www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!!
Версія для друку Написати листа
Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України в п’яти Центрах сертифікації електронних ключів області: у містах Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь та Павлоград.
Посилені сертифікати електронних ключів оформляються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Для отримання сертифікату посиленого електронного ключа необхідно подати:
Юридичним особам
- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
- оригінал статуту (положення про установу, філію);
- документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
- документи, що підтверджують належність підписувала до юридичної особи – заявника;
- копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).
Фізичним особам та фізичним особам – підприємцям
- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
- копію паспорту;
- копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
Більш докладно з порядком отримання сертифікату можна ознайомитись на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України acskidd.gov.ua.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Чи необхідно декларувати в податковій декларації про майновий стан і доходи іноземний доход громадянина України (заробітна плата), якщо такий дохід не оподатковується в Україні, згідно норм Угоди про уникнення подвійного оподаткування?

Такий дохід має бути обов’язково задекларований в Україні, одночасно фізична особа має право після подання підтверджуючих документів на зарахування сум податку, сплаченого з такого доходу за кордоном, в рахунок зобов’язань, визначених відповідно до норм Податкового кодексу України. Такі документи мають бути переведені з іноземної мови, а також на довідці має бути проставлений апостиль, оскільки між Урядами України та Німеччини укладено Угоду про уникнення подвійного оподаткування.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Чи маю право я, як мати дитини, скористатися податковою знижкою за навчання дитини?

надається одному з членів сім’ї першого ступеня споріднення (в даному випадку – матері) за умови відсутності у дитини отриманих доходів у вигляді заробітної плати та при умові, що вік дитини не досягнув 23 років.
Питання 3. За якою адресою мені подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо я прописана в одному місці, а дохід отримую в іншому?
Відповідь. Декларації про майновий стан та доходи подається за місцем податкової адреси, яка для фізичної особи визначається за місцем її проживання (реєстрації). Сплата податку на доходи фізичних осіб задекларована до сплати за даними декларації здійснюється за податковою адресою платника податків.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Чи обовязкове подання декларації про доходи для всіх громадян?

Ні, всі громадяни не зобов’язані обов’язково подавати декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2013 року, лише у випадках, передбачених Податковим кодексом України. Порядок заповнення декларації затверджено наказом Міндоходів №793 від 11.12.2013.
Крім того, сервіс «Декларування – онлайн», розміщений на порталі Міндоходів (minrd.gov.ua), надає змогу заповнити декларацію про майновий стан та доходи в електронному вигляді.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

По якій формі потрібно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2013 год?

За формою, встановленою наказом Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013 р.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Чи маю право я, як мати дитини, скористатися податковою знижкою за навчання дитини, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, яка не має самостійних джерел доходу?

Податкова знижка на навчання надається одному з членів сім’ї першого ступеня споріднення (в даному випадку – батьку) за умови відсутності у дитини отриманих доходів у вигляді заробітної плати та при умові, що вік дитини не досягнув 23 років.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Пояснить будь ласка, що таке податкова знижка?

Податкова знижка – це повернення частини коштів, сплачених платником на користь, наприклад, вітчизняних учбових закладів для компенсації вартості здобування середньої професійної або вищої освіти. Причому це може бути не тільки безпосередньо сам платник податку на доходи фізичних осіб, але і член його сім'ї першого ступеня спорідненості, який не отримує заробітної плати.
Податкова знижка включає фактичні витрати, які проведені платником протягом звітного року і, дуже важливо - ці витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Це, як правило, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (одержувача). У вказаних документах обов'язково повинні бути відбита вартість таких товарів (робіт, послуг) та термін їх продажу (виконання, надання).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи спадкоємцям - резидентам, які

сплатили ПДФО до нотаріального оформлення об’єктів спадщини (подарунку)?


Фізичні особи – платники податку, які одержали дохід лише у вигляді об’єктів спадщини (подарунку) та сплатили податок на доходи з фізичних осіб до їх нотаріального оформлення, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Які розділи уточнюючої податкової декларації про майновий стан і доходи потрібно заповнювати

платнику податків - всі розділи декларації чи лише розділ VI декларації?

У разі якщо платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.


Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок відображається у розділі VI Декларації. При цьому, при заповненні уточнюючої Декларації платник податків, крім розділу VI Декларації повинен заповнити всі розділи Декларації, обов’язкові для заповнення.


Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Який термін сплати суми податкового зобов’язання з ПДФО, яка самостійно нарахована фізичній особі на підставі річної податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо декларація подана несвоєчасно?

Податкова декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним.
Згідно з нормами податкового законодавства фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

У разі коли фізична особа подає річну податкову декларацію після закінчення граничного терміну подання, тобто після 1 травня, то контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошового зобов’язання платника податку.


Відповідно до ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення – рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.


Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Умовний продаж товарів, послуг при анулюванні платника ПДВ

Нарахувати податкове зобов’язання слід не пізніше останнього звітного (податкового) періоду з дати анулювання реєстрації як платника податку на додану вартість.
Якщо товари, послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах, послугах, необоротних активах.
Таке нарахування необхідно зробити виходячи зі звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Наприклад, якщо заява про анулювання подається платником ПДВ 24 березня, нарахувати зобов’язання треба у складі декларації за березень. Це робиться шляхом виписування податкової накладної:
- у верхній лівій частині оригіналу цієї податкової накладної ставлять відповідну позначку „Х” та зазначають тип причини „10”.
- у рядках „Індивідуальний податковий номер покупця” проставляють „400000000000” (з правого боку).
Така податкова накладна включається до розділу I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, а також до декларації з ПДВ з відповідним відображенням у рядку 1 розділу I та підлягає розшифруванню у розділі I додатка 5 до декларації.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Власникам нежитлового приміщення
у багатоповерховому житловому будинку

Власник нежитлового приміщення (або його частини) у багатоповерховому житловому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Членам садівницького товариства про земельний податок

Якщо земельна ділянка приватизована громадянином - членом садівницького товариства та право власності засвідчується державним актом на землю, такі громадяни сплачують земельний податок самостійно.
Якщо власником землі чи користувачем земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, є садівницьке товариство і члени товариства не оформили право власності на свою земельну ділянку, то таке товариство є платником земельного податку до бюджету (включаючи земельні ділянки загального користування).
Члени садівницького товариства мають право приватизувати земельну ділянку, така приватизація здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Екологічний податок

Суб’єкти господарювання платники екологічного податку, які в результаті господарської діяльності здійснюють:
- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – подають податкову декларацію до органу Міндоходів України за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення в частині обсягів палива, що реалізоване податковими агентами, - подають податкову декларацію до органу Міндоходів України за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку у контролюючих органах;
- утворені радіоактивні відходи та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - подають податкову декларацію до органу Міндоходів України за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.
Податкову декларацію з екологічного податку за I квартал 2014 року необхідно подати до 12 травня (включно).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Використання води для потреб рибництва

Збір за спеціальне використання води для потреб рибництва обчислюється, виходячи з фактичних обсягів води, необхідної для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, яке пов’язане із втратами води на фільтрацію та випаровування), та ставок збору.
Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.
За відсутності вимірювальних приладів обсяг фактично використаної води визначається водокористувачем за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо). У разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, збір сплачується у двократному розмірі.
У разі, якщо водокористувачі, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, використовують обсяги води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, збір обчислюється на загальних підставах з усього обсягу використаної води з урахуванням обсягу втрат води в їх системах постачання.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Своєчасно подайте звіти

22 квітня – останній день подання звіту по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованому за попередній календарний місяць (березень) роботодавцями за найманих працівників.
22 квітня – останній день подання такої звітності за березень:
декларації з податку на додану вартість платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді усіма платниками податку на додану вартість;
декларації акцизного податку;
розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України;
розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
розрахунку за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;
декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності;
розрахунків суми податкових зобов’язань з рентної плати за:
- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;
- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

30 квітня – останній день подання:
річної декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою за 2013 рік.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Своєчасно сплатіть податки

15 квітня 2014 року останній день сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за травень 2014 року.

18 квітня – останній день сплати авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп.

22 квітня закінчується термін сплати:
- доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку;
на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого за попередній календарний місяць (березень) роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств);
- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності за I квартал 2014 року.

25 квітня – останній день сплати авансового платежу за другу декаду квітня 2014 року з рентної плати за:

- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;


- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;

- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

28 квітня - збігає термін сплати на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого за попередній календарний місяць (березень), гірничими підприємствами за найманих працівників.

30 квітня дня закінчується термін сплати за березень таких платежів:
податку на додану вартість платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
акцизного податку;
земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян);
податкових зобов’язань з фіксованого сільськогосподарського податку;
збору за користування радіочастотним ресурсом України;
збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
остаточної суми рентної плати за:
- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;
- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами;
збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;
збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності;
авансового внеску з податку на прибуток за квітень 2014 року.

Шановні платники! На відміну від граничних строків подання звітності, які переносяться на наступний за вихідним або святковим робочий день, для строків сплати податків та зборів у Податковому кодексі України таке перенесення не передбачено. Тому податки та збори, останній строк сплати яких спливає у неробочий (вихідний або святковий) день, слід сплатити напередодні.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

В Міндоходів працює антикорупційна комісія

Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», що діє в Міністерстві доходів і зборів України, виявляє правопорушення чинного законодавства як з боку службових осіб Міністерства, так і суб’єктів господарювання. Про всі випадки правопорушень інформуються відповідні правоохоронні і контролюючі органи.

Інформацію щодо протиправних дій посадових осіб Міндоходів, порушення чинного законодавства суб’єктами господарювання можна надавати антикорупційній Комісії за адресою: 04655, Київ–53, Львівська площа, 8, або за телефонами (044) 247-35-37, 590-27-34.


Нагадаємо, Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в Міндоходів діє з 27 лютого 2014 року та створена за ініціативи Громадської ради Міндоходів і при безпосередній участі активістів Євромайдану.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

На Дніпропетровщині більше половини ПДВ
відшкодовується «автоматом»

З початку поточного року підприємствам Дніпропетровської області відшкодовано майже 86 мільйонів гривень податку на додану вартість, з них більше 45 мільйонів 600 тисяч гривень - в автоматичному режимі, або 53,1%. В першому кварталі минулого року суб’єктам господарювання «автоматом» повернуто тільки 19,8% відшкодованих сум, а в 2012 році -17,7%.
Крім того, зберігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості «автоматичних відшкодуванців». Зараз їх у Дніпропетровському регіоні нараховується 22, проти 14 минулого року та 10 в позаминулому.

Зручність та оперативність цього механізму сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємств та збільшенню кількості платників Дніпропетровської області, які претендують на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі.


Про це повідомила заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Лілія Куришко.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

На Дніпропетровщині більше двох третин

судових справ вирішено на користь держави



Юристи ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області довели у судах обґрунтованість вимог податкового законодавства по 351 справі з 497 розглянутих, або по 70,6%.
Сума коштів, які вдалося захистити для казни правовикам Міндоходів Дніпропетровського регіону складає майже 200 млн. грн., в тому числі за позовами органів Міндоходів суб’єкти господарювання мають сплатити 45,3 млн. грн., а за позовами платників податків позицію юристів Міндоходів підтримано судами в грошовому виразі на 154,4 млн. грн.
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує громадянам, що вчасна та повна сплата податків і зборів — конституційний обов’язок кожного, тож підприємцям варто грунтовно вивчати законодавство і вміти застосовувати його положення на практиці. Фахівці ГУ Міндоходів області радять звертатися за роз’ясненнями на офіційний сайт відомства, який працює за адресою розміщено діюче податкове і митне законодавство, нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Вдосконалимо податкову систему разом

З метою покращення бізнес-клімату в Україні при Міністерстві доходів і зборів України створено Робочу групу з підготовки пропозицій щодо удосконалення податкової системи України.
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області запрошує усіх платників та представників громадськості регіону долучитись до процесу формування пропозицій щодо удосконалення законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у податковій сфері.
Пропозиції щодо Узагальнюючих податкових консультацій, виданих Міністерством доходів і зборів України, які потребують перегляду, або видання нових Узагальнюючих податкових консультацій, можна залишити в спеціальних скриньках, встановлених в Центрах обслуговування платників.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Подайте вчасно розрахунок збору за користування
радіочастотним ресурсом України

Останній день подання податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2014 року припадає на 22 квітня, останнім днем сплати збору за користування радіочастотним ресурсом є 30 квітня.

Нагадуємо, що з 1 квітня 2014 року розміри ставок збору за користування радіочастотним ресурсом України збільшено.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Звіт за формою ЗВР-1


Суб’єкти господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій зобов'язані подавати до територіальних органів Міндоходів звітність, пов'язану із застосуванням розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця за формою ЗВР-1.
Однак, після підключення РРО до Системи зберігання та збору даних Міністерством доходів і зборів України (персоналізації) контрольно-звітна інформація про використання РРО передається територіальним органам Міндоходів в електронній формі. Надалі представляти звіт у паперовій формі не потрібно.
У разі подання звітності на паперових носіях за формою ЗВР-1 про застосування РРО, який вже персоналізований в Системі, суб’єкту господарювання необхідно письмово повідомити про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України в цілях подальшого занесення в бази даних коректної інформації про виручку РРО і з метою уникнення дублювання інформації.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Пільгове перевезення пасажирів єдинниками

Фізична особа - підприємець, яка здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, надає такі послуги безпосередньо населенню та за умови дотримання критеріїв, визначених пп.2 п.291.4 Податкового Кодексу України (не використовує працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.), має право обрати другу групу платників єдиного податку незалежно від того, що пільгові перевезення пасажирів покриваються за рахунок сум дотації з бюджету.
Органи виконавчої влади й органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону (ст.29 Закону України від 05.04.2001 №2344-III. «Про автомобільний транспорт»).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Продаж нерухомості


Дохід, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Якщо ж, протягом року було здійснено продаж більш, як одного з таких об’єктів нерухомості, або продаж об’єкта нерухомості, відмінного від житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, отриманого у спадщину, одержаний дохід оподатковується за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів та за ставками 15% (17%) – для фізичних осіб-нерезидентів. У такому ж порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Правильно заповнюємо реквізити платіжних документів

Платникам при сплаті податків, зборів у полі «Призначення платежу» розрахункового документа необхідно заповнювати:
коди 101, 109, 121, 125 - у разі сплати самостійно задекларованих сум;
код 130 - у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
код 131 - у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
код 132 - у разі сплати грошових зобов’язань за результатами контрольної роботи підрозділів оподаткування об'єктів і операцій щодо визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ;
код 128 - у разі сплати суми податків і зборів, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб;
код 133 - у разі сплати суми податків і зборів, визначених за результатами документальної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб;
код 134 - у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження);
код 135 - у разі сплати фінансових санкцій, визначених підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів;
код 054 - у разі погашення суми податкового боргу юридичних осіб від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 055 - у разі погашення суми податкового боргу фізичних осіб від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 056 - у разі погашення суми податкового боргу з акцизного податку від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 057 - у разі погашення суми податкового боргу за результатами контрольно-перевірочної роботи від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 017 - у разі надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податку (юридичних осіб) від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 018 - у разі надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податку (фізичних осіб-підприємців) від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 019 - у разі надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податку (з акцизного податку) від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 139 - у разі надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за результатами контрольно-перевірочної роботи) від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 196 -у разі надходження розстрочених (відстрочених) сум юридичних осіб від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 197 - у разі надходження розстрочених (відстрочених) сум фізичних осіб від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 198 - у разі надходження розстрочених (відстрочених) сум з акцизного податку від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 199 - у разі надходження розстрочених (відстрочених) сум за результатами контрольно-перевірочної роботи від вжитих заходів підрозділами погашення заборгованостей;
код 160 - у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного територіальним органом Міндоходів за результатами перевірки підрозділів оперативного управління;
код 161 - у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного територіальним органом Міндоходів за результатами. перевірки підрозділів слідчого управління фінансових розслідувань;
код 140 - у разі надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу за результатами роботи підрозділів погашення заборгованостей;
код 141 - у разі стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення коштів з рахунків клієнтів банків;
код 142 - у разі стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення готівки, що належить платникові податків;
код 143 - у разі стягнення податкового боргу за рішенням суду за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі;
код 144 - у разі стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом погашення за рахунок додаткових джерел (дебіторської заборгованості, боргу відокремлених підрозділів юридичних осіб тощо);
код 147 - у разі стягнення у межах виконавчого провадження;
код 148 - у разі надходження у бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах;
код 149 - у разі надходження у бюджет коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів.
При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у полі «Призначення платежу» розрахункового документа необхідно заповнювати:
код 101 - у разі сплати самостійно задекларованих сум;
код 128 - у разі сплати суми єдиного внеску, визначеної за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб;
код 133 - у разі сплати суми єдиного внеску, визначеної за результатами документальної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб;
коди 017, 018, 139, 054, 055, 196, 197, 199 - у разі погашення сум боргу з єдиного внеску.
(Наказ Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів»).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи потрібно пред’являти документи, що посвідчують особу при особистому поданні звітності?

Якщо суб’єкт господарювання або уповноважена особа особисто подає податкову звітність до контролюючих органів, то пред’являти документи, що посвідчують особу (паспорт, наказ, довіреність тощо) не потрібно. Це не передбачено Податковим кодексом України.
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітностіє наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку.
Нагадаємо, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.
Відповідна норма визначена пп.48.5.1 п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі. Скористатися послугою можна за електронною адресою (
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Випадки, коли річна податкова декларація про майновий стан і доходи не подається
Податковим кодексом України визначено випадки, в яких платники податку на доходи фізичних осіб звільняються від обов’язку подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом звітного податкового року. Зокрема, незалежно від виду та суми отриманих доходів декларація не подається, якщо станом на кінець звітного податкового року платники податку:
є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави. Водночас, обов’язок щодо заповнення та подання декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п.179.6 ст. 179 ПКУ). Тобто декларація від імені платника, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною);
перебувають у розшуку;

перебувають на строковій військовій службі.


Також не подають декларацію фізичні особи, які перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації.


Крім того, обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і річна податкова декларація не подається у разі отримання доходів:


від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;


виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV ПКУ;


від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;


у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ;


зазначені у п. 167.2 - 167.4 ст. 167 ПКУ, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами розділу ІV ПКУ;


зазначені у п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 ПКУ від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 р. – 137 640 грн.).


Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначено ст.179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами і доповненнями).

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

В Дніпропетровській області 98% платників ПДВ
звітують за допомогою Інтернету
За словами заступника начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Лілії Куришко, в Дніпропетровській області за підсумками березня 2014 року засобами електронного зв’язку прозвітували понад 18 тисяч платників ПДВ, або 98% від загальної кількості звітуючих з цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість платників ПДВ, які надають звітність засобами e-mail, збільшилась на 5,4%.
Також у березні поточного року у Дніпропетровському регіоні по сумах нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування прозвітувало понад 15,5 тисяч платників, у яких кількість застрахованих осіб більше п’яти. З них засобами телекомунікаційного зв’язку прозвітувало більше 14,5 тисяч платників, або 93%.
Для покращення умов подання звітності в електронному вигляді в області працюють 5 представництв акредитованих Центрів сертифікації ключів – у Лівобережній ОДПІ м. Дніпропетровська, в ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, у м. Нікополі, м. Кривому Розі та м. Павлограді.
Протягом першого кварталу цього року фахівцями Міндоходів Дніпропетровщини видані безкоштовні посилені сертифікати відкритих ключів понад 12,5 платникам податків, тоді як за весь 2013 рік власниками безоплатних електронних ключів стали трохи більше 31 тисячі платників.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Від дніпропетровського бізнесу надійшло
майже 12 млн. грн. плати за ліцензії з підакцизних товарів

Протягом трьох місяців поточного року дніпропетровські суб’єкти господарювання сплатили до бюджету Дніпропетровського області майже 12 млн. грн. за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
В цілому, станом на перше квітня поточного року на Дніпропетровщині діє 10050 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 4875 ліцензії на алкогольні напої та 5175 - на тютюнові вироби.
З початку цього року підприємцям – юридичним та фізичним особам видано 2396 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами, з них: 1202 ліцензії на алкогольні напої та 1194 - на тютюнові вироби.
Водночас, 263 ліцензії анульовано суб’єктами господарювання, а дію 224 ліцензій призупинено через несплату чергового платежу.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Нові правила оподаткування податком на нерухоме майно

З база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається виходячи із об`єкту нерухомості, а не його житлової площі. Для фізичних осіб база оподаткування зменшується на:
- для квартири/квартир;
- для житлових будинків;
- якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.
встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.
З 1 січня 2014 року розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1218 грн.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Зміна місцезнаходження платника та сплата ЄСВ

В разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників із території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) і виконують інші обов’язки платників за новим місцезнаходженням/місцем проживання в областях та м. Києві.
Якщо юридична особа чи самозайнята особа, яка зареєстрована на території Автономної Республіки Крим або м. Севастополя, але має основним місцем обліку як платника податків контролюючий орган в області або місті Києві, виявила бажання сплачувати ЄСВ у контролюючому органі по такому основному місцю обліку, то слід подати заяву за формою № 1-ЄСВ із позначкою «Зміни» і скасувати повідомлення за формою №11-ОПП. У такому випадку контролюючий орган в області чи місті Києві може внести до реєстру страхувальників запис про переведення на облік платника ЄСВ у такий контролюючий орган.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Заповнюйте документи правильно

Заявою за формою № 1-ОПП передбачено: якщо інформація про засновників не може бути розміщена на одному аркуші, то така інформація може продовжуватись на наступних аркушах.
Якщо в заяві за формою №1-ОПП не зазначені обов’язкові реквізити, надані недостовірні або неповні дані, її не скріплено печаткою платника податків, не підписано відповідальною особою платника податку чи особою, яка має документально підтверджені повноваження від платника податку щодо підпису заяви за формою №1-ОПП, документи подані не у повному обсязі або не пред’явлені оригінали відповідних документів, то не пізніше наступного робочого дня від дня отримання заяви контролюючий орган повертає документи платнику податків для виправлення (із зазначенням підстав неприйняття документів).
Платник податків зобов’язаний протягом 5 календарних днів, наступних за днем отримання повернутих документів, подати виправлені документи для взяття на облік в контролюючому органі.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронні гроші

Електронний гаманець - платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дозволяє його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги).
Фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема, виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження до сфери розрахунків комп’ютерної технології та сучасної системи зв’язку.
Відповідно до підпункту 168.1.3 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями) платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Отже, якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, «Яндекс. Деньги» та інші) об`єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець. При цьому, якщо дохід не підлягає оподаткуванню під час його нарахування чи виплати, але не є звільненим від оподаткування, фізична особа зобов’язана самостійно включити суму такого доходу до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Звітуйте

15 квітня - останній день подання звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за березень 2014 року, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку; довідки про використані розрахункові книжки.
Цього ж дня закінчується термін сплати збору за провадження провадження деяких видів підприємницької діяльності за травень 2014 року.
22 квітня - закінчується термін подання такої звітності за березень:
декларації з податку на додану вартість платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді усіма платниками податку на додану вартість;
декларації акцизного податку;
розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України;
розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
розрахунку за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;
декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності;
звіту по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованому за попередній календарний місяць (березень) роботодавцями за найманих працівників
розрахунків суми податкових зобов’язань з рентної плати за:
- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;
- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.
30 квітня – останній день подання звітності:
річної декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою за 2013 рік.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Які вироби медичного призначення оподатковуються ПДВ за ставкою 7%?

З набранням чинності Законом України від 27.03.2014 №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 квітня поточного року операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - лікарські засоби та вироби медичного призначення), постачаються з нарахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7%.
Тимчасово, до затвердження нового переліку виробів медичного призначення, або до внесення відповідних змін до переліку, який було затверджено Кабінетом Міністрів України для цілей застосування режиму звільнення від оподаткування, ставка ПДВ 7% застосовується до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2011 №867 «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість».
При цьому для застосування ставки податку 7% зберігається вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення: ставка 7% застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування (позначка «*» в переліку).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Який термін подання річної декларації та термін сплати податок на доходи фізичних осіб фізична особа - підприємець на єдиному податку, яка отримала доходи як фізична особа?

Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених р.IV ПКУ (пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ).
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п.179.7 ст.179 ПКУ).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
У яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової
декларації про майновий стан і доходи?
Згідно з п.179.4 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених р.IV ПКУ.
Відповідно до п.179.2 ст.179 р.IV ПКУ обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ;
зазначені у п.167.2 - 167.4 ст.167 ПКУ, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;
зазначені у пп. «є» п.176.1 ст.176 ПКУ від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Громадяни можуть отримати довідку про свої доходи в органах Міндоходів

З метою заповнення декларації про майновий стан і доходи фізична особа може звернутися до контролюючого органу за своїм місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування для отримання відомостей про суми одержаних доходів.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізовує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків.


До інформаційної бази Державного реєстру включаються такі дані про фізичних осіб:


джерела отримання доходів,


об’єкти оподаткування,


сума нарахованих та/або отриманих доходів,


сума нарахованих та/або сплачених податків,


інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків.


Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу. Для цього необхідно подати документ, що посвідчує особу та заяву встановленого зразка.


У разі подання заяви уповноваженою особою, необхідно пред’явити довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів або доходи, та її копію, а також оригінал та копію документа, що посвідчує особу такого представника.


Контролюючий орган протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості з Державного реєстру.


Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням відомостей з Державного реєстру до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.


Порядок отримання відомостей з Державного реєстру регламентується розділом X Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 10.12.2013 №779, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 за №2211/24743.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Ігор Білоус: Ми змінили процедури проведення податкових перевірок

Міністерство доходів і зборів України змінює підходи до проведення податкових перевірок за рахунок застосування ризикоорієнтованої системи. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

Раніше у податківців був чіткий план і ревізорам ставили конкретні цілі, скільки саме вони повинні „вибити” за кожен місяць. Тому на перевірки вони приходили з чіткою установкою, скільки їм треба зібрати з бізнесу – правдами чи неправдами. Ми відходимо від цієї практики. Вибивання грошей з бізнесу більше не буде”, – запевнив Ігор Білоус.


Міністерством вже скасовано критерії ефективності податкових перевірок. Раніше, залежно від доходів підприємства існувала мінімальна сума, яку аудитор повинен був обов’язково донарахувати за результатами перевірки. Такий підхід призводив до зайвого тиску на бізнес.


Ми скасували вимоги обов’язкових донарахувань, і таким чином одразу ж зменшили поле для корупції, яка виникає між підприємствами і ревізорами. Критеріями ефективності тепер ми вважаємо те, наскільки обгрунтованими та документально підтвердженими є результатами перевірок”, – підкреслив керівник Міндоходів.


Загалом, на його думку, податки повинні розраховуватися з огляду на реальний обсяг економіки, шляхом оцінки податкової бази з урахуванням реальних показників економіки та законодавчих чинників, а не встановлюватися залежно від запланованих бюджетних втрат. У свою чергу дефіцит бюджету має компенсуватися іншими фінансовими інструментами.


Саме над цими питаннями сьогодні працюють фахівці Міністерства та залучені експерти. Усі законодавчі новації, які пропонуватимуть Міндоходів, будуть обов’язково обговорюватися з бізнесом та спрямовуватимуться на удосконалення процесів адміністрування, полегшення ведення бізнесу та підвищення інвестиційної привабливості України.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ


Про забезпечення роботи ЦОП у святкові та вихідні дні !

Повідомляємо, що 21 квітня, 1, 2 та 9 травня 2014 року у Центрах обслуговування платників Дніпродзержинської ОДПІ є вихідними днями.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ



Правильно заповнюємо реквізиту “Призначення платежу”
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міндоходів від 22.10.2013 №609 “Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів”
Код сплати
Вид сплати
За податками і зборами
101
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску*
109
Оплата податкового векселя*
121
Сплата адміністративного штрафу*
125
Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів*
130
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
131
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної / фактичноїперевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
132
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної перевірки підрозділів оподаткування та контролю об єктів і операцій *
128
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб
133
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску визначених за результатами документальноїї перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*
134
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)*
135
Сплата фінансових санкцій , визначеного підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів*
107
Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету/ єдиного внеску
108
Перерахування коштів з одного рахунку на інший
110
Відшкодування ПДВ на рахунок платника
111
Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю
140
Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу
141
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення коштів з рахунків клієнтів банків
142
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення готівки, що належить платникові податків
143
Стягнення податкового боргу за рішенням суду за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі
144
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом погашення за рахунок додаткових джерел (дебіторської заборгованості, боргу відокремлених підрозділів юридичних осіб тощо)
054
Погашення сум податкового боргу юридичних осіб
055
Погашення сум податкового боргу фізичних осіб
056
Погашення сум податкового боргу з акцизного податку
057
Погашення сум податкового боргу за результатами контрольно-перевірочної роботи
017
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (юр.осіб)
018
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (фіз..осіб-підприємців)
139
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (за результатами КПР)
196
Надходження розстрочених/відстрочених сум юридичних осіб
197
Надходження розстрочених/відстрочених сум фізичних осіб
199
Надходження розстрочених/відстрочених сум за результатами КПР
147
Стягнення в межах виконавчого провадження
148
Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах
149
Надходження в бюджет коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів
160
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом Мін доходів за результатами перевірки підрозділів оперативного управління
161
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом Мін доходів за результатами перевірки підрозділів слідчого управління фінансових розслідувань

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор