажу рухомого та нерухомого майна, 25 громадян задекларували іноземні доходи в сумі 13,1 млн. грн. Дохід понад 1 млн. грн. задекларував 41 платник податку, сума доходу 233,4 млн. грн.
Скористалися правом на отримання податкової знижки 2471 громадян, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету становить 4,1 млн. грн.», – зазначила вона.
Також, Манушак Осипова проінформувала про внесені зміни до Податкового кодексу України, які будуть застосовуватися під час декларування доходів за 2017 рік, а саме :
- зміни у порядку отримання податкової знижки громадянами: знято обмеження з розміру суми, сплаченої за навчання, яку платник податку може включити до податкової знижки за наслідками звітного року;
- спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця: за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення.
оскільки вони оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Тобто, подарунки від родичів першого та другого ступенів споріднення будуть також оподатковуватися за нульовою ставкою.

Перелік країн, на які поширюється дія
Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що за повідомленням Державної фіскальної служби України на офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за посиланням http//www.oecd.org/ctp/exchange-of-tax-information/ розміщена інформація щодо актуалізованого переліку країн та юрисдикцій, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (далі – Конвенція).

Конвенція набуде чинності:
- для Малайзії – з 01.05.2017;
- для Панами – з 01.07.2017.
Перелік країн та юрисдикцій, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах
(станом на 01.04.2017)

АвстраліяКазахстанРумунія
АвстріяКамерунСамоа
АзербайджанКайманові островиСан-Марино
АлбаніяКанадаСаудівська Аравія
АнгільяКіпрСейшельські острови
АндорраКНРСенегал
АргентинаКолумбіяСент-Вінсент і
АрубаКореяГренадіни
БарбадосКоста РікаСент-Кітс і Невіс
БелізКюрасаоСінгапур
БельгіяЛатвіяСінт-Мартен
Бермудські островиЛіхтенштейнСловаччина
БолгаріяЛитваСловенія
БразиліяЛюксембургСША
Британські ВіргінськіМаврикійТуніс
ОстровиМальтаТьоркс і Кайкос
ВеликобританіяМаршаллові островиУганда
ГанаМексикаУгорщина
ГернсіМолдоваУругвай
ГібралтарМонакоФерерські острови
ГренландіяМонсерратФінляндія
ГреціяНауруФранція
ГрузіяНігеріяХорватія
ДаніяНідерландиЧехія
ДжерсіНімеччинаЧилі
ЕстоніяНімуєШвейцарія
ІзраїльНова ЗеландіяШвеція
ІндіяНорвегіяЯпонія
ІндонезіяОстрів Мен
ІрландіяПакистан
ІсландіяПівденна Африка
ІспаніяПольща
ІталіяПортугалія
Російська Федерація
Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державна комісія України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України (далі – ДКЗ України) щодо визначення тимчасового (до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин) коефіцієнта рентабельності гірничого (гірничодобувного) підприємства (Крмпе) для застосування платниками при обчисленні податкових зобов’язань у 2017 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, повідомила наступне.
Відповідно до Положення про порядок розробки та обґрунтування кондицій на мінеральну сировину для підрахунку запасів твердих корисних копалин, затвердженого наказом ДКЗ України від 07.12.2005 №300, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України за №65/11939, а також Положення про порядок техніко-економічного обґрунтування кондицій для підрахування запасів родовищ нафти і газу, затвердженого наказом ДКЗ України від 27.11.2006 №316 (зареєстрований у Мінюсті України за №1383/13257), ДКЗ України рекомендує встановити такі тимчасові (до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів і корисних копалин) коефіцієнти рентабельності для застосування платниками під час обчислення податкових зобов’язань у 2017 році:
- для нафтогазодобувних підприємств – 0,87;
- для всіх інших гірничодобувних підприємств – 0,22.
Змінено Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків,
у рахунок погашення його податкового боргу
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 31.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №192 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1244» (далі – Постанова №192), якою внесено зміни до Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1244 «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України».
Нагадуємо, що статтею 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) регламентується продаж майна, що перебуває у податковій заставі.
Постанова №192 прийнята на виконання вимог Закону України 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797).
Змінами, внесеними Законом №1797, зокрема, до статті 95 ПКУ, встановлено, що у разі, якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу в установлені ПКУ строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з його рахунків у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду. При цьому, такий податковий борг повинен перевищувати 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати.
Постанова №192 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.

У першому кварталі Кам‘янською ОДПІ забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів 743,5 млн. грн. податкових платежів та 238,6 млн. грн. ЄСВ

За три місяці 2017 року платники Кам‘янської ОДПІ перерахували до Державного бюджету України 299 148,1 тис. грн., що на 161791,4 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
До місцевих бюджетів мобілізовано 444 367,2 тис. грн. Це на 96628,4 тис. грн. більше фактичних надходжень січня-березня 2016 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 238 578,7 тис. грн.
Найбільші суми отримані державним бюджетом за рахунок надходження: податку на додану вартість – 86 501,6 тис. грн. (28,9 відс.), рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення – 31 192,1 тис. грн. (10,4 відс.), податку на прибуток – 39 911,6 тис. грн. (13,3 відс.), військового збору – 17 782,2 тис. грн. (6,0 відс.).
Найбільші суми отримані місцевими бюджетами за рахунок надходження: податку на доходи фізичних осіб – 353 269,4 тис. грн. (47,5 відс.), плати за землю – 108 619,9 тис. грн. (14,6 відс.), єдиного податку для суб‘єктів малого підприємництва - 31981,3 тис. грн. (7,2 відс.). Про це інформував в.о. начальника Кам‘янської ОДПІ Денис Макаров.

Про роботу електронного реєстру відшкодування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Міністерство фінансів України (далі – Мінфін) на офіційному веб-порталі повідомило про запуск 01.04.2017 електронного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Реєстр).
У повідомленні на офіційному веб-порталі щодо стану запуску Реєстру станом на 04.04.2017 Мінфін зазначив, що Реєстр працює. Платники можуть в онлайн-режимі моніторити інформацію щодо своїх заявок на повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ. Також повідомлено, що зараз тривають роботи по виявленню технічних помилок та їх усуненню.
Нагадуємо, що Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 №26 (далі – Постанова №26), набрав чинності з 01.04.2017.
Постановою №26, з урахуванням норм Податкового кодексу України, передбачено:
- формування та ведення одного Реєстру на підставі баз даних ДФС та Казначейства;
- визначення чітких даних, які відносяться до такого Реєстру;
- автоматичне внесення заяв до Реєстру, що здійснюється протягом операційного дня у хронологічному порядку їх надходження;
- щоденне оприлюднення Реєстру на офіційному веб-сайті Мінфіну, крім інформації про реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування. Оновлення даних Реєстру не здійснюється у вихідні, святкові та неробочі дні.

Оновлено довідники податкових пільг

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) затверджені станом на 01.04.2017:
- Довідник №82/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
- Довідник №82/2 інших податкових пільг.
У цих Довідниках надано перелік пільг із зазначенням їх кодів та термінів дії з податку на прибуток підприємств; податку на додану вартість; з плати за землю; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; по акцизному податку з ввезених на митну територію України та з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції); з місцевих податків та зборів; по державному миту.
Дані зазначених Довідників використовуються платниками під час заповнення звіту про суми податкових пільг, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг».
Довідники пільг розміщені на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
Затверджено порядок визначення середньозваженого значення
показника рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 31.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №191 (далі – Постанова №191), якою відповідно до п.п.39.3.2.8 п.п.39.3.2 п.39.3 ст.39 Податкового кодексу України затверджено Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення.
Це дозволить забезпечити реалізацію законодавчої новації, запровадженої Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким вдосконалено норми, що регулюють питання податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.
Так, з 01.01.2017 для цілей трансфертного ціноутворення запроваджено використання у певних випадках фінансової інформації зіставних юридичних осіб. При цьому, якщо під час застосування методів трансфертного ціноутворення порівняння ціни або рентабельності в контрольованій операції проводиться з цінами або показниками рентабельності кількох зіставних неконтрольованих операцій або юридичних осіб обов’язково використовується діапазон цін (рентабельності).
Під час визначення діапазону рентабельності використовується, зокрема, інформація про зіставних юридичних осіб за звітний (податковий) період (рік), у якому здійснена контрольована операція, або за декілька таких періодів. У разі використання декількох періодів розраховується середньозважене значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи.
Постанова №191 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.
Чи необхідно подавати річну податкову декларацію фізичній особі, яка у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, що перебувало в її власності понад три роки?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Згідно з п.п.164.2.4 п.164.2 ст.164 цього розділу ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статті 172 ПКУ.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомого майна визначено статтею 172 ПКУ, відповідно до пункту 172.1 якої дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Згідно з п.172.4 ст.172 ПКУ під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус, зокрема, посвідчує відповідний договір за наявності документа про сплату податку до бюджету сторонами (стороною) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку у порядку, встановленому розділом IV ПКУ для податкового розрахунку.
Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи, зокрема, особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, – до нотаріального посвідчення договору купівлі – продажу (п.п.«а» п.172.5 ст.172 ПКУ).
Отже, своєчасною сплатою податку на доходи фізичних осіб є сплата його до нотаріального посвідчення договорів купівлі – продажу нерухомого майна.
У разі якщо за операцією купівлі – продажу одного з об’єктів нерухомого майна, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ виконуються умови встановлені цим пунктом, дохід отриманий фізичною особою від такого продажу не оподатковується, тобто у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку. Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 103.24 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням у розділі «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».


Податковий календар на 10 квітня 2017 року

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що
10 квітня, понеділок,
останній день подання:
• звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень 2017 року (форма №1-РС);
• звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень 2017 року (форма №2-РС);
звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень 2017 року (форма №3-РС);
звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень 2017 року (форма №1-ОА);
• звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма №1-ОТ).
Коли фізичні особи – «єдинники» зобов’язані застосовувати РРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Отже, з 1 січня 2017 року платниками єдиного податку II та III груп (фізичні особи – підприємці), які у 2016 році перевищили обсяг доходу понад 1 мільйон гривень, зобов’язані при проведенні готівкових розрахунків із споживачами застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
У разі реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, платники єдиного податку повинні застосовувати РРО незалежно від обраної групи та обсягу доходу.

Внесено зміни до Порядку проведення контролюючими органами
зустрічних звірок

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 31.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №193 (далі – Постанова №193), якою внесені зміни до Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1232.
Зазначеним документом внесено зміни до Порядку, зокрема, у частині механізму проведення зустрічних звірок, оформлення їх результатів, порядку направлення запитів та довідок про результати зустрічних звірок суб’єктам господарювання.
Постановою №193 даний Порядок приведено у відповідність до Податкового кодексу України, який, зокрема, доповнено статтею 193 щодо виконання державними податковими інспекціями виключно функції сервісного обслуговування платників податків.
Постанова №193 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.
За результатами виявлення порушень з оплати праці
бюджети Дніпропетровської області отримали ресурс
понад 10 мільйонів гривень

«Одним з пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби області на сьогодні є легалізація заробітної плати. «Тіньова зарплата» є однією із найбільших проблем сучасної економіки, оскільки нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх соціальних гарантій», – зазначила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Проведеними фахівцями фіскальної служби області перевірками з початку 2017 року виявлено 148 найманих осіб, які не оформлені у відповідності до діючого законодавства. За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями за січень – лютий 2017 року забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на загальну суму 170,0 тис. грн.
Також у результаті контрольно-перевірочної роботи, що проводилася у поточному році за кількома напрямами, за порушення законодавства з оплати праці роботодавцям нараховано понад 11,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб понад 420 тис. грн. єдиного соціального внеску.
Оксана Валентинівна закликала громадян подбати про достойне життя для себе і своїх близьких: «Необхідно вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Громадяни повинні чітко усвідомлювати, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може позбавити їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – це, насамперед, гідні умови життя для кожного з нас».
За І квартал 2017 року платники Дніпропетровщини перерахували
до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ майже 20 млрд. грн.

З початку поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 16 млрд. 627,8 млн. грн., що на 4 млрд. 540,7 млн. грн. більше, ніж у січні – березні 2016 року. Про це проінформувала в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, до державного бюджету впродовж першого кварталу поточного року спрямовано 12 млн. грн., що на 3 млрд. 443,6 млн. більше, ніж за відповідний період 2016 року.
До місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону протягом січня – березня 2017 року забезпечено 4 млн. грн. Це на 1 млрд. 097,1 млн. грн. більше надходжень перших трьох місяців 2016 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд. 438,4 млн. грн. Порівняно з 2016 роком надходження зросли на млн. грн.

Чи має право платник податку – фізична особа подати уточнюючу декларацію для реалізації свого права на податкову знижку, якщо було виявлено документально підтверджені суми, що не були враховані у поданій декларації?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.п.166.1.1 п.166.1 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ).
Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Отже, якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 103.24 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням у розділі «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Нагадуємо, що скористатись правом на податкову знижку за наслідками 2016 року громадянин може шляхом надання декларації до кінця поточного року.

Визначено порядок відшкодування сум ПДВ, зазначених у Тимчасовому реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 01.04.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №189 «Деякі питання бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Постанова №189).
Відповідно до статті 200, пунктів 55 і 56 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) Кабінет Міністрів Українитановив, що відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у Тимчасовому реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Тимчасовий реєстр), поданих до 01.02.2016, за якими станом на 01.01.2017 суми ПДВ не відшкодовані з бюджету, здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум бюджетного відшкодування ПДВ у межах сум, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Місячний обсяг такого бюджетного відшкодування не може перевищувати 2,8% загальної суми бюджетного відшкодування з державного бюджету за попередній календарний місяць за Реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Внесення даних та ведення Тимчасового реєстру здійснюється у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ та постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 №26 «Про затвердження Порядку ведення реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість».
Постанова №189 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.
Визначені підстави для реєстрації або відмови у реєстрації
податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 31.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» (далі – Постанова №190).
Відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) становлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі – комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) або про відмову у такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПКУ письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник ПДВ має право подати до органу ДФС протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником ПДВ письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПКУ;
- ненадання платником ПДВ копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПКУ;
- надання платником ПКУ копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу ДФС за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПКУ.
Постанова №190 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.
Зазначаємо, що пункт 201.16 статті 216 ПКУ, відповідно до якого реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, установлених згідно з п.74.2 ПКУ, набирає чинності з 01.04.2017.
Нарахування єдиного внеску на заробітну плату засуджених

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України надані роз’яснення з питання щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на заробітну плату засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
У преамбулі до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) зазначено, що законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон №2464.
Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених Законом №2464, або у частині, що не суперечить Закону №2464 (пункт 1 статті 2 Закону №2464).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством чи за цивільно-правовими договорами.
Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший пункту 1 частини першої статті 7 Закону №2464).
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску, а також відповідальність у разі несвоєчасної або не у повному обсязі сплати єдиного внеску передбачені статтями 9 та 25 Закону №2464.
Платник єдиного внеску зобов’язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством (пункти 1 та 2 частини другої статті 6 Закону №2464), подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством (пункт 4 частини другої статті 6 Закону №2464).
Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які згідно з Законом №2464 нараховується єдиний внесок (частина друга статті 9 Закону №2464).
Платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця (частина восьма статті 9 Закону №2464).
Згідно з частиною дванадцятою статті 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання Звіту за таких осіб, зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць.
Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок). Звітним періодом є календарний місяць (пункт 1 розділу III Порядку).
Пенсійний фонд України відповідно до покладених завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру (далі – Реєстр) (пункт 1 частини першої статті 121 Закону № 2464).
Згідно з нормами п.1 ст.122 Кримінально-виконавчого кодексу України (далі – КВК) засуджені до позбавлення волі, залучені до суспільно корисної оплачуваної праці за строковим трудовим договором, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
Відповідно до п.1 ст.118 КВК засуджені до позбавлення волі мають право працювати та залучаються до суспільно корисної праці у місцях і на роботах, визначених адміністрацією колонії, з урахуванням наявних виробничих потужностей, зважаючи при цьому на стать, вік, працездатність, стан здоров’я і спеціальність. Засуджені залучаються до оплачуваної праці, як правило, на підприємствах, у майстернях колоній, а також на державних або інших форм власності підприємствах за строковим трудовим договором, що укладається між засудженим і виправною колонією (слідчим ізолятором), за умови забезпечення їх належної охорони та ізоляції. Праця засуджених до позбавлення волі регулюється законодавством про працю з особливостями, визначеними КВК.
Питання щодо оформлення трудових відносин із засудженими, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, знаходиться у правовому полі Міністерства соціальної політики України та Держпраці.
До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ звертає увагу платників Рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та екологічного податку на правильність застосування ставок Рентної плати у зв’язку із змінами ставок за цими платежами згідно Податкового кодексу України, які відбулися з 1 січня 2017 року, та дотримання порядку заповнення реквізитів податкової звітності з Рентної плати, затвердженої наказом МФУ від 17.08.2015 № 719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати».
Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2016 році!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертається до громадян не відкладати декларування доходів, отриманих у минулому році, на останній день та вчасно їх задекларувати.
Свідоме декларування доходів та сплата податків – це вірний шлях до побудови європейського суспільства, ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.
Виконати свій конституційний обов’язок та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2016 рік фізичні особи – платники податків повинні у термін не пізніше 3 травня поточного року, який є граничним строком подання Декларації громадянами та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Шановні громадяни, до кінця деклараційної кампанії – 2017
залишилось менше місяця!
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2016 рік – 3 травня 2017 року.
У Декларації фізичні особи – платники податків зобов’язані задекларувати доходи, отримані ними протягом 2016 року, та самостійно визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за відповідними ставками (18% або 5%) і військового збору (далі – ВЗ) за ставкою 1,5%.
Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати фізичні особи.
До таких доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню за наслідками 2016 року, належать, зокрема:
● доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● іноземні доходи (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● окремі види оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● операції з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● доходи від здавання в оренду нерухомого майна, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, крім доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі, якщо його сума перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. При цьому кредитор повідомив платника податку – боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, що перевищує 2 гектари при умові отримання таких доходів від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● при продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● цільова благодійна допомога у вигляді коштів, яка не використана протягом строку, встановленого умовами такої допомоги, але не більше 12 календарних місяців, наступних за місяцем отримання такої допомоги, за винятком отримання благодійної допомоги у вигляді ендавменту (пожертва коштів чи майна) (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● сума отриманої благодійної допомоги платників податку, визначених підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● доходи від операцій з продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими не був сплачений податок, у разі, якщо такі доходи підлягають оподаткуванню (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);
● при операціях з продажу (обміну) резидентами об’єктів рухомого майна у разі, якщо таким платником податків не сплачено податок до нотаріального вчинення дії або дія вчинена безпосередньо в сервісних центрах МВС та при умові, що такі доходи підлягають оподаткуванню (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);
● при успадкуванні (даруванні) резидентами майна від осіб, що не є членами сім’ї спадкодавця-резидента першого ступеня споріднення у разі, якщо таким платником податків не сплачено податок до нотаріального вчинення дії (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);
● при успадкуванні (даруванні) резидентами майна від спадкодавця-нерезидента (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);
● отримання у власність майна за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%).
Звертаємо увагу, що з 2017 року за наслідками 2016 року вже немає обов’язку подавати річну Декларацію, якщо протягом року отримувалися доходи від двох і більше податкових агентів.
Довідково: на 01.01.2016 у розрахунку на місяць законом встановлені прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата у розмірі 1378 грн.

Шановні громадяни! Деклараційна кампанія 2017 року триває!

Станом на 01.04.2017 до Кам’янської ОДПІ надано 2445 декларацій про майновий стан і доходи, в яких задекларовано загальний дохід у сумі 79201,0 тис. грн. Громадянами визначено податкове зобов’язання по ПДФО сумі 3627,9 тис. грн. та військовий збір в сумі 699,8 тис. грн.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, триває до 01.05.2017. Останній день подання декларації – 3 травня 2017 року.

Шановні громадяни! Деклараційна кампанія 2017 року триває!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року.
Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави та реалізація права громадян на податкову знижку.
Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання у дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Останній день подання декларації за 2016 рік для громадян, які зобов’язані її подати, – 3 травня 2017 року.
Спадщина та подарунок, отримані з 1 січня поточного року,
оподатковується по-новому
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23.02.2017 №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон №1910).
Зазначеним Законом, зокрема, спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування. Так, встановлено, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення.
Відповідно до п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням змін, внесених Законом №1910, членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
оскільки вони оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Тобто, подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення будуть також оподатковуватися за нульовою ставкою.
Разом з цим, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених ПКУ для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18%.
Водночас, Законом №1910 встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Якщо об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом (п.174.8 ст.174 ПКУ).
Відповідно до п.1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №1910 він застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка.
Закон №1910 опубліковано у газеті «Голос України» від 24.03.2017 №54.


Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2016 році триває: способи надання декларації про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відповідно до пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається за вибором платника податків, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової звітності в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п.49.5 ст.49 ПКУ).
Крім того, слід зазначити, що обов’язок щодо заповнення та подання Декларації від імені платника податку покладається на таких осіб:
- батьків (усиновителів), опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;
- спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;
- державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку

Граничні терміни подання декларацій про майновий стан і доходи
фізичними особами – платниками податків

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що для різних категорій фізичних осіб встановлено різні граничні строки подання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а саме:

► для громадян і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати Декларації – до 1 травня року, що настає за звітним (п.п.49.18.4 п.49.18 ст.49 );
Звертаємо увагу, що п.49.20 ст.49 ПКУ визначено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Враховуючи норми п.49.20 ст.49 ПКУ останній день подання Декларації за 2016 рік для громадян і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати Декларації – 3 травня 2017 року;

► для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року (п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ).
Звертаємо увагу, якщо платник податку до кінця податкового 2017 року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2016 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ);

для платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п.п.179.3 ст.179 ПКУ).
Шановні громадяни,
кампанія декларування доходів, отриманих у 2016 році, триває!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян (ч.2 ст.67 Конституції України).
Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), розподіляються на дві категорії:
- осіб, які зобов’язані подавати річну Декларацію;
- осіб, які мають право подати Декларацію добровільно у разі реалізації права на податкову знижку.
Форма Декларації, за якою здійснюється декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у 2016 році, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479.
За вибором платника податків Декларації подаються за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:
- особисто платником або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису
Для подання Декларацій в електронній формі платнику податків потрібно:
- отримати електронний цифровий підпис (далі – ЕЦП), який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (далі – АЦСК ІДД ДФС);
- авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.
Детальну інформацію щодо порядку підготовки документів, необхідних для реєстрації та отримання послуг ЕЦП, можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі за посиланням

отримати безкоштовно ключі ЕЦП можна у пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів при ГУ ДФС у Дніпропетровській області управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС:
► у місті Дніпро за адресами:
- проспект Слобожанський, буд.95а, центр обслуговування платників, зала 3, кабінети 9 та 10;
- проспект Богдана Хмельницького, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22;
у місті Кривий Ріг за адресою проспект Героїв – підпільників, буд. 42, кабінет 112а.
Детальніше про режим роботи та контактні телефони пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС можна дізнатися у розділі «Контакти» офіційного інформаційного ресурсу за посиланням
Продовжено термін подання е-декларацій
для посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування,
які подають її вперше

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що 30.03.2017 набирає чинності Закон України від 23.03.2017 №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (далі – Закон №1975).
Зазначеним Законом внесено ряд змін, зокрема, до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон №1700).
Так, відповідно до Закону №1975 розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700 доповнено пунктом 51, згідно з яким до 1 травня 2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Закон №1975 опубліковано у газеті «Голос України» від 29.03.2017 № 57.
До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у структурі Інформаційно-довідкового департаменту ДФС функціонує Акредитований центр сертифікації ключів (далі – АЦСК ІДД), який надає суб’єктам господарювання та громадянам безоплатні послуги у сфері електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) .
На теперішній час послуги ЕЦП у Дніпропетровській області можна отримати у наступних пунктах реєстрації користувачів:
- м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10;
- м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22;
- м. Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників, буд.42, каб.112а.
Режим роботи пунктів:
понеділок – четвер: з 09.00 год. до 18.00 год.;
п’ятниця: з 09.00 год. до 16.45 год.;
обідня перерва: з 13.00 год. до 13.45 год.
Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та контрактних телефонів можна переглянути у розділі «Контакти» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням
З інформацією стосовно порядку отримання послуг ЕЦП, правильності підготовки та оформлення необхідних документів платники податків можуть ознайомитись за посиланням:
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Кам’янська ОДПІ наголошує на правильному заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, ЄВ, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».
До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ нагадує, що з метою забезпечення реальної потреби в коштах для виконання соціальних видатків закликаємо платників податків щодо рівномірності самостійної сплати податкових зобов'язань із забезпечення збору платежів до загального фонду державного бюджету у строки сплати таких зобов'язань, визначених Кодексом.
Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.

Легалізація заробітної плати - ‬один із напрямків роботи ‪‎фіскальної служби‬

Важливою проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.
Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а отже – і права на достойну пенсію, інші соціальні пільги та виплати.
Шановні громадяни! Подбайте про достойне життя своєї громади, батьків та дітей – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Адже легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас та краще життя.
Про відомі Вам факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» - повідомляйте органи ДФС за місцем реєстрації, або письмово на адресу: 51931, м. Кам’янське, вул. Медична, 9.
По кожному факту порушень трудового законодавства будуть вжиті належні заходи реагування.




Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Кам’янська ОДПІ нагадує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби
Сервіс «Пульс»

Кам’янська ОДПІ нагадує, що Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «ПУЛЬС» - гаряча телефонна лінія, за якою громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби (ДФС), про можливі корупційні діянні з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інформація приймається цілодобово за номером (044) 284 – 00 – 07.
Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Нагадуємо, що з метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень функціонує антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії на номер (044) 284-00-07 за принципом call-back – фахівці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.
Харківські митники завадили вивезенню 62 старовинних монет
Напередодні харківські митники в пункті пропуску «Гоптівка» виявили старовинні монети.
47-річний громадянин України прямував до Росії в якості пасажиру автобусу та під час здійснення усного та письмового декларування заявив про відсутність товарів, обмежених або заборонених до переміщення через державний кордон України.
Однак у ході поглибленого огляду особистих речей громадянина у кишенях куртки, в яку він був вдягнений, серед сучасних монет було виявлено 62 монети з ознаками старовини.
За вказаним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.
Викрито факти відмивання 14,4 млн. грн. державних коштів
Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Харківській області спільно з обласним управлінням Національної поліції встановлено факти ймовірного розкрадання бюджетних коштів з боку посадових осіб одного з товариств з обмеженою відповідальністю м. Харкова.
Незважаючи на порушення під час проведення процедури державних закупівель, між обласною державною установою та зазначеним ТОВ був укладений договір на здійснення робіт з реконструкції очисних споруд. З метою приховування фактів неналежного виконання договору, зокрема, виробництва технологічного обладнання кустарним способом, а також надання правомірного вигляду операціям з коштами, посадовими особами товариства були внесені до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. Для подальшої легалізації кошти, отримані від державної установи, були перераховані на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, що входять до складу конвертаційного центру.
Загальна сума можливої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 14,4 млн. гривень.
За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.
Митниками затримано одяг та взуття вартістю близько 2 млн. гривень
У ході проведення контрольних заходів співробітниками Міжрегіональної митниці ДФС у взаємодії з працівниками Чернівецької митниці ДФС у пункті пропуску «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці за результатами аналітично-пошукової роботи та вивчення ризикових операцій було прийнято рішення про проведення митного огляду транспортного засобу з вантажем, що прямував з Туреччини на адресу київської фірми.
Згідно з документами до митного оформлення було заявлено товар «одяг та взуття вживане, ступінь зносу до 25%» загальною вагою понад 18 тис. кг та вартістю близько 74 тис. дол. США.
Проте під час проведення огляду вантажу було виявлено подвійний пакет документів, відповідно до якого заявлена в товаросупровідних документах кількість, вага, артикули та вартість вантажу не відповідали фактичній, зокрема, вартість товару занижена на 22 тис. дол. США, вага – на 90 кг.
Крім того, митниками виявлено прихований від митного контролю та незаявлений в товаросупровідних документах товар «жіночі сумки бувші у використанні» вагою 900 кг.
Отже, як підставу для переміщення одягу та взуття через митний кордон України перевізником було надано підроблені документи, що містять неправдиві дані щодо товару, а також приховано його частину.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з їх конфіскацією.
На підставі статті 511 Митного кодексу України, за протоколом про порушення митних правил одяг та взуття вартістю близько 2 млн. грн. вилучено на склад Чернівецької митниці ДФС.
На кордоні з Румунією вилучено 600 блоків цигарок на суму 114 тис. грн.
У ході проведення контрольних заходів у пункті пропуску «Порубне-Сірет» оперативною групою Міжрегіональної митниці у взаємодії з працівниками підрозділу протидії митним правопорушенням Чернівецької митниці було проаналізовано наявну інформацію щодо характерних способів та методів приховування товарів, порушників митного законодавства, маршрутів руху тощо.
За результатами прийнято рішення про проведення митного огляду транспортного засобу з експортним вантажем «пиломатеріал», який прямував з України до Румунії. До того ж перевізник неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності у зв’язку з вчиненням митних правопорушень.
Як виявилось, у проміжках між вантажними місцями (пачками з пиломатеріалом) в 12-ти коробах знаходились приховані від митного контролю цигарки торгової марки «Rothmans» загальною кількістю 6 тисяч пачок вартістю 114 тис. грн.
Товар мав потрапити на територію Євросоюзу.
За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил за частиною 2 статті 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають відповідальність за дії, вчинені особою, яка протягом року притягалась до адміністративної відповідальності, у вигляді накладення штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товарів – предметів правопорушення, з їх конфіскацією.
На підставі статті 511 Митного кодексу України, за протоколом про порушення митних правил цигарки вилучено на склад Чернівецької митниці ДФС.
На Волині митниками затримано труби та фітинги
За результатами аналітично-пошукової роботи та спільних контрольно-перевірочних заходів оперативною групою Міжрегіональної митниці ДФС та працівниками Волинської митниці в пункті пропуску «Доманово» Волинської митниці ДФС було проведено митний огляд вантажу, який прямував з Туреччини до Білорусі.
Згідно з поданими до митного контролю товаросупровідними документами у вантажному автомобілі під керуванням громадянина Республіки Білорусь перемішувався товар «труби, фітинги, каталоги та інше». Загалом 145 найменувань, вагою майже 20 тонн та вартістю 2,8 тисячі доларів США.
Однак під час перевірки в кабіні автомобіля було виявлено ще один пакет документів. Як виявилося, справжня вартість товару в 27 разів перевищує задекларовану і становить 75,8 тисячі доларів США.
Крім того, в документах виявлені невідповідності між заявленими даними щодо покупця товару та його асортименту.
Вантаж разом з автомобілем, в якому переміщувався товар, затримано та вилучено на склад Волинської митниці.
За даним фактом у відношенні перевізника складено протокол про порушення митних правил за ч.І ст.483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з їх конфіскацією, а також транспортних засобів зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
У Дніпропетровській області трьом працівникам податкової інспекції оголошено про підозру у вчиненні злочину
У січні минулого року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області виявлено факти зловживання службовим становищем працівниками Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області під час застосування спеціального режиму оподаткування.
Так, працівники податкової інспекції вносили до офіційних документів неправдиві відомості щодо відповідності підприємства законодавчо визначеним вимогам для отримання податкових пільг як сільгоспвиробника, в результаті чого до Державного бюджету України не надійшло податку на додану вартість у сумі близько 3,4 млн. гривень.
За вказаним фактом були розпочаті кримінальні провадження за кваліфікацією «Зловживання владою або службовим становищем» (ч. 2 ст. 364 КК України) та «Службове підроблення» (ч.2 ст. 366 КК України).
Наразі у ході досудового розслідування кримінальних проваджень начальнику управління Новомосковської ОДПІ та двом інспекторам цього ж управління оголошено про підозру у вчиненні злочинів.
Відносно працівника податкової інспекції Київщині складено обвинувальний висновок, який направлено до суду
Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області наприкінці минулого року були встановлені протиправні дії з боку начальника відділу Києво-Святошинської ОДПІ.
Встановлено, що працівник інспекції без законних підстав здійснював корегування статусу договорів про визнання електронних документів низки підприємств, які мають ознаки фіктивності та надають послуги з мінімізації податкових зобов’язань суб’єктам господарської діяльності реального сектору економіки.
Посадовій особі керівної ланки повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.362 КК України (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислюваних машинах).
Наразі матеріали кримінального провадження направлені до Києво-Святошинського районного суду Київської області з обвинувальним висновком.
Відділ організації роботи
Кам’янської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор