www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 24 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам'янська ОДПІ Інформує!!!
Версія для друку Написати листа
ДФС: У січні до зведеного бюджету надійшло 65,8 млрд. грн.

За оперативними даними у січні 2018 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 65,8 млрд. грн. До державного бюджету забезпечено 50,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 15,0 млрд. гривень.
Довідково: надходження (збір) до зведеного бюджету у січні 2018 року склали 77,8 млрд. грн. (+9,7 млрд. грн. або +14,3 відс. до аналогічного періоду 2017 року), у т. ч. до державного бюджету – 62,7 млрд. гривень.
Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету за перший місяць 2018 року склали 48,1 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 100,5 відс., додатково забезпечено 0,3 млрд. гривень.
У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 112,9 відс. (+2,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 106,6 відс. (+0,4 млрд. грн.), ввізного мита – 125,9 відс. (+0,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 155,8 відс. (+0,5 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – 135,0 відс. (+0,4 млрд. грн.) тощо.
У розрізі основних платежів у січні 2018 року приріст до січня 2017 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 44,1 відс. (+6,7 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 28,7 відс. (+1,3 млрд. грн.), ввізного мита – на 35,4 відс. (+0,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – у 3,5 раза (+1,1 млрд. грн.) тощо.
З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 12,0 млрд. грн. податку на додану вартість.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 15,2 млрд. грн., що на 4,1 млрд. грн. більше січня 2017 року.

Мирослав Продан: У січні до бюджету додатково надійшло майже 4 млрд. грн. митних платежів
У січні 2018 року до Державного бюджету України перераховано понад 27,1 млрд. гривень митних платежів. Це майже на 4 млрд. грн., або на 16,8% перевищує індикативні показники, доведені Міністерством фінансів України на перший місяць поточного року. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
За його словами, фактичні надходження зросли на 43,5%, або на 8,2 млрд. грн. порівняно з січнем минулого року.
«Високі показники, яких ми досягли сьогодні, – це, перш за все, результат боротьби з корупцією і контрабандою, ефективної роботи по детінізації економіки. Певною мірою на збільшення надходжень митних платежів до бюджету впливають і такі чинники, як інфляція, зростання обігу імпорту, а також розмитнення великих обсягів імпортованого газу. Але вони всі разом не в змозі були б забезпечити такий стрімкий темп зростання надходжень», - підкреслив Мирослав Продан.
Очільник ДФС також зазначив, що у січні поточного року середньоденні надходження митних платежів склали майже 1,4 млрд. грн. Це на 43%, або на 411 млн. грн. перевищує середньоденний показник надходжень січня 2017 року.
У 2017 році роботодавцям-порушникам донараховано до сплати 819 млн. грн.
Протягом 2017 року роботодавцям, які порушували податкове законодавство при виплаті заробітної плати та інших доходів фізичним особам, донараховано до сплати 819 млн. грн.. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, із загальної донарахованої суми майже 664 млн. грн. складає податок на доходи фізичних осіб, 122 млн. грн. – єдиний внесок та понад 33 млн. грн. – військовий збір.
Загалом під час перевірок порушення законодавства встановлено в 60% перевірених суб’єктів господарювання.
За рахунок вжитих заходів податкового контролю було виявлено близько 5 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцем без оформлення трудових відносин.
Павло Дроняк також розповів, що фахівці ДФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, здійснювали обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності. За результатами проведеної роз’яснювальної роботи роботодавці уклали додатково майже 41 тис. трудових угод з найманими працівниками.
За результатами вжитих органами ДФС заходів залучено до державної реєстрації майже 26 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково сплачено понад 19 млн. грн. податків.
Василь Поїзд: У 2018 році має бути розширено спільний контроль на українсько-молдовському кодоні
У 2018 році одним з пріоритетних напрямів співпраці ДФС та Місії EUBAM має стати розширення застосування спільного контролю на українсько-молдовському кордоні. Про це заявив директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд під час 29-го засідання Консультативної ради Місії EUBAM, яке відбулося у м. Кишинів, Республіки Молдова.
За його словами, 2017 рік став своєрідним проривом у питаннях спільного контролю на українсько-молдовському кордоні. Так, було підписано міжурядову Угоду та розпочато спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у спільних пунктах пропуску «Кучурган» та «Рені». Також здійснено активну підготовку до будівельних та реконструкційних робіт в пунктах «Паланка», «Рені» та «Кучурган».
«У 2018-2019 роках ми маємо завершити реалізацію тих проектів, які спрямовані на створення необхідної інфраструктури для здійснення спільного контролю в зазначених пунктах пропуску, а також удосконалити процедури такого контролю», – зазначив Василь Поїзд.
Крім того, було підкреслено, що у поточному році важливим напрямом співпраці ДФС та Місії EUBAM стане удосконалення взаємодії з питань протидії митним правопорушенням.
У першу чергу, має продовжитися практика проведення оперативних заходів та спеціальних операцій, в яких Місія завжди є головним партнером ДФС у питаннях інформаційної підтримки та практичної допомоги у протидії митним правопорушенням та транскордонній злочинності.
Серед інших заходів також сприяння Місії у встановленні та розвитку контактів з правоохоронними органами європейських держав для отримання оперативної інформації про можливі незаконні та сумнівні поставки тютюнових виробів, сировини та обладнання для їх виробництва.
ДФС зацікавлена у розширенні співпраці митних підрозділів з експертами Місії у зв’язку з активізацією злочинних угрупувань щодо незаконного переміщення тютюнових виробів до країн Європейського Союзу, через території держав-членів ЄС та Україну. Зокрема, представники ДФС домовилися щодо розширеного обміну інформацією про учасників злочинних схем, каналів постачання нелегальних товарів.
Також має бути поглиблена взаємодія з міжнародними правоохоронними органами, зокрема, OLAF, SELEC и FRONTEX.
Результати операції «NAVIGATOR», проведеної за підтримки Місії EUBAM, засвідчили, що особливої уваги також потребують і питання запобігання незаконного переміщення зброї, боєприпасів, вибухових речовин та прекурсорів.
У свою чергу, фіскальна служба готова запропонувати іноземним колегам використання можливостей Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС у Хмельницькому як майданчика для проведення навчальних семінарів та практичних занять українських та молдовських митників, а також колег з прикордонних служб.
Тематика таких заходів могла б включати правоохоронну діяльність, здійснення спільного контролю та удосконалення взаємодії митних та прикордонних служб.
У ході засідання Консультативної ради Місії EUBAM Василь Поїзд провів двосторонню зустріч з заступником Генерального директора Митної служби Міністерства фінансів Республіки Молдова Григорієм Іонцовим.
Серед питань, які обговорювались під час зустрічі, особлива увага була приділена організації спільних заходів по протидії митним правопорушенням, налагодженню дієвої взаємодії, обміну даними аналітичної та пошукової роботи правоохоронних підрозділів.
Більш ретельному вивченню та аналізу мають піддаватися товаропотоки на придністровській ділянці кордону, на яку у 2017 році припадало майже 31% від загальної кількості правопорушень виявлених на українсько-молдовському кордоні.
Великі надії та сподівання на підтримку, обговорених у ході зустрічі ініціатив у сфері протидії митним правопорушенням, керівники митних правоохоронних підрозділів ДФС та Митної служби Молдови покладають на Місію EUBAM.
Пункт пропуску «Рава-Руська» працює у штатному режимі
Дорога до пункту пропуску «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС, яка була перекрита невідомими особами, о 23.59 30 січня 2018 року розблокована. Роботу пункту пропуску відновлено, всі митні процедури здійснюються у штатному режимі.
Нагадаємо, що вчора невідомі заблокували дорогу до пункту пропуску «Рава-Руська». У черзі для перетину кордону з Польщею знаходилося близько 200 машин. До роботи митниці з боку мітингуючих претензій не було.
Василь Поїзд: У 2017 році порушено майже 32,3 тис справ про порушення митних правил
Протягом 2017 року митницями ДФС порушено майже 32,3 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму понад 1,59 млрд. гривень. З них у 7 тис. справ вилучено предмети порушень на суму понад 746 млн. гривень. Про це розповів директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Василь Поїзд.
За його словами, кількість порушених справ у 2017 році майже на третину перевищує показник 2016 року. Так, тоді було порушено 23,2 тис. справ на суму понад 2,09 млрд. грн.
«Найчастіше митницями фіксувалися порушення при переміщенні продовольчих товарів. За 2017 рік було встановлено 2,7 тис. таких випадків на загальну суму майже 67,9 млн. грн. У переважній більшості виявлялися тютюнові вироби – 1,9 тис. випадків та алкогольні напої – 182 випадки, м’ясо та вироби з нього – 91 випадок, молоко та вироби з нього – 60 випадків тощо», – зазначив Василь Поїзд.
Порушення під час переміщення промислових товарів були встановлені у 2,7 тис. випадках на загальну суму понад 545,5 млн. грн.
Так, найчастіше з порушенням намагалися перемістити товари легкої промисловості – 187 випадків на суму понад 123,41 млн. грн., побутову техніку – 122 випадки, вилучено 464 одиниці на суму понад 3,23 млн. грн.; мобільні телефони (смартфони) - 102 випадки, вилучено 387 одиниць на суму понад 3,81 млн. грн., дорогоцінні метали і каміння – 64 випадки на суму понад 14,23 млн. грн., обчислювальну та оргтехніку – 55 випадків, вилучено 818 одиниць на суму понад 3,64 млн. грн.
Також за вказаний період встановлено 444 випадки переміщення валюти на суму понад 79,49 млн. грн.
На розгляд до суду митницями ДФС передано майже 7,8 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 1,47 млрд. грн. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму понад 433,56 млн. грн. Накладено штрафів на суму понад 401,57 млн. грн.
За словами Василя Поїзда, митниками особлива увага приділяється виявленню фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, зброї та боєприпасів.
Так, протягом 2017 року викрито 1,2 тис. фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Кокаїну було виявлено 0,786 кг, канабісу – 78,56 кг та 0,01 л; 34,7 кг, 19 278 таб., 809 капс., 97 амп., 0,538 л інших наркотичних засобів; 226,86 кг, 26 753 таб., 26 689 капс., 49 амп., 0,234 л психотропних речовин; а також 7,69 кг, 92,5 л, 62 403 табл., 40 капс., 14 амп. прекурсорів.
Відповідно до вимог КПК України, митницями ДФС до правоохоронних органів України направлено 851 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст. 305, 307, 309 КК України
«Найбільша кількість випадків затримань припадає на поштовий
зв’язок – 595, автомобільний вид транспорту – 409, залізничний – 120,
пішки – 55, морський – 35, авіаційний – 34 випадків. При цьому найчастіше небезпечні речовини намагалися ввезти в Україну – 942 випадки, а вивезти – 306», – розповів Василь Поїзд.

Він також зазначив, що випадки незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів були виявлені на кордоні з Російською Федерацією – 295, з Республікою Білорусь – 110, з Молдовою – 93, з Польщею – 74, з Угорщиною – 60, з Румунією – 7, зі Словаччиною – 6.
Для встановлення джерел і каналів переміщення наркотичних засобів та осіб, які беруть у цьому участь, відповідно до ст.456 Митного кодексу України спільно з оперативними підрозділами правоохоронних органів проведено 68 контрольованих поставок.
Упродовж 2017 року митницями ДФС виявлено 467 фактів переміщення через митний кордон України зброї та боєприпасів з порушенням митного чинного законодавства.
Митницями ДФС направлено до правоохоронних органів 92 повідомлення про протиправні діяння, що містять можливі ознаки злочину, передбаченого ст. 201 КК України та 74 повідомлення за можливими ознаками злочину, передбаченого ст. 263 КК України, де предметами злочину були зброя та боєприпаси.
Про зміни в оподаткуванні
податком на прибуток підприємств у 2018 році

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державна фіскальна служба України листом від 31.01.2018 №2834/7/99-99-15-02-01-17 «Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 році» (далі – лист №2834) повідомила про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, внесені до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», які набули чинності 1 січня 2018 року.
Зокрема, листом №2834 повідомлено про єдиний строк подання річної податкової декларації з податку на прибуток.
Так, п.49.18 ст.49 ПКУ доповнено новим п.п.49.18.6, згідно з яким податкова декларація з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідні зміни внесені до п.49.19 ст.49 ПКУ щодо непоширення на податкову декларацію з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, строку подання податкової декларації, визначеного для базового звітного (податкового) періоду.
Таким чином, для податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) рік визначено єдиний строк її подання – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, незалежно від базового звітного (податкового) періоду складання декларації – квартал або рік.
Положення п.п.49.18.6 п.49.18 та п.49.19 ст.49 ПКУ застосовуються для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) 2017 рік, граничним строком подання якої є 1 березня 2018 року.
Слід зазначити, що зміна строку подання річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств впливає також на строк подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу).
Так, п.3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138, визначено, що розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Враховуючи викладене вище, граничним строком подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за звітний 2017 рік є 1 березня 2018 року.
Також для платників єдиного податку відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів, а саме: до п.п.57.112 п.57.11 ст.57 ПКУ внесено зміни, відповідно до яких обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п.136.1 ст.136 ПКУ ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку, іншої, ніж встановлена п.136.1 ст.136 ПКУ.
Більш детально ознайомитись з листом №2834 можливо на офіційному веб-порталі ДФС України за посланням
Платникам про сплату податку на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), з об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідних місцевих бюджетів.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п.266.3.2 п.266.3 ст.266 ПКУ).
Згідно з п.п.266.7.2 п.266.7 ст.266 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Податок сплачується відповідно до п.п.«а» п.п.266.10.1 п.266.10 ст.266 ПКУ фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Звертаємо увагу, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
¨ об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
¨ розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
¨ права на користування пільгою із сплати податку;
¨ розміру ставки податку;
¨ нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
До уваги платників рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини про визначення кодів бюджетної класифікації

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників рентної плати, що на офіційному веб-порталі ДФС України розміщено лист ДФС України від 18.01.2018 №1459/7/99-99-12-03-04-17 «Про визначення кодів бюджетної класифікації» та додаток до вищевказаного листа – лист Міністерства фінансів України від 09.01.2018 №35120-16-10/639 (вх. ДФС України №67/4 від 10.01.2018), в якому наведена інформація про визначення кодів бюджетної класифікації для забезпечення умов дотримання бюджетного законодавства з питань дотримання бюджетного законодавства в частині розподілу коштів рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату з 1 січня 2018 року.
З вищевказаними листами можливо ознайомитись за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72743.html


Орендна плата за землю у 2018 році

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що згідно внесених змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку:
● для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;
● для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області. Норма визначена оновленим п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПКУ.

Податкова знижка: обмеження щодо
суми коштів, сплачених за навчання, скасовано

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2017 року діє норма, передбачена п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якою фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Тобто, з 01.01.2018 скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання і враховуватимуться фактично понесені платником ПДФО витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Крім цього, за результатами 2017 року платник ПДФО може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.
Неприбутковим організаціям про виключення з Реєстру
Камянська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що п.16 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440, (далі Порядок), визначені умови, при яких неприбуткова організація виключається з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).
Так, виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі:
· використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ);
· розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
· невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим п.133.4 ст.133 ПКУ;
· затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;
· за ініціативою неприбуткової організації.
Рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру надсилається такій організації у порядку, визначеному ст.42 ПКУ, протягом трьох робочих днів з дня прийняття зазначеного рішення.
Після виключення неприбуткової організації з Реєстру присвоєна їй ознака неприбутковості скасовується:
¨ з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося недотримання вимог п.133.4 ст.133 ПКУ;
¨ з дати припинення юридичної особи (в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);
¨ з дати надходження до контролюючого органу заяви неприбуткової організації про виключення з Реєстру за власною ініціативою.
За наявності декількох підстав для виключення неприбуткової організації з Реєстру датою скасування ознаки неприбутковості вважається дата тієї події, що відбулася раніше (п.17 Порядку).

До уваги платників рентної плати за користування надрами
в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.п.253.1.1. п.253.1 ст.253 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин (далі – платник рентної плати), є юридичні та фізичні особи – суб’єкти господарювання, які використовують у межах території України ділянки надр для зберігання природного газу, нафти, газоподібних та інших рідких нафтопродуктів.
Згідно з п.п.257.3.2 п.257.3 ст 257 ПКУ платник рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин (далі – рентна плата) до закінчення визначеного розділом II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений ст.257 ПКУ, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, податкову декларацію з рентної плати, яка містить додаток з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин – за місцезнаходженням ділянки надр.
Пунктом 253.3 ст.253 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування рентною платою, є обсяг підземного простору (ділянки) надр:
· для зберігання природного газу та газоподібних продуктів – активний об’єм зберігання газу в пористих чи тріщинуватих геологічних утвореннях (пластах-колекторах) (п.п.253.3.1 п.253 ст.253 ПКУ);
· для зберігання нафти та інших рідких нафтопродуктів – об’єм спеціально створених та існуючих гірничих виробок (відпрацьованих і пристосованих), а також природних порожнин (печер) (п.п.253.3.1 п.253 ст.253 ПКУ).
Відповідно до п.257.5 ст.257 ПКУ сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Слід зазначити, що контроль за правильністю визначення обсягів використання надр в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного гірничого нагляду, який подає у місячний строк з дня видачі чи вилучення акта про надання гірничого відводу контролюючим органам за місцезнаходженням ділянки надр інформацію про зміни у переліку користувачів надр (п.п.258.2.3 п.258.2 ст.258 ПКУ).
Оподаткування доходу суб’єктів господарювання,
які здійснюють випуск та проведення лотерей у 2018 році
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 01.01.2018 змінився розмір ставки податку на дохід для суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з випуску та проведення лотерей, а саме, з 18% на 24%. Норма передбачена п.48 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Дохід суб’єктів, які здійснюють випуск та проведення лотерей, підлягає оподаткуванню згідно з п.141.8 ст.141 ПКУ (п.п. 134.1.2 п.134.1 ст. 134 ПКУ).
Нарахований суб’єктами господарювання, що здійснюють випуск та проведення лотерей, податок на дохід за вищевказаною ставкою, не є різницею та не зменшує фінансовий результат до оподаткування такого суб’єкта (абз. третій п.141.8 ст.141 ПКУ).
Згідно з п.136.5 ст.136 ПУ податок на дохід, визначений як об’єкт оподаткування, зокрема, у п.п.134.1.4 п.134.1 ст.134 ПКУ, є частиною податку на прибуток.
При цьому, слід зауважити, що прибуток суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з випуску та проведення лотерей, від здійснення іншої діяльності, яка не пов’язана із випуском та проведенням лотерей, нараховується та сплачується за правилами ІІІ розділу ПКУ за базовою (основною) ставкою податку на прибуток – 18%.
Відповідно до п.137.8 ст.137 ПКУ платники податку на дохід – суб’єкти, які здійснюють випуск та проведення лотерей, щоквартально сплачують податок на дохід у порядку і в строки, які встановлені для квартального податкового (звітного) періоду з поданням податкової декларації з податку на прибуток.
Про декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році,
йшлося на прес-конференції


30 січня в ІА «МОСТ-Днепр» відбулася прес-конференція на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році» за участі начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислава Воінова та начальника управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової.
Владислав Воінов розповів про підсумки декларування доходів у 2017 році.
«Станом на 31 грудня минулого року жителями Дніпропетровської області подано 47 328 податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становила 2 млрд. 838 млн. гривень.
При цьому сума, задекларована до сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), склала 101 млн. гривень, додаткові надходження до бюджетів територіальних громад нашої області склали 20 млн. гривень.
Доходи у сумі понад 1 млн. гривень задекларували 200 жителів нашої області.
Сума задекларованого ними доходу склала 1 млрд. 200 млн. гривень».
Також, за його словами: «З 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556.
Види доходу, які підлягають обов'язковому декларуванню:
- продаж та надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
- іноземні доходи;
- інвестиційний дохід, тобто дохід від продажу акцій та корпоративних прав;
- дохід у вигляді анульованою банком частини боргу за кредитом.
Також, обов'язковому декларуванню підлягають доходи у вигляді подарунків та спадщини. З 01.01.2017 року вступили в силу зміни в податковому законодавстві, згідно яких звільняються від оподаткування доходи, отримані у вигляді спадщини / дарування від членів сім'ї другого ступеня споріднення, до яких відносяться бабусі, дідусі, онуки, рідні брати і сестри».
Фізичні особи зобов'язані самостійно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкових зобов'язань, зазначених ними у річній декларації. Для зручності громадян протягом січня - квітня 2018 року центри обслуговування платників функціонують не тільки в робочі дні, а й по суботах з 9.00 год. до 13.00 год.».
Разом з тим, Манушак Осипова проінформувала: «Бланки податкових декларацій є загальнодоступними для населення. Їх можна безкоштовно отримати на паперових носіях в податкових органах на запит платника податків, а в електронному вигляді – за допомогою сервісу «Декларування громадян» на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням sfs.gov.ua.
Так, для зручності декларантів на офіційному веб-порталі ДФС України функціонує спеціальний банер «Деклараційна кампанія - 2018», в якому, крім нормативних і інформаційних матеріалів, розміщені Декларації про майновий стан і доходи, приклади заповнення декларації.
Платник податків має право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації з проханням отримати консультативну допомогу з питань щодо заповнення річної податкової декларації», - зазначила Манушак Осипова.
Майже 7,4 тисячі суб’єктів ЗЕД Дніпропетровщини забезпечили більше 20 мільярдів гривень митних платежів

Станом на 01.01.2018 в Дніпропетровській митниці ДФС перебуває на обліку 7 тисяч 393 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, якими протягом 2017 року подано до Дніпропетровської митниці 166 тисяч 430 митних декларацій.
Основна кількість товарів, оформлених Дніпропетровською митницею ДФС на експорт, направляється до країн: ЄС (44,1%), СНД (28,3%), Азії (21,5%). Основні імпортери країни: СНД (38,8%), ЄС (37,9%), Азії (12,6%).
Загалом, Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету впродовж 2017 року перераховано 20 мільярдів 23 мільйони 700 тисяч гривень митних платежів, що на 24,7% більше ніж у 2016 році.
У 2017 році мешканці Дніпропетровщини скористалися
сервісом ДФС України «Пульс» 260 разів
Впродовж січня – грудня минулого року на телефонний номер сервісу ДФС України «Пульс» від громадян Дніпропетровської області надійшло 260 звернень, які вчасно розглянуті та вирішені позитивно.
Наразі майже дві третини дзвінків стосувалися питання щодо подання звітності та реєстрації накладних (166 звернень). Крім того, 41 звернення стосувалось організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. З приводу роботи системи електронного адміністрування ПДВ звернулися 28 платників тощо.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФС України «Пульс» 0-800-501-007 (напрямок «4»). Лінія працює цілодобово.
Про набрання чинності постановою
Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року №21
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державна фіскальна служба України листом від 26.01.2018 №2497/7/99-99-15-03-03-17 «Про набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року №21» (далі – лист ДФС №2497) повідомила наступне.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17.01.2018 №21 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – постанова №21).
Постанову №21 розроблено та прийнято з метою систематизації (уніфікації) нормативно-правових актів Уряду.
Так, прийнятою постановою №21 зведено в єдиний нормативно-правовий акт дві постанови Кабінету Міністрів України (від 20.10.2011 №1068 та від 04.02.2013 №69), які згідно з пунктом 2 постанови №21 визнано такими, що втратили чинність.
Норми прийнятої постанови №21 не встановлюють новий порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України підакцизних товарів, не запроваджують нові форми звітності, вони відповідають прямим нормам Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
При цьому, враховуючи тенденцію систематичного внесення змін до ст.229 ПКУ у частині розширення переліків підакцизних товарів, що використовуються як сировина в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку, у постанові №21 вже не зазначаються переліки кодів згідно з УКТ ЗЕД нафтопродуктів та речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а наводиться посилання на відповідні пункти ст.229 ПКУ.
Зокрема, у п.1 Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, затвердженого постановою №21 (далі – Порядок), зазначено, що він визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку відповідно до п.п.229.4.1 п.229.4, п.п.229.5.1 п 229.5, п.п 229.6.1 п 229.6, п.п 229.7.1 п 229.7 ст.229 ПКУ.
Крім цього, постановою №21 приведені у відповідність до норм чинного законодавства назви центральних органів виконавчої влади.
Зазначаємо, що відповідно до підпунктів 15 та 16 постанови №21 у разі нецільового використання нафтопродуктів та/або речовин векселедавець є платником акцизного податку з обсягу продукції, використаної не за призначенням (підпункти 212.1.7 та 212.1.8 п.212.1 ст.212 ПКУ), та несе відповідальність, передбачену п.п.229.4.16 п.229.4, п.п.229.5.18 п.229.5, п.п.229.6.14 п.229.6, п.п.229.7.16 п.229.7 ст.229 ПКУ.
Таким чином, починаючи з 23.01.2018, податкові векселі, авальовані банком, що видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, оформлюються на підставі Порядку.
Звертаємо увагу, що до приведення у відповідність до положень постанови №21 наказів Міністерства фінансів України від 07.08.2012 №899, від 27.03.2013 №430 контролюючі органи і платники податків користуються порядками роботи податкових постів та застосовують форми довідок і журналів, що затверджені цими наказами.
Лист ДФС №2497 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
Нарахування пені у разі самостійного виявлення платником
заниження податкового зобов’язання з ПДВ

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок нарахування пені визначено ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Відповідно до частини другої п.129.4 ст.129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Згідно з п.129.9 ст.129 ПКУ у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст.50 ПКУ пеня, передбачена ст.129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.
У разі подання платником уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання за звітний період, за який виправляється помилка, пеня нараховується за весь період заниження, починаючи з наступного дня за граничним терміном сплати ПДВ за звітний період, за який виправляється помилка, пеня нараховується за весь період заниження, починаючи з наступного дня за граничним терміном сплати ПДВ за звітний період, за який виправляється помилка, включаючи день погашення такого податкового зобов’язання.

Для отримання розстрочення суми податкового зобов’язання за іпотечним кредитом необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) внесено зміни, згідно з якими, зокрема, за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), платник податку на доходи фізичних осіб має право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу (кредиту та/або відсотків), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.
Для рострочення такої суми податкового зобов’язанння платник податку разом із декларацією за 2017 рік подає заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу, підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що привезли до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання. Такі доповнення до податкової декларації про майновий стан і доходи, складені за довільною формою, вважаються невід’ємною її частиною.

Новації ПДВ при імпорті обладнання
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» було внесено зміни, до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема, підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ доповнено п.65, яким тимчасово, до 01.01.2020, платнику ПДВ надано право на розстрочення (рівними частинами) сплати ПДВ на термін, зазначений у заяві такого платника, але не більше 24 календарних місяців, без нарахування процентів, пені та штрафів, визначених ПКУ, при ввезенні на митну територію України з поміщенням в митний режим імпорту обладнання, що класифікується за визначеними п.65 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД.
При наданні розстрочення сплати ПДВ норми ст.100 ПКУ не застосовуються.
Порядок надання розстрочення сплати ПДВ та застосування забезпечення відповідно до п.65 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Суми ПДВ, сплачені з урахуванням вимог, встановлених п.65 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, включаються платником ПДВ до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок до бюджету.
У 2017 році місцеві громади Дніпропетровської області
отримали більше 20,5 мільярдів гривень
Впродовж 2017 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло 20 млрд. 530,2 млн. грн. податків та зборів. Це на 4 млрд. 301,5 млн. грн., або на 26,5%, більше порівняно з 2016 роком.
Істотного зростання досягнуто з податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, плати за землю та єдиного податку.
Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб складають 11 млрд. 297,1 млн. грн., що майже на 3 млрд. грн., більше ніж у 2016 році. Від землевласників та землекористувачів надійшло 3 млрд. 974,1 млн. грн. плати за землю, що на 598,5 млн. грн. більше ніж у січні – грудні 2016 року. Податку на прибуток підприємств зібрано 1 млрд. 247,7 млн. грн., що на 592,8 млн. грн. більше позаминулорічних надходжень. Протягом минулого року до кошиків місцевих бюджетів області сплачено 1 млрд. 840,8 млн. грн. єдиного податку, що на 446,2 млн. грн. більше надходжень 2016 року.
Новий Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів,
які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва
в хімічній промисловості набрав чинності

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 23.01.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 №21 (далі – Постанова №21), якою відповідно до п.п.229.4.13 п.229.4, п.п.229.5.15 п.229.5, п.п.229.6.12 п.229.6, п.п.229.7.14 п.229.7 ст.229 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) затверджено Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості (далі – Порядок).
Порядок визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку відповідно до п.п.229.4.1 п.229.4, п.п.229.5.1 п.229.5, п.п.229.6.1 п.229.6, п.п. 229.7.1 п.229.7 ст.229 ПКУ.
Слід зазначити, що згідно з Порядком векселедавцем є суб’єкт господарювання – виробник хімічної продукції, який отримує від підприємства – виробника або ввозить на митну територію України нафтопродукти та/або речовини з метою їх використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості.
Векселедержателем є контролюючий орган за місцем реєстрації векселедавця.
Крім того Постановою №21 визнано такими, що втратили чинність:
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1068 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів з метою використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості».
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 №69 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості».
Постанову №21 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 23.01.2018 №15.
Про затвердження Змін до Порядку формування
Реєстру великих платників податків
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.64.7 ст.64 глави 6 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Міністерство фінансів України наказом від 06.12.2017 №1003 «Про затвердження Змін до Порядку формування Реєстру великих платників податків», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.2017 за №1562/31430 (далі – Наказ №1003) затвердило Зміни до Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 №911, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.11.2015 за №1395/27840 (далі – Зміни). Наказ набрав чинності 23.01.2018 (опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 23.01.2018 №7).
Зокрема, Змінами визначено, що за результатами аналізу структурний підрозділ ДФС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру великих платників податків (далі – Реєстр ВПП), формує переліки великих платників податків (крім платників податків, стосовно яких прийнято рішення про припинення), які до 04 вересня поточного року направляються до головних управлінь ДФС в областях, місті Києві, Офісу великих платників податків ДФС.
До Реєстру ВПП на наступний календарний рік не включаються платники, стосовно яких прийнято рішення про припинення до дати затвердження Реєстру ВПП наказом ДФС на відповідний рік.
Структурний підрозділ ДФС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, відповідно до наказу ДФС про затвердження Реєстру ВПП на наступний календарний рік до 15 жовтня формує електронне повідомлення про включення його до Реєстру ВПП на наступний календарний рік, з використанням електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу, та направляє на електронну адресу, з якої надіслана остання прийнята ДФС податкова звітність, або надсилає на паперовому носії поштовим відправленням за формою №1-ВПП, наведеною в додатку 2 до Порядку формування Реєстру великих платників податків, з повідомленням про вручення.

Про справляння у 2018 році рентної плати за
користування радіочастотним ресурсом України
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що ДФС України листом від 18.01.2018 №1465/7/99-99-12-03-04-17 «Про справляння у 2018 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України» (далі – лист ДФС №1465) надала рекомендації щодо справляння у 2018 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) в умовах дії Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Порядок справляння Рентної плати регламентується ст.254 розділу ІХ ПКУ.
Платниками Рентної плати є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення, дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Ставки Рентної плати встановлено окремо для кожного виду користування радіочастотним ресурсом України у гривнях до одиниці виміру залежно від діапазону радіочастот та виду радіозв’язку (п.254.4 ст.254 ПКУ).
При цьому слід зазначити, що п.4 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ встановлено, що Кабінет Міністрів України має щороку до 1 червня у разі необхідності вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів цін виробників промислової продукції з Рентної плати.
Однак, відповідні зміни до ПКУ на 2018 рік не внесено, тому ставки Рентної плати залишаються на рівні 2017 року.
Порядок обчислення та сплати Рентної плати у 2018 році не змінився.
Податкові декларації Рентної плати з розрахунками, подаються платниками контролюючим органам до закінчення визначеного розділом ІІ ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює місяцю (протягом 20 календарних днів) за місцем податкової реєстрації, а сплата податкових зобов’язань проводиться до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Форма Податкової декларації Рентної плати з розрахунком затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 та зареєстрована Міністерством юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (зі змінами і доповненнями).
Лист ДФС №1465 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС україни за посиланням
Декларування доходів: способи подання декларації про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
¨ особисто або уповноваженою на це особою;
¨ надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
¨ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Нагадуємо, шо податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).
Податкова декларація з 1 січня 2018 року подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».
Зміни в законодавстві обговорювалися
під час кущового семінару для платників правого берегу м. Дніпра
Днями відбувся кущовий семінар для платників правого берегу м. Дніпра на тему: «Новації податкового законодавства у 2018 році».
В семінарі взяли участь фахівець ГУ ДФС у Дніпропетровській області та представники Центральної, Новокодацької, Чечелівської і Шевченківської районних у м. Дніпро податкових інспекцій.
Під час заходу розглядались зміни до податкового законодавства, актуальні питання стосовно системи електронного адміністрування ПДВ, єдиного соціального внеску, податкової звітності з податку на прибуток і роботи електронних сервісів ДФС України.
Платникам нагадали, що з 01 січня почалась кампанія Декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, а також про обов’язок подання декларації та право на податкову знижку.
Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо застосування податкового законодавства.
До уваги експортерів, які отримують сертифікати
з перевезення (походження) форми EUR.1

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що за повідомленням ДФС України у зв’язку з набранням чинності з 23.01.2018 наказу Міністерства фінансів України від 20.11.2017 №950 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1» для отримання сертифіката EUR.1 експортер або його уповноважений представник повинен подати структурному підрозділу митниці, на який покладено функції з видачі сертифіката, заповнену заяву разом з декларацією, що підтверджує преференційне походження товарів з України.
Рекомендації щодо заповнення декларацій постачальника (виробника) разом з практичними прикладами їх заповнення розміщено за посиланням:

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що ДФС України листом від 19.01.2018 №1579/7/99-99-12-03-04-17 «Про адміністрування у 2018 році рентної плати за спеціальне використання води» (далі – Лист ДФС №1579) повідомлила наступне.
Законом України від 07.12.2017 №2245-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) внесені зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Пунктом 46 розділу І Закону України №2245 внесено зміни до ст.255 ПКУ та збільшено на 16,8 відсотків (порівняно з діючими у 2017 році) ставки рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата), які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 році. Зазначена норма запроваджена пунктом 1 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №2245, починаючи з 01.01.2018.
Платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (із змінами і доповненнями).
Податкові декларації з Рентної плати подаються платниками контролюючим органам до закінчення визначеного розділом ІІ ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, за місцем податкової реєстрації (п.п.257.3.4 п.257.3 ст.257 ПКУ).
З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників Рентної плати та подання податкової звітності з Рентної плати, припис підпункту 257.3.4 п.257.3 ст.257 ПКУ в частині подання платником Рентної плати податкової звітності необхідно застосовувати з урахуванням п.63.3 ст.63 ПКУ, а сааме: за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з Рентної плати вважаються за:
- ІV квартал 2017 року: 9 лютого 2018 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2018 року;
- I квартал ц.р.: 10 травня та 18 травня 2018 року відповідно;
- ІІ квартал ц.р.: 9 серпня та 17 серпня 2018 року відповідно;
- ІІІ квартал ц.р.: 9 листопада та 19 листопад 2018 року відповідно;
- V квартал ц.р.: 11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.
Платники Рентної плати перераховують суми Рентної плати одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України із змінами, внесеними Законом України від 07.12.2017 №2233-VIIІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», а саме:
¨ 45 відсотків Рентної плати – до загального фонду державного бюджету (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення);
¨ 45 відсотків Рентної плати – до загального фонду місцевих бюджетів (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення), що зараховується до Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів за місцем її забору;
¨10 відсотків Рентної плати (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення) – до спеціального фонду державного бюджету.
Враховуючи викладене та припис п.3 частини першої ст.66 Бюджетного кодексу України про зарахування до доходів загального фонду обласних бюджетів 45 відсотків Рентної плати, на податковий облік за неосновним місцем обліку необхідно брати водокористувачів, до складу яких входять структурні підрозділи, розташовані на територіях, інших ніж головне підприємство, тобто за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води або за місцезнаходженням об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
Слід зазначити, що визначені у п.255.4 ст.255 ПКУ види використання води, за які не справляється Рентна плата, стосуються виключно вторинних водокористувачів, які відповідно до п.255.1 ст.255 ПКУ з 2018 року не є платниками Рентної плати.
Крім того з 2018 року норма п.255.3 ст.255 ПКУ визначатиме об’єкт оподаткування Рентною платою як фактичний обсяг води, що обліковується як результат водозабору та водопідготовки, наприклад, очищення або оброблення до встановлених для відповідного водного об’єкта нормативних вимог споживання.
Лист ДФС №1579 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
Довідник типів об’єктів оподаткування
для подання форми №20-ОПП оновлено

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Отже, Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – Повідомлення), за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Нагадуємо, що порядок подання та заповнення форми №20-ОПП визначено наказом Міністерства фінансів України від 06.10.2017 №839.
Форма Повідомлення передбачає заповнення типа об’єкта оподаткування.
ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу у розділі «Довідники» розміщено оновлений Довідник типів об’єктів для подання форми №20-ОПП станом на 25.01.2018, з яким можна ознайомитись за посиланням
З 2018 року фермерські господарства виключені із
переліку платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що згідно із законом України від 03.10.2017 №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон №2148) внесено зміни до закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Так, з 01.01.2018 члени фермерських господарств виключено із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) (частина перша ст.10 Закону №2464).
Отже, за заявами про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, поданими членами фермерських господарств до органів доходів і зборів, Договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Договір) органами доходів і зборів з 01.01.2018 не укладаються.
Щодо чинності Договорів, термін дії яких припадає на 2018 рік, за всіма видами соціального страхування, укладених з членами фермерських господарств на строк не менше одного року за ставкою 22 відсотка, то слід зазначити наступне.
Органи доходів і зборів в односторонньому порядку, станом на 31.12.2017, мали достроково розірвати укладені з членами фермерських господарств Договори, з обов’язковим повідомленням таких осіб про підстави дострокового розірвання такого Договору.
Останнім звітним періодом (місяцем), за який члени фермерського господарства сплачують ЄСВ, відповідо до укладеного Договору, у розмірі 22 відсотка є грудень 2017 року, граниний термін сплати – до 22.01.2018.
Члени фермерських господарств, з якими розірвано Договори, у зв’язку зі зміною з 01.01.2018 законодавства про ЄСВ, подають до органів доходів ізборів за себе протягом 30 календарних днів після розірвання Договору таблицю Звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, за період з початку дії Договору по грудень 2017 року включно.
Дострокове розірвання Договорів у зазначеному випадку не є підставою вважати Договори такими, умови за якими не виконано. У подальшому така особа, у разі бажання, матиме право на укладання Договору, якщо буде належати до кола осіб, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.
До уваги посадових осіб органів державної влади та
органів місцевого самоврядування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news#192 повідомив наступне.
Відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями, починаючи з 1 січня до 1 квітня особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП рекомендуємо завчасно звернутися до АЦСК ІДД ДФС.
Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) і ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розміщено на веб-сайті НАЗК.
«Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій» та «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування» розміщено на веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування».
Довідкові служби НАЗК:
Довідка щодо заповнення декларацій: +38 (044) 200-08-29.
Технічна допомога: +38 (044) 200-06-94, support@nazk.gov.ua .
До уваги громадян! Кампанія декларування – 2018 розпочалася

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року.
Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2017 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовий збір з таких доходів.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;
- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто 9600 грн. за 2017 рік (3200 грн. х 12 міс. х 25% = 9600 грн.);
- інвестиційного доходу;
- іноземного доходу;
- в інших, передбачених ПКУ випадках.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.
З детальною інформацією щодо порядку заповнення декларації та її формою можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018
Стартувала кампанія декларування – 2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:
- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;
- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках, передбачених законодавством.

До уваги платників! Нова декларація
про майновий стан і доходи подається з 01.01.2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 31.12.2017 набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (далі – Наказ №556), яким викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію щодо її заповнення. Починаючи з 01.01.2018 Декларація має подаватися за новою формою.
Зокрема, змінами, внесеними Наказом №556 передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) у додатку Ф2 до Декларації відображають амортизаційні відрахування за витратами, понесеними на придбання (самостійне виготовлення) основних засобів та придбання нематеріальних активів.
Крім того, для ФОП, які у звітному (податковому) році припиняють державну реєстрацію підприємницької діяльності за власним рішенням та подають Декларацію у строки, встановлені абзацом другим п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України, передбачено відображення дати прийняття рішення про припинення у рядку 8 «Категорія платника» Декларації.
Наказ №556 опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 25.07.2017 №58.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону 0-800-501-007 (напрямок «4») громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про факти вимагання неправомірної вигоди або інші корупційні та неправомірні дії з боку працівників ДФС України при митному оформленні або в процесі податкового контролю.
Інформація приймається цілодобово.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Кам’янська ОДПІ інформує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС. Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс». Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Боротьба з корупцією в органах ДФС

Боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі збільшенням надходжень до бюджету є важливою складовою економічного зростання та міжнародної підтримки. Подолання будь-яких корупційних проявів є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно.
Тому для нас питання боротьби з корупцією - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес, але початок вже покладено. Нам вдалося реалізувати низку важливих ініціатив, серед яких - запуск антикорупційного сервісу «Пульс», реалізація Антикорупційної програми, підвищення ефективності роботи Головного управління внутрішньої безпеки ДФС. Але на цьому ми не зупиняємося. Наша ціль - повне викорінення корупційних правопорушень.

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня 2017 року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тож приховування громадянами своїх реальних доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно впливає на наповнення бюджету.
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства України. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, але це не так. Принагідно, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих «конвертах» із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього.
Адже в результаті одержання зарплати «в «конвертах» вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію. Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього.
Сумські митники ДФС виявили партію незадекларованих тютюнових виробів для нагрівання
На пункті пропуску «Хутір Михайлівський» сумські митники ДФС виявили незадекларований товар на суму 52,5 тисячі гривень.
Під час проведення митного контролю робочого купе провідника потягу «Кишинів - Москва» працівники митниці знайшли приховані тютюнові вироби для електричного нагрівання в кількості 30 тисяч стікерів.
За вказаним фактом на провідника вагону, громадянина Молдови, складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 483 МК України. Знахідку вилучено.
Партію доларів США в еквіваленті на суму більше 3,5 млн. грн. затримано у пункті пропуску «Бориспіль»
Працівники Київської митниці ДФС запобігли спробі незаконного переміщення найбільшої в цьому році суми доларів США – 125 тисяч, що у гривневому еквіваленті дорівнює більше 3,5 млн. грн.
150 000 доларів США намагався незаконно ввезти на територію України іноземний громадянин, який прилетів до України транзитом через Туреччину.
Для проходження митного контролю громадянин самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор». Цим він заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Зокрема, на «зеленому коридорі» передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, до моменту перетину «білої лінії» до інспектора митниці не звертався.
Валюту було виявлено після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор». Громадянину було поставлене запитання щодо наявності в нього готівкових коштів, на що пасажир відповів, що має 75 000 доларів США. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку в службовій кімнаті митниці. Громадянином було видано готівку в розмірі 150 000 доларів США, які знаходились у відкритому паперовому пакеті, що містився в рюкзаку пасажира (ручній поклажі). Пасажир заявив, що разом з ним подорожує громадянин Саудівської Аравії, якому належить частина грошей.
З виявленої суми кожному громадянину Саудівської Аравії було пропущено 12 400 доларів США.
За протоколом про порушення митних правил вилучено 125 200 доларів США.
Складено протокол про порушення митних правил. Валюту вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: всього з початку 2018 року Київською митницею ДФС складено 10 протоколів про порушення митних правил, де предметом порушення є валюта, на загальну суму понад 4,5 млн.грн.
А протягом 2017 року було складено загалом 255 протоколів про порушення митних правил, де предметом порушення є валюта, на загальну суму 39,2 млн. грн.
Міжрегіональною митницею ДФС затримано промислові товари вартістю близько 1,9 млн. грн.
За результатами аналітично-пошукової роботи та контрольно-перевірочних заходів Міжрегіональною митницею ДФС в зоні діяльності Одеської митниці ДФС викрито спробу незаконного ввезення промислових товарів на митну територію України.
Згідно з поданими до митного оформлення товаросупровідними документами, заявлена вартість товару становить 50 тис. доларів США.
Однак, компанія продавець фактично продала товари за іншою ціною, ніж заявлялась Одеській митниці ДФС. Під час перевірки документів встановлено, що вартість товару перевищує задекларовану і становить понад 65 тис. доларів США, що складає близько 1,9 млн. гривень.
Таким чином, спроба правопорушників ввезти товар в Україну без сплати належних митних платежів і податків виявилась невдалою.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з конфіскацією предметів правопорушення.
Чотирилапий митник Харківської митниці ДФС виявив контрабанду
Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» чотирилапий помічник харківських митників Ів Сент Лоран виявив одразу двох порушників з канабісом.
Чоловіки прямували до Росії в якості пасажирів одного з авто. У ході усного декларування вони заявили про відсутність заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України предметів. Однак під час подальшого огляду в одного з пасажирів у внутрішній кишені куртки було виявлено згорток з травичкою. Другий приховав два згортки з наркотичною речовиною у своїй валізі.
Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Викрито посадовців товариства, які при будівництві мостового переходу привласнили 16,7 млн. гривень
Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у м Києві спільно з СБУ встановлені факти можливого привласнення бюджетних коштів.
Посадові особи двох товариств з обмеженою відповідальністю, що зареєстровані у м.Києві та Чернівецькій області, зловживаючи своїм службовим становищем, для заволодіння коштами державного підприємства оформили акти приймання виконаних у 2016 році робіт на об'єкті з будівництва залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро. При цьому вартість виконаних робіт була безпідставно завищена.
У ході дослідження не підтверджено постачання компонентів для виготовлення будівельних сумішей та матеріалів для захисного антикорозійного покриття металоконструкцій, придбання яких було документально оформлено у підприємств з ознаками "фіктивності" та вартість яких було включено до загальної вартості виконаних робіт.
Сума привласнених таким чином державних коштів склала 16,7 млн. грн.
За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.
Митниками викрито незаконне ввезення на територію України партії відеокарт для майнінгу криптовалют на суму 13 млн. грн.
Управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС в зоні діяльності митного поста «Бориспіль-аеропорт» у рамках реалізації аналітично-пошукових заходів виявлено схему незаконного переміщення через митний кордон України значної партії пристроїв оброблення інформації - відеокарт для так званого «майнінгу» (видобутку) криптовалют.
Вантаж прямував на адресу вітчизняного суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності авіатранспортом.
Правопорушники відповідно до попереднього задуму та наміру придбали дороговартісне обладнання на території Гонконгу та намагалися перемістити цей товар через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості стосовно вартості товару.
Внаслідок зазначеної незаконної оборудки Державний бюджет України міг втратити мільйони гривень.
Порушено адміністративну справу про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. 200 зазначених приладів вагою нетто950 кгвилучено до винесення судом рішення у справі.
Мінімальна вартість вилученої партії товарів (згідно з інформацією на сайті гонконгського виробника) становить в еквіваленті 13 мільйонів гривень.
Митниками упереджено незаконне вивезення 5,3 тис. тонн кукурудзи вартістю 22 млн. гривень
Управлінням організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Миколаївської митниці ДФС спільно з ГУ ДФС у м. Києві попереджено незаконне вивезення за межі митної території України через один з портів Миколаївської області товару «Кукурудза, врожаю 2017 року», у кількості – 5377,02 тонн вартістю 22 млн. грн.
Встановлено, що підприємство-експортер шахрайським шляхом зареєстровано на особу, яка жодного відношення до його діяльності не має.
За результатами проведення перевірки та завдяки оперативним діям працівників Миколаївської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного Кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю», санкція якої передбачає накладення на порушника штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушень митних правил з їх конфіскацію.
Наразі матеріали справи готуються до передачі до суду, для прийняття відповідного рішення.
Отже, завдяки пильності та злагодженим діям працівників органів ДФС, після розгляду справи судом, бюджет країни поповниться майже на 44 млн. грн.
Запорізькі митники попередили спробу нелегального вивезення скрипки Аматі
У Запорізькому аеропорту митники попередили спробу нелегального вивезення громадянином Туреччини скрипки, яка ймовірно була виготовлена у відомій італійській майстерні родини Аматі.
Пасажир рейсу "Запоріжжя-Стамбул" самостійно обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», де оформлення здійснюється у спрощеному порядку (без заповнення митної декларації). Після перетину «білої смуги», яка позначає закінчення «зеленого коридору», у чоловіка було виявлено скрипку.
Раритетний музичний інструмент знаходився у ручній поклажі без ознак приховування. Проте у іноземця не було жодних дозвільних документів на даний предмет, як і експертних висновків мистецтвознавця.
Зазначимо, що переміщення через митний кордон України подібних предметів обмежено відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за № 258. Скрипку тимчасово вилучили.
Житомирською митницею ДФС зупинено спробу незаконного експорту лісоматеріалів
Працівники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Житомирської митниці ДФС спільно зі співробітниками УСБУ в Житомирській області зафіксували спробу незаконного переміщення через митний кордон України товару «Пиломатеріал хвойних порід» орієнтовною вартістю 100 тис. грн.
Під час проведення перевірки дотримання законності здійснення експортних операцій встановлено, що сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій виданий на підставі товаротранспортних та видаткових накладних отримано незаконним шляхом.
За ознаками порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України складено протокол про порушення митних правил, вилучено 32 куб. м лісоматеріалів.

Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор