www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам'янська ОДПІ Інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Протягом 2017 року було зареєстровано 264 тис. фізичних осіб-підприємців

Протягом минулого року кількість фізичних осіб, які зареєструвалися підприємцями і розпочали свою діяльність, склала 264 тис. осіб. Натомість закрилося 129 тис. працюючих фізичних осіб-підприємців. Про це розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю інтернет-виданню «Економічна правда» .
«Я вважаю всі ФОПи, що були відкриті торік, працюючими, адже вони обов’язково сплачують ЄСВ, а для цього необхідно працювати та отримувати прибуток», – наголосив Мирослав Продан.
Він також зазначив, що з грудня 2016 року підприємницьку діяльність припинили 515,2 тис. ФОПів. Із них таких, що реально працюють, було лише 129 тис., тобто 25%.
«Решта - це підприємці, які протягом останніх років не здійснювали господарську діяльність, не декларували доходи, не сплачували податки. Здавали «нульові» звіти раз на рік - ось і вся діяльність», – пояснив очільник ДФС.
Мирослав Продан також зазначив, що на мотивацію підприємців працювати та сплачувати податки не вплинуло підвищення мінімальної заробітної плати, а відповідно і збільшення ЄСВ.
«Звичайно, «фактор 3200» спрацював. 2017 року надходження ПДФО зросли на 42%, ЄСВ – на понад 37%. Але потенціал, звичайно, ще надвеликий. Проблема зарплат у «конвертах» залишається, і її лише підвищенням «мінімалки» чи штрафами не вирішити», – підкреслив Мирослав Продан.
Павло Дроняк: Платники зобов’язані подати декларацію, якщо отримували доходи без податкових агентів
Якщо у 2017 році платник податків отримував доходи лише за участі податкових агентів, подавати декларацію про доходи йому не потрібно. Якщо ж такі доходи він отримав без податкових агентів або отримав доходи, при отриманні яких особа зобов’язана подати декларацію, то така особа за результатами 2017 року повинна подати декларацію про доходи до 2 травня 2018 року. Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк в інтерв’ю виданню «Факти».
За його словами, до податкових агентів належать усі підприємства, підприємці, а також особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, які нараховують та виплачують фізичним особам доходи у вигляді зарплатні, гонорарів, винагород за разову роботу, дивідендів, премій тощо. Саме такі податкові агенти відповідно до Податкового кодексу несуть відповідальність за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.
Без участі податкових агентів можна отримати винагороди які виплачуються людям, що працюють за наймом у приватних осіб. Це – хатні робітниці, садівники, няні, гувернантки, будівельники тощо. Крім того, до таких доходів належать і кошти, які отримують люди від здачі свого житла в оренду.
При цьому податок сплачується не тільки при здачі в оренду житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок, а також при наданні в оренду транспортних засобів.
«Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа-підприємець, то податковим агентом є саме орендатор. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%. Якщо майно здається в оренду фізичній особі, то податок та військовий збір сплачує орендодавець», – пояснив Павло Дроняк.
Він також наголосив, що не потрібно декларувати доходи тим громадянам, які протягом року продали не більше одного житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, дачного будинку, а також земельної ділянки у розмірі, передбаченому для безкоштовної приватизації. При цьому таке майно має бути у володінні особи більше трьох років. Також не оподатковується дохід, отриманий від продажу успадкованого майна.
Якщо ж людина продає другу квартиру за рік, то вона сплачує податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Не підлягають оподаткуванню також операції з продажу (обміну) протягом року одного легкового автомобіля та/або мотоцикла та/або мопеда. Разом з тим, продаж таких транспортних засобів більше ніж один раз на рік або продаж інших видів транспортних засобів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
При цьому згідно з Податковим кодексом, нотаріус зобов’язаний перевіряти сплати податку перед тим, як завірити угоду купівлі-продажу. Після цього податок вважається сплаченим і подавати декларацію громадянам не потрібно.
ДФС забезпечує здійснення націленого контролю ризикових зовнішньоекономічних операцій
Департамент таргетингу та управління митними ризиками, створений в середині 2017 року, відзвітував про перші результати.
Робота Департаменту, головним чином, зосереджена на модернізації та розбудові національної системи управління митними ризиками. Застосування цієї системи дозволяє здійснювати вибірковий контроль зовнішньоекономічних операцій, в тому числі шляхом таргетингу (націлювання).
З метою здійснення автоматизованого аналізу та оцінки ризиків недотримання митного та податкового законодавства під час митного оформлення та пропуску товарів та транспортних засобів через митний кордон України, а також зменшення людського фактору, ДФС застосовує автоматизовану систему аналізу та управління ризиками (АСАУР). На сьогоднішній день АСАУР охоплено ключові області ризику (найбільше – по напрямку «фіскального спрямування» при імпорті).
У 2017 році у режимі «імпорт» АСАУР визначено необхідність проведення митного огляду по 8,3% митних декларацій, по 40% - додаткової перевірки документів. За даними АСАУР, додаткових митних формальностей не вимагали 53,6% митних декларацій.
У режимі «експорт» минулого року за результатами роботи АСАУР не вимагали додаткових митних формальностей 80,4% митних декларацій, 14,5% потребували додаткової перевірки документів, а 3,8% – проведення митного огляду.
У режимі «транзит» по 95,2% митних декларацій АСАУР не визначалось жодних додаткових митних формальностей, менше 1% - необхідність додаткової перевірки документів та митного огляду.
Що стосується відпрацювання митних формальностей, визначених АСАУР у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, їх результативність становить в середньому за 2017 рік - 17% по смузі руху «червоний коридор» та 25% - по смузі руху «зелений коридор».
Сума додатково сплачених до державного бюджету митних платежів за результатами виконання митних формальностей, згенерованих АСАУР, у 2017 році становила понад 544 млн. грн. Це суми збільшення митних платежів за рахунок коригування митної вартості, країни походження товарів, класифікації товарів.
Вказана система щомісяця у середньому забезпечує проведення оцінки ризиків по близько 200 тис. митних декларацій, 300 тис. переміщень комерційних транспортних засобів та 1,2 млн. пасажирських переміщень.
Для забезпечення всебічного митного контролю найбільш ризикових зовнішньоекономічних операцій Департаментом застосовуються можливості віддаленого відеоспостереження проведення митних формальностей в зонах митного контролю (в тому числі – в пунктах пропуску) по всій митній території України.
На сьогодні в рамках АСАУР функціонують більше 100 різноманітних профілів ризику, які постійно оновлюються та доповнюються.
Водночас необхідно зауважити, що використання ДФС АСАУР забезпечує баланс між спрощенням та прискореннями митних формальностей з однієї сторони та належний контроль за дотриманням норм чинного законодавства – з іншої.
Так, частка митних декларацій, по яких митний огляд проводився за ініціативи посадової особи митниці, без генерування АСАУР митних формальностей щодо необхідності проведення митного огляду, в 2017 році в середньому по системі не перевищує 1,4 %.
З вересня 2017 року Департаментом впроваджуються принципи таргетингу (націленого контролю на найбільш ризикові операції) за результатами он-лайн моніторингу.
За результатом виконання митницями ДФС ініційованих Департаментом митних формальностей (зокрема, проведення митного огляду з фото- та відеофіксацією) додатково перераховано до держбюджету України понад
3 млн. грн., складено 5 протоколів про ПМП, де загальна вартість об’єктів правопорушень складає понад 270 тис. грн.

Департаментом також ініційовано призупинення митного оформлення товару «силіконовий герметик» у зв’язку з встановленням під час застосування системи віддаленого відео контролю торгової марки, яка внесена до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності та охороняється відповідно до закону. За встановленим фактом переміщення товарів з порушенням прав інтелектуальної власності складено протокол про порушення митних. Товар вагою 10,5 т вилучено.
Крім того, велика увага приділяється безпосередньому розвитку системи управління ризиками. Нагадаємо, що наприкінці минулого року Урядом було схвалено Стратегію розвитку системи управління ризиками в сфері митного контролю, яку в ДФС реалізовуватиме Департамент таргетингу та управління митними ризиками.

Міжнародні експерти проведуть діагностичну оцінку системи податкового адміністрування ДФС
На відкритості діяльності та готовності ДФС надати всю необхідну інформацію для об’єктивної оцінки роботи служби наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з делегацією експертів оціночної групи TADAT та представників Європейського Союзу. Іноземна делегація, яка розпочала свою роботу в ДФС, протягом двох тижнів проводитиме діагностичну оцінку системи податкового адміністрування ДФС з використанням інструменту TADAT.
TADAT оцінює ефективність національного податкового органу відповідно до дев’яти Ключових областей результативності. Зокрема, мова йде про ефективність управління ризиками та доходами (процес збору податків), своєчасність подання податкових декларацій та сплати податків, декларування достовірних даних.
«Ми абсолютно відкриті і готові надавати необхідну інформацію з метою об’єктивної оцінки всіх процесів, які відбуваються в фіскальній службі. На сьогодні затверджені концептуальні зміни щодо розвитку ДФС на найближчі 2 роки і логічним було б отримати незаангажовану думку міжнародної місії для внесення коректив в процес реформування, якщо це буде необхідно», - зазначив Мирослав Продан.
Очільник ДФС підкреслив, що протягом минулого року була започаткована та на сьогодні знаходиться на різних стадіях реалізації значна кількість проектів, пов’язаних, зокрема, з адмініструванням податку на додану вартість та його відшкодуванням, запровадженням нових електронних сервісів.
За його словами, на теперішній час фактично 97% заявлених до відшкодування сум ПДВ отримуються платниками протягом наступного місяця. А ще буквально рік тому близько 40% таких сум відшкодовувалися протягом наступного місяця, а по решті проводилися контрольно-перевірочні заходи і період їх відшкодування міг тривати до двох років.
«Сьогодні в нас є надзвичайно амбітні плани, пов’язані з підготовкою до прийняття законопроекту про податок на виведений капітал, який замінить податок на прибуток. Це суттєво знизить податкове навантаження на бізнес, який планує розвиватися в Україні. Мова йде як про іноземні інвестиції, так і про внутрішньодержавні», - підкреслив Мирослав Продан.
Він також зазначив, що відповідно до нововведень у законодавстві з 1 січня цього року по інвестиціях, які залучаються в Україну у вигляді устаткування, виробничих потужностей тощо, є можливість отримання відстрочки до двох років по сплаті ПДВ. Це, за заявами представників бізнес-спільноти, сприятиме розвитку бізнесу та створенню робочих місць в Україні.
Крім того, відповідно до доручення Прем’єр-міністра України ДФС сьогодні працює над стратегією реалізації законодавчих змін для запровадження електронної акцизної марки і змінами в законодавстві щодо реєстраторів розрахункових операцій.
«Таким чином ПДВ, по якому здійснюється системна робота, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, запровадження електронної акцизної марки, яка фактично унеможливить будь-які тіньові схеми по підакцизній групі товарів, РРО дадуть нам можливість в цілому по Україні орієнтуватися за обсягами оподатковуваних операцій та, відповідно, і формувати базу оподаткування», - підкреслив Мирослав Продан.
Довідково.
TADAT – це діагностичний інструмент оцінки Податкової Адміністрації, призначений забезпечити отримання стандартних засобів оцінювання стану найважливіших компонентів національної системи податкового адміністрування та її рівня у контексті міжнародної провідної практики.
TADAT є глобальним інструментом, який може бути використаний будь-якою країною з метою оцінки відносно силь
На виконання судових рішень ДФС проведено 652 документальні перевірки
Під час розслідування кримінальних проваджень органами досудового слідства з метою збору доказів про вчинені правопорушення ініціюється проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання на підставі підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.
У 2017 році ДФС на виконання судових рішень проведено 652 документальні позапланові перевірки платників податків, за результатами яких донараховано 8,1 млрд. грн. податкових зобов’язань разом зі штрафними санкціями.
Наприклад, документальною позаплановою перевіркою ТОВ «Н» (м. Київ) встановлено, що відповідно до виписок по рахунках у банках зазначеним товариством від ТОВ «Г» отримано 204,3 млн. гривень.
Під час допиту фінансовий директор ТОВ «Н» повідомив, що вказані кошти одержано товариством в якості безповоротної фінансової допомоги, яка у податковій звітності не декларувалась. Податок на прибуток не сплачувався.
Згідно з показниками фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва, поданого ТОВ «Н», дебіторська та кредиторська заборгованість на кінець звітного періоду відсутня.
Таким чином, перевіркою встановлено заниження доходу ТОВ «Н» на суму безповоротної фінансової допомоги та податку на прибуток на 36,8 млн. гривень.
Донараховану суму грошових коштів (разом зі штрафними санкціями) у розмірі 46 млн. грн. сплачено до бюджету у повному обсязі.
Відносини Державної фіскальної служби України та Митної адміністрації Китаю виходять на новий рівень
У рамках Першої глобальної конференції з трансграничної електронної комерції, що проходила в Пекіні, в.о. Голови ДФС Мирослав Продан зустрівся з віце-міністром Митної адміністрації Китаю Лі Гуо. Це перша з 2012 року двостороння зустріч такого рівня. У заході також взяв участь Посол України в КНР Олег Дьомін.
У порядку денному було декілька питань. Перш за все, спрощення та прискорення митних процедур у рамках проекту «Нового Шовкового шляху». ДФС повної мірою готова до виконання Плану дій КНР-Україна, що був підписаний 5 грудня 2017 року в Києві.
Зокрема, мова йде про обмін попередньою інформацією про товари, які переміщуються між двома країнами, та по всіх товарних позиціях, що містяться у вантажній митній декларації.
За словами Мирослава Продана, в Україну надходять товари, зокрема, народного споживання, 30-40% з яких імпортуються з Китаю. Тому реальне визначення митної вартості - одне з пріоритетних питань.
«Якщо нам вдасться продумати механізм обміну інформацією, ми суттєво прискоримо процес оформлення компаній, що імпортують товари в Україну. Наявність даних, які ми отримуємо сьогодні, а це 10% від усієї кількості запитів до китайської сторони, не дає можливості в повному обсязі бачити всю картину»,– наголосив очільник ДФС.
Протягом останніх років на прохання китайських колег ДФС значно оптимізувала кількість своїх запитів. Якщо в 2013 році їх було 119, то в 2014-2017 роках – в середньому не більше 15. Проблема в тому, що митні органи Китаю наполягають на електронному документообігу, однак українське законодавство вимагає надання оригіналів та копій документів в паперовому вигляді.
«Ми працюємо над внесенням змін до законодавства. Але є прохання надавати інформацію і в електронному, і в паперовому вигляді, поки ми в стадії змін до законодавства. Це важливо для нас і саме в цьому контексті я бачу можливості для напрацювання оптимальних механізмів взаємодії», - запропонував Мирослав Продан.
Крім того, перспективним напрямком співробітництва митних органів ДФС та КНР у сфері протидії митним правопорушенням міг би бути обмін інформацією про суттєві факти затримання, наприклад, готівкових коштів, наркотиків та психотропних речовин, тютюнових і алкогольних виробів, об‘єктів флори та фауни, переміщення яких обмежене чи заборонене. Так, в аеропортах України неодноразово фіксувалися факти вивезення в Китай партій сигарет типу Slim та електронних засобів для куріння. Тому українська сторона запропонувала обговорити можливість визначення контактних підрозділів та співробітників з боку ДФС та митних органів КНР, створення каналів оперативного зв‘язку для обміну попереджувальної інформації.
Віце-міністр Митної адміністрації Китаю Лі Гуо запропонував розвивати співробітництво у сфері визнання уповноважених економічних операторів (УЕО), що значно скоротить час та здешевить процес проходження митного контролю: «Якщо підпишемо двосторонню Угоду про визнання УЕО, то і ми, в Китаї, будемо визнавати ваші компанії».
Також мова йшла про необхідність обладнання пунктів пропуску сучасними засобами контролю, можливість підвищення кваліфікації, проведення навчальних семінарів для працівників обох відомств, наприклад, на базі Регіонального учбового та кінологічного центру в Хмельницькому, який має статус ВМО.
Мирослав Продан вважає, що на рівні робочих груп можливе напрацювання конкретних рішень по всім обговореним пропозиціям, які вже остаточно будуть узгоджені та підписані 16-18 травня в Астані (Казахстан) в рамках конференції «Один пояс, один шлях».
Крім того, прискорити переміщення вантажів по новому Шовковому шляху допоможе і участь України в організації ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова). Протягом 2015-2017 років з країнами-членами організації були підписані Протоколи про обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, про взаємне визнання окремих результатів митних процедур.
Україна та Словаччина посилять співпрацю у митній сфері
Основні напрями розвитку співробітництва України та Словаччини у митній сфері обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та заступник міністра фінансів Словаччини Дана Мегер.
За словами Мирослава Продана, сьогодні надзвичайно важливим є впровадження обміну попередньою інформацією між митними органами двох країн, оскільки це остаточно вирішить проблему з чергами у пунктах пропуску та митною вартістю, значно спростить та здешевить для бізнесу процес оформлення.
Він зазначив, що частково це питання вже вирішено з польськими колегами – обмін попередньою інформацією вже на остаточній стадії узгодження. Дані про транспортні засоби українські митники отримують від колег з Польщі у вигляді смс-повідомлень.
Очільник ДФС також запропонував впровадження спільного контролю на українсько-словацькому кордоні, що значно скоротить час проходження митного кордону. Україна вже має успішний досвід впровадження такого механізму з Польщею та Молдовою.
Актуальними для української сторони є й питання пролонгації фінансування грантових проектів по реконструкції та будівництву пунктів пропуску. По різних пунктах пропуску ЄС було виділено від 70 до 90% коштів, а решту сум повинна була покривати Україна. Але брак коштів призвів до припинення проектів, незважаючи на те, що деякі були реалізовані майже на 100%.
«Цього року ми отримали фінансування, тому повністю готові виконувати зобов’язання, орієнтуючись на конкретні строки», - зазначив Мирослав Продан.
У свою чергу Словаччина, за словами Дани Мегер, готова допомогти Україні в цьому, підняти це питання на рівні Єврокомісії. Адже у Словаччині розглядають Україну, як країну-учасника проекту «Шовковий шлях» та готові надати 3 млн євро на завершення великих стратегічних інфраструктурних проектів
«Ми зробили пропозицію Єврокомісії, що будемо працювати з Україною. Якщо ми хочемо побудувати логістичний центр, і, як результат, зміцнювати наші економіки, то треба завершувати цю історію. Ми готові працювати, щоб був результат», - підкреслила Дана Мегер.
Учасники зустрічі домовились до кінця березня - початку квітня на робочих рівнях узгодити всі питання, а вже у травні на конференції «Один пояс. Один шлях» в Астані (Казахстан) остаточно підписати необхідні документи.
Мирослав Продан та Ван Цзюнь обговорили співпрацю України та Китаю у сфері оподаткування
Виконуючий обов‘язки голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан розпочав низку двосторонніх переговорів з керівництвом податкового та митного відомств КНР.
8 лютого очільник ДФС провів двосторонню зустріч з головою Державної податкової адміністрації (ДПА) КНР Ван Цзюнєм та його заступником Ван Каном. Це перша за історію незалежної України зустріч з керівництвом податкової служби Китаю.
Перш за все, сторони обговорили перспективи співробітництва між обома країнами. Ван Цзюнь запропонував розпочати процес перегляду Угоди між Урядами України та КНР про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилення від сплати податків. Документ вступив у силу в 1996 році.
Зокрема, мова може йти про надання можливостей про взаємне звільнення від оподаткування інвестицій. Таким чином, Україна може стати другою країною для Китаю, яка може надати податкові стимули при залученні китайського капіталу в українську економіку. Відповідні пільги може отримати й Україна.
Мирослав Продан і Ван Цзюнь домовились протягом місяця обмінятися пропозиціями щодо поліпшення умов Угоди. А конкретне обговорення ключових пунктів можливе вже у травні в Астані (Казахстан), куди Мирослава Продана запросило керівництво ДПА КНР на конференцію на тему «Один пояс. Один шлях» для обговорення розвитку Шовкового шляху.
Крім того, сторони обговорили досвід Китаю та механізми боротьби з ухиленням від сплати податків. В КНР, як і в Україні, працює електронна система адміністрування ПДВ. Діє шестирівнева система контролю за нарахуванням та сплатою ПДВ, правомірністю заявок на відшкодування податку. Так, наприклад, в КНР упереджується 2% незаконно сформованого ПДВ. Нагадаємо, в Україні мова йде про 3%.
«ДФС вперше вийшла на такий рівень. Такі зустрічі дають можливість обмінятися досвідом, перейняти найкращі практики. Пишаюся тим, що і служба не стоїть на місці, вона розвивається. Запровадження електронних сервісів, електронного адміністрування полегшує та пришвидшує роботу і податківцям, і є зручним для платників», - наголосив Мирослав Продан.
Також на зустрічі сторони обговорили і можливості ефективного контролю за трансфертним ціноутворенням. Вона у Китаї працює з 1987 року і під контроль підпадають зв‘язки з компаніями з 13 країн.
ДФС: У 2017 році здійснено митне оформлення 80,5 тис. нових та 72,9 тис. вживаних авто
За статистикою Державної фіскальної служби України протягом 2017 року здійснено митне оформлення при ввезенні в Україну 80,5 тис. нових автомобілів, з яких сплачено 15,8 млрд. грн. митних платежів. У 2016 році кількість таких оформлень нових авто становила 63 тис. шт. зі сплатою 12,4 млрд. грн. митних платежів.
Вживаних авто минулого року було оформлено 72,9 тис., з них за зменшеними ставками акцизного податку – 69,5 тис. З таких авто сплачено 5,5 млрд. грн. митних платежів, у т.ч. за зменшеними ставками акцизного податку – 5,1 млрд. грн.
У 2016 році було здійснено оформлення 23,8 тис. вживаних авто, у т.ч. числі за зменшеними ставками акцизного податку – 15,1 тис. З них сплачено 2,4 млрд. грн., у тому числі за зменшеними ставками акцизного податку 1,2 млрд. грн.

За місяць на сервіс «Пульс»
звернулося 77 платників Дніпропетровщини

У січні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 77 заявників регіону. Порівняно з відповідним періодом 2017 року їх кількість збільшилась на 74.
Усі звернення розглянуто та вирішено згідно з чинним законодавством.
Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності та реєстрації накладних (54 звернення). Крім того, громадяни цікавились організацією роботи територіальних органів ГУ ДФС області (16 звернень). По два дзвінки на сервіс «Пульс» пролунало від мешканців Дніпропетровщини з питань перевірки суб’єкта господарювання та корупційних дій.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФС України «Пульс» 0-800-501-007 (напрямок «4»). Лінія працює цілодобово.

Податковий календар на 19 лютого 2018 року

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

понеділок, 19 лютого 2018 року, останній день подання:

- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2018 рік;
- податкової декларації з транспортного податку на 2018 рік;

останній день сплати:

- податку на додану вартість за ІV квартал 2017 року;
- екологічного податку за ІV квартал 2017 року;
- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини за ІV квартал 2017 року;
- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за ІV квартал 2017 року;
- рентної плати за спеціальне використання води за ІV квартал 2017 року;
- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2017 року;
- збору за місця для паркування транспортних засобів за ІV квартал 2017 року;
- туристичного збору за ІV квартал 2017 року;
- єдиного податку за ІV квартал 2017 року платниками – юридичними та фізичними особами, віднесеними до 3 групи;
- податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, за 2017 рік.

Про різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до внесених змін Законом України від 07.12.017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) та Законом України від 07.11.2017 №2176-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій, передбачені ст.140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зазнали суттєвих редакційних змін.
Так, зокрема:
- для визначення різниць, що зменшують фінансовий результат до оподаткування:
· фінансовий результат до оподаткування платника податку на прибуток (далі – платник податку) не зменшуватиметься на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від платників єдиного податку (п.п.140.4.1 п.140.4 ст.140 ПКУ);
· п.140.4 ст.140 ПКУ доповнено новим п.п.140.4.4, яким передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування на суму субсидій, отриманих платником податку – суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до Закону України від 23.02.2017 №1977-VІІІ «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (далі – Закон №1977), здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
- для визначення різниць, що збільшують фінансовий результат до оподаткування:
· уточнено різниці, передбачені підпунктами 140.5.1, 140.5.2 та 140.5.4 п.140.5 ст.140 ПКУ, та застосовуються при здійсненні контрольованих операцій;
· п.п.140.5.7 п.140.5 ст.140 ПКУ доповнено положеннями, що передбачають особливості застосування цього підпункту суб’єктами кінематографії щодо витрат з нарахування роялті;
· п.п.140.5.10 п.140.5 ст.140 ПКУ доповнено положенням, яке визначає нову різницю щодо сум компенсації вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, якщо така компенсація відповідно до ПКУ не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи – платника податку на доходи фізичних осіб;
· визначено, що не поширюється на платників податку, які були платниками єдиного податку четвертої групи, положення п.п.140.5.12 п.140.5 ст.140 ПКУ щодо сум доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування;
· п. 140.5 ст. 140 ПКУ доповнено новими підпунктами:
* 140.5.13 – щодо сум витрат, понесених платником податку у поточному звітному періоді за рахунок раніше отриманих субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до Закону №1977, але не більше суми такої субсидії, здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу витрат поточного звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
* 140.5.14 – щодо сум коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, а саме дитячо-юнацьким спортивним школам, центрам олімпійської підготовки, школам вищої спортивної майстерності, центрам фізичної культури і спорту інвалідів, спортивним федераціям з олімпійських видів спорту, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Єдиний податок: розміри авансових внесків для ФОП І і ІІ груп у 2018 році

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників єдиного податку, що відповідно до п.293.2 ст.293 та п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку І та ІІ груп, повинні здійснювати сплату авансових внесків з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Платники єдиного податку І і ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Статтями 7 та 8 Закону України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що з 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнює 1762 грн., мінімальна заробітна плата – 3723 грн.
Отже, для ФОП І групи фіксована ставка авансових внесків, яка встановлена у межах 10% від прожиткового мінімуму, з 01.01.2018 становить не більше 176,20 грн. за календарний місяць, для ФОП ІІ групи – у межах 20% від мінімальної заробітної плати, тобто не більше 744,60 грн. за календарний місяць.

До уваги туристичних операторів – платників ПДВ!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.207.2 ст.207 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ) в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).
Базою оподаткування ПДВ в разі проведення операцій з постачання на території України туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги) (п.207.3 ст.207 ПКУ).
Згідно з п.207.6 ст.207 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у туристичного оператора при постачанні туристичного продукту (туристичної послуги) є дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання туристичного продукту (туристичної послуги).
Датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту туристичного оператора при придбанні товарів/послуг, які не включаються у вартість туристичного продукту (туристичної послуги), є дата отримання товарів/послуг, підтверджена податковою накладною.
Якщо туристичним оператором отримано авансову оплату, то на дату отримання авансу за туристичний продукт податкові зобов`язання з ПДВ не формуються до моменту оформлення документа, що засвідчує факт постачання туристичного продукту (туристичної послуги).

До уваги платників єдиного внеску на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) листом від 09.02.2018 №3856/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання інформації» відкликала лист ДФС від 19.01.2018 №1644/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».
Так, у зв’язку з прийняттям Закону України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким внесено зміни, зокрема, до частини четвертої ст.4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464). що набули чинності з 01.01.2018, ДФС повідомила наступне.
Згідно із внесеними змінами з 01.01.2018 особи, зазначені, у пунктах 4 та 5¹ частини першої ст.4 Закону №2464, звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм частини четвертої статті 4 Закону №2464 Пенсійний фонд України листом від 05.12.2017 №38450/03-13 надав перелік осіб, які звільнятимуться з 01.01.2018 від сплати ЄСВ.
Умови призначення пенсії за віком визначені ст.26 Закону №1058, а саме досягнення віку за наявності страхового стажу тривалістю зазначеної у частинах першій – п’ятій ст.26 Закону №1058.
Крім цього, законодавством передбачено призначення пенсій за віком раніше встановленого ст.26 Закону №1058 віку. Це пенсії за віком на пільгових умовах, дострокові пенсії за віком та пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку.
Отже, звільнятимуться від сплати ЄСВ фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які брали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:
¨ отримують пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою ст.114, п.2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1058));
¨ отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частиною першою ст.115, п.7² розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1058));
¨отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачені ст.55 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));
¨є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;
¨ досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).
Зазначена пільга не поширюватиметься на осіб які:
· отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого ст.26 Закону № 1058;
· отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058.
Дія частини четвертої ст.4 Закону №2464 не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Реєстрація платників ПДВ здійснюється за заявою

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.183.1 ст.183 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість (далі – ПДВ), подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.
Слід зауважити, що змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 №1125 (далі – Положення), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за №43/29911 (набрали чинності 20.03.2017), реєстраційну заяву викладено у новій редакції.
Відповідно до п.п.1 п.3.5 Положення будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою №1-ПДВ (додаток 1 до Положення). Реєстраційна заява подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.
Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ може бути подана державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця. Електронна копія реєстраційної заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з Єдиного державного реєстру про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами.

За якою податковою адресою подається річна податкова декларація про майновий стан і доходи, якщо фізична особа прописана в одному місці,
а дохід отримує в іншому?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п.45.1 ст.45 ПКУ, платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати податкову декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Про застосування РРО відокремленими підрозділами
юридичнї особи – філіями

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.п.14.1.30 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поняття відокремлені підрозділи вживаються у значенні, визначеному Цивільним кодексом України від 16.01.2003 №435-IV зі змінами (далі – ЦКУ).
Згідно з п.1 ст.95 ЦКУ філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) (пункти 1, 3, 5 ст.95 ЦКУ).
Відповідно до п.п.20 п.2 ст.9 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами в Єдиному державному реєстрі містяться дані про відокремлені підрозділи юридичної особи, зокрема, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу, його найменування, місцезнаходження, види діяльності.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).
Порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовується для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) розроблений відповідно до Закону №265 та затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за №918/29048 (далі – Порядок №547).
Главою 2 розділу II Порядку №547, який поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які використовують РРО, визначено, зокрема, порядок та терміни реєстрації РРО.
Реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (п.3 глави 2 розділу II Порядку №547).
Суб’єкт господарювання, який є платником податку на прибуток, може реєструвати РРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів, які розташовані на території іншої, ніж такий суб’єкт, територіальної громади.
РРО за місцезнаходженням відокремлених підрозділів та господарських одиниць юридичної особи реєструються за кодом ЄДРПОУ юридичної особи.


Оновлено умови включення релігійних організацій
до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що для релігійних організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) на день набрання чинності Законом України від 17.07.2015 №652-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652), єдиною умовою для їх перенесення до нового Реєстру є дотримання вимог абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) щодо утворення та реєстрації в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено відповідні зміни, які набули чинності 01.01.2018 до положень ПКУ, передбачених:
· п.34 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» – неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом №652, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ, а для релігійних організацій – вимогам абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ, включаються контролюючим органом до нового Реєстру;
· п.35 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» – неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 ст.133 ПКУ, а релігійні організації – із нормами абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру;
· п.п.133.4.3 п.133.4 ст.133 – у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, а для релігійної організації – вимог, визначених абзацом другим п.п.133.4.1 і п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
Враховуючи зазначене, релігійні організації, які є юридичними особами, що відповідають вимогам абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ, та включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, після 01.01.2018 включаються контролюючим органом до нового Реєстру.

Вартість путівок, наданих профспілкою чи роботодавцем,
з 01.01.2018 не оподатковується

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема у частині податку на доходи фізичних осіб.
Так, змінами доповнено п.п.165.1.35 п.165.1 ст.165 ПКУ, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) не включаються такі доходи:
¨ вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування;
¨ вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Хто подає декларацію про майновий
стан і доходи від імені платника ПДФО?

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.179.6 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи від імені платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) покладається на таких осіб:
* батьків, опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;
* спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником ПДФО, який помер;
* державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника ПДФО, визначеного в установленому порядку банкрутом.

До уваги державних службовців!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) розміщено «Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні»
Так, з метою підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні, який розпочався з 01.01.2018, декларантам необхідно виконати такі дії:
1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).
Звертаємо увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений.
У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).
Якщо електронна поштова скринька підпадає під обмеження, то для її зміни у персональному кабінеті Реєстру необхідно створити (або використовувати іншу) особисту поштову скриньку. Після цього слід авторизуватися в Реєстрі за адресою: https://portal.nazk.gov.ua за допомогою власного електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), перейти у вкладку «Мій профіль», натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі «Новий E-mail» вказати нову поштову скриньку та натиснути кнопку «Змінити E-mail».
На нову поштову скриньку надійде лист «Зміна E-mail | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни E-mail необхідно перейти за посиланням у листі, повторно здійснити вхід у персональний кабінет та перевірити вкладку «Мій профіль». У полі «E-mail» повинна бути зазначена вже змінена електронна поштова скринька.
Звертаємо увагу! Для зміни електронної поштової скриньки у персональному кабінеті Реєстру не потрібно отримувати новий ЕЦП.
2. Перевірити термін дії та працездатність ЕЦП для роботи з Реєстром.
Для отримання інформації про термін дії ЕЦП треба завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі АЦСК), в якому отримано ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий. У разі, якщо термін дії сертифікату сплинув, Ви не зможете користуватись ЕЦП, в тому числі подавали електронні документи до Реєстру. Тоді Вам необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП. Зазначаємо, що Національне агентство не є АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись на сторінці https://portal.nazk.gov.ua у полі: «АЦСК».
Після отримання нового ЕЦП необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» вказати електронну поштову скриньку, з якою Ви зареєстровані в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому Ви отримали новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд Вашої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час. Ви можете здійснити спробу входу до Реєстру з новим ЕЦП через вказаний час та не очікувати листа з подальшими інструкціями.
Для перевірки працездатності ЕЦП Ви можете скористатись online-сервісом накладання ЕЦП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign . Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО».
Якщо при накладанні ЕЦП виникає помилка, слід звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів, який видав ЕЦП.
Також на офіційному веб-сайті НАЗК https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» можна ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром .
Інформацію розміщено на офіційному сайті НАЗК за посиланням

https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-do-chergovogo-etapu-elektronnogo-deklaruvannya


Використання процедури електронного декларування за митними деклараціями на бланку єдиного адміністративного документа на Дніпропетровській митниці ДФС у січні 2018 року.

Кількість електронних митних декларацій (далі – ЕМД), оформлених на бланку єдиного адміністративного документу (у т.ч. у відсотковому відношенні до загальної кількості оформлених митних декларацій) складає 10687 шт. (99%).
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року (з 01.01.2017 по 31.01.2017) відсотковий показник кількості оформлених ЕМД залишився незмінним на рівні 99%.
У порівнянні з груднем 2017 року у січні 2018 року відсотковий показник кількості оформлених ЕМД залишився незмінним на рівні 99%.

Протягом січня підприємці Дніпропетровщини отримали
майже тисячу ліцензій на право торгівлі алкоголем та тютюном

За словами начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дениса Дегтярьова станом на 01.02.2018 в області діє 13235 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 7231 ліцензія на алкогольні напої та 6004 – на тютюнові вироби по 4696 суб’єктах господарської діяльності.
У січні 2018 року суб’єктам господарювання області видано 998 ліцензій, з них 543 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 455 – тютюновими виробами.
Разом з тим, у першому місяці цього року призупинено дію 300 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 156 ліцензій.
Загалом, до місцевих бюджетів Дніпропетровської області впродовж січня поточного року надійшло майже 9 млн. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.


Про особливості оподаткування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України листом від 05.02.2018 №3375/7/99-99-15-03-02-17 «Про особливості оподаткування ПДВ» (далі – лист ДФС №3375) у зв’язку із набранням чинності з 01.01.2018 Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245) повідомила наступне.
Законом №2245 викладено у новій редакції абзац другий п.п.«в» п.193.1 ст.193 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), а саме, починаючи з 01.01.2018, ставку ПДВ у розмірі 7 відсотків встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (далі – ДРЛЗ), а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення (далі – ДРМТВМП) або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.
При здійсненні операцій з постачання товарів (у тому числі лікарських засобів і медичних виробів) платник ПДВ − продавець таких товарів зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну (далі – ПН), зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою (п.201.10 ст.201 розділу V ПКУ). Форму та порядок заповнення ПН затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267.
При здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України оформляється митна декларація (п.8 ст.257 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VI).
Враховуючи викладене, операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відсотків за умови, що такі лікарські засоби:
· дозволені для виробництва і застосування в Україні;
· внесено до ДРЛЗ.
Операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відсотків за умови, що такі медичні вироби:
· дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
· внесено до ДРМТВМП або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.
У разі якщо при здійсненні операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів/медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, операції з постачання таких лікарських засобів/медичних виробів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Крім того, у разі якщо медичні вироби були ввезені на митну територію України та/або придбані на митній території України до 01.01.2018 з нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відсотків, то, починаючи із зазначеної дати та за умови, що такі медичні вироби відповідають зазначеним вище вимогам, операції з їх постачання на митній території України підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7 відсотків. При цьому коригування сум ПДВ, включених до складу податкового кредиту з ПДВ на підставі митної декларації, оформленої за операцією із ввезення медичних виробів на митну територію України, та/або ПН, складеної і зареєстрованої в ЄРПН за операцією з постачання медичних виробів на митній території України, що до 01.01.2018 оподатковувалися податком за ставкою 20 відсотків, нормами ПКУ не передбачено.
Детальніше у листі ДФС №3375, який розташовано на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72803.html


Екологічний податок: повідомте контролюючий орган
про відсутність об’єкта оподаткування своєчасно

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.250.9 ст.250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.
В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати декларації відповідно до вимог ПКУ.
Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення про відсутність об’єкта обчислення екологічного податку є 10.05.2018.


Платникам податку на прибуток – квартальникам
про електронну форму декларації

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що станом на 01.01.2018 чинною для подання є форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860 зі змінами, яка передбачає наявність позначок «Базовий звітний період квартал» та «Базовий звітний період рік».
Відповідно до підпунктів 1, 2 п.5 наказу Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 №729, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.02.2014 за №243/25020, розроблені електронні форми документів звітності розміщуються на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці «Електронна звітність» «Платникам податків про електронну звітність» «Інформаційно-аналітичне забезпечення» «Реєстр форм електронних документів» і є доступними для використання платникам податків.
Платники податку на прибуток, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) рік (у тому числі за 2017 рік) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п.49.18.6 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями), зокрема в електронному вигляді з ідентифiкатором форми J0100116 згідно з Реєстром форм електронних документів (де 16 – номер версії документа, яка є чинною станом на 01.01.2018).


Яка сума нецільової благодійної допомоги у 2018 році
не включається до оподатковуваного доходу?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку на доходи фізичних осіб протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 році – 1930 грн, у 2017 році – 2240 грн, у 2018 році – 2470 грн).
Водночас, положення п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені п.п.165.1.47 п.165.1 ст.165 ПКУ.


Результати діяльності Дніпропетровської митниці ДФС
за січень 2018 року.

Аналіз показників роботи Дніпропетровської митниці ДФС за січень 2018 року в порівнянні з січнем 2017 року вказує на наступні тенденції. У звітному періоді загальна кількість оформлених митних декларацій (далі МД) збільшилась на 18,64 %. Було оформлено 11 819 шт. МД (з них: 5 540 експортних МД та 5 212 імпортних) проти 9 962 шт. МД за січень 2017 року (з них: 4 780 експортних МД та 4 190 імпортних).

В порівнянні з січнем 2017 року слід зазначити, що при збільшенні загальних вагових обсягів експорту на 22,46%, вартість задекларованих товарів збільшилась на 29,69%. Загальні обсяги імпорту збільшились на 64,23%, при цьому вартість товарів збільшилась на 66,51%.



Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Дніпропетровській митниці ДФС по оформленим вантажам у ваговому показнику за звітний період склав 65,78 %, імпорт – 34,22 %. Співвідношення оформлених МД: експорт - 51,53%, імпорт – 48,47%.



Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів ЗЕД станом на 01.02.2018 дорівнює 7 442. Всього у звітному періоді взято на облік 58 суб’єктів ЗЕД. Кількість суб’єктів господарювання, які здійснювали зовнішньоекономічну діяльність в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 4,86 % (відповідно – 884 та 843 суб’єкта ЗЕД).

Перелік країн і товарів найбільшого імпорту, оформленого в Дніпропетровській митниці ДФС (товарна група, найменування), їх фактурна вартість та процентне співвідношення до загального обсягу імпорту:

Країна відправленняТоварна групаНазва максимальної тованої групи по країніЗагальна фактурна вартість по країні, тис.грнЗагальна вага по країні, тон
Росія27Енергетичні матеріали3 558 421,02677 457,63
Китай39Полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них942 865,3118 412,09
Польща27Енергетичні матеріали608 954,2874 911,02
Німеччина84Промислове устаткування555 287,173 653,69
Казахстан28Продукти неорганічної хімії522 164,058 636,53
Туреччина12Насіння і плоди олійних рослин; насіння інше, плоди і зерна434 423,414 750,05
США27Енергетичні матеріали247 229,1540 139,78
Білорусь87Засоби наземного руху155 606,557 896,36
Чехія84Промислове устаткування152 995,18761,55
Франція12Насіння і плоди олійних рослин; насіння інше, плоди і зерна148 976,431 297,15



Перелік країн і товарів найбільшого експорту, оформленого в Дніпропетровській митниці ДФС (товарна група, найменування), їх фактурна вартість та процентне співвідношення до загального обсягу експорту:

Країна призначенняТоварна групаНазва максимальної тованої групи по країніЗагальна фактурна вартість по країні, тис.грнЗагальна вага по країні, тон
Польща26Руди, шлаки та зола1 493 064,29416 544,84
Словаччина26Руди, шлаки та зола1 195 583,20431 759,50
Китай26Руди, шлаки та зола1 004 368,84506 025,99
Росія86Залiзничнi або трамвайнi локомотиви965 068,1731 357,62
Чехія26Руди, шлаки та зола545 067,74260 213,36
Румунія26Руди, шлаки та зола374 109,9186 085,64
Угорщина26Руди, шлаки та зола329 044,37105 158,77
Німеччина73Вироби з чорних металів293 941,606 071,01
Сербія26Руди, шлаки та зола247 532,8998 677,46
Італія72Чорні метали205 228,595 829,99



Структура експортно-імпортних операцій за визначені періоди залишається практично незмінною. Загальна кількість кодів оформлених товарів збільшилась на 4,6 % та дорівнює 2 342, з них в режимі імпорту було оформлено 1 958 кодів, що на 4,87% більше, ніж у січні 2017 року, в режимі експорту – 871 код, що більше на 7,66 %.



Щодо митного оформлення автомобілів (товарна позиція 8701-8704): при збільшенні на 53,55 % імпорту автомобілів в порівнянні з січнем 2017 року, сплачені податки збільшились на 10,8 %, при цьому сплачені податки за одиницю зменшились на 27,84 %.

За місяць понад 1,1 тисячі декларантів Дніпропетровщини
відзвітували про доходи за минулий рік

Загальна сума доходів, що вказана в їх деклараціях – 90,5 млн. грн., що на 10,8 млн. грн. більше, ніж у січні минулого року При цьому додатково до сплати в бюджет нараховано: податку на доходи з фізичних осіб – 2,0 млн. грн., військового збору – 0,4 млн. грн. Про це повідомила в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.
Із загальної кількості декларантів, 5 громадян повідомили про понад мільйонні статки. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 37,1 млн. грн.
Разом з тим, 232 мешканці Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку. Їм із бюджету буде повернуто майже півмільйона гривень.
Нагадаємо, що останній день подання декларації про доходи, отримані громадянами у 2017 році, – 2 травня 2018 року, а охочі реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року можуть подати податкову декларацію до 31 грудня 2018 року включно.

Про справляння у 2018 році рентної плати
за спеціальне використання лісових ресурсів

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) листом від 01.02.2018 №3000/7/99-99-12-03-04-17 «Про справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів» (далі – лист ДФС №3000) надала методичні рекомендації щодо особливостей адміністрування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – Рентна плата) у 2018 році.
Так, платники, об’єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення і сплати Рентної плати визначені статтями 256, 257 та 258 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Платниками Рентної плати є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціальних дозволів (лісорубних або лісових квитків) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п.256.1 ст.256 ПКУ).
Водночас умови спеціального використання лісових ресурсів визначено Порядком спеціального використання лісових ресурсів та Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», із змінами та доповненнями (далі – Порядок №761), згідно з якими спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на підставі лісорубного або лісового квитків. Лісовий квиток видається щороку на підставі лімітів використання лісових ресурсів під час заготівлі другорядних лісових матеріалів за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку №761.
Відповідно до абзацу другого п.257.5 ст.257 ПКУ лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з Рентної плати та сплачують рівними частинами від суми Рентної плати, зазначеної в отриманих лісорубних квитках (спеціальних дозволах), протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації, виданих у відповідному календарному році, крім сум, сплачених згідно з підпунктами «а» і «б» п.п.256.11.6 п.256.11 ст.256 ПКУ, а саме:
а) лісокористувачами, якими до отримання лісорубних та лісових квитків Рентна плата вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають:
· фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;
· лісокористувачами (крім фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума Рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується Рентна плата;
б) лісокористувачами з іншої області, які сплачують Рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.
Пунктом 47 розділу І Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) внесено зміни до ст.256 ПКУ та збільшено ставки Рентної плати на 16,8 відсотків (порівняно з діючими у 2017 році), які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 році. Зазначена норма запроваджена п.1 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №2245, починаючи з 01 січня 2018 року.
Платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2017 №545).
Податкові декларації Рентної плати подаються платниками Рентної плати контролюючим органам за місцезнаходженням лісової ділянки (п.п.257.3.5 п.257.3 ст.257 ПКУ).
Граничними термінами подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з Рентної плати є:
¨ за ІV квартал 2017 року – 9 та 19 лютого 2018 року відповідно;
¨ за I квартал 2018 року – 10 та 18 травня 2018 року відповідно;
¨ за ІІ квартал 2018 року – 9 та 17 серпня 2018 року відповідно;
¨ за ІІІ квартал 2018 року – 9 та 19 листопада 2018 року відповідно.
Лист ДФС №3000 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72799.html

Переобладнання транспортного засобу:
що необхідно для отримання податкової знижки?

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено п.166.3 ст.166 ПКУ. До зазначеного переліку включається сума коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
Згідно з п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно, наступного за звітним податкового року.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні відображатися вартість таких товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).
Оригінали зазначених документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.
На вимогу територіального органу ДФС та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (абз. другий п.п.«в» п.176.1 ст.176 ПКУ).
Отже, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, на вимогу органу ДФС, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; довідку про отримані у звітному році доходи тощо.

До уваги платників транспортного податку!
Декларація за новою формою подається до 20 лютого

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 01.01.2018 діє нова форма Податкової декларації з транспортного податку, що оновлена наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2017 №595.
Податкову декларацію з транспортного податку (далі – податкова декларація) подають виключно юридичні особи – платники транспортного податку.
Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року транспортний податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
Таким чином, звітність з транспортного податку за новою формою подається юридичними особами до 20 лютого 2018 року.

«Електронний кабінет» – сучасний сервіс, який дозволяє отримати
довідку про відсутність заборгованості без відвідування податкової

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що під час здійснення професійної діяльності у платників податків виникає необхідність підтвердити відсутність заборгованості перед бюджетом. У такому випадку підтверджуючим документом стає довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів та інших платежів, що контролюються органами ДФС України.
За допомогою сервісу «Електронний кабінет» з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) платник може надіслати заяву та отримати довідку про відсутність податкової заборгованості.
Суб’єкти сфери публічних закупівель, підприємства або суб’єкти господарювання у загальнодоступній частині «Електронного кабінету» без використання ЕЦП мають можливість переглянути видані платникам довідки та/або завантажити довідку у вигляді файла з територіального контролюючою органу.
Головні переваги використання «Електронного кабінету»:
· можливість на безоплатній основі працювати у цілодобовому режимі;
· економія власного часу, не відвідуючи орган ДФС України;
· затребувана інформація надходить в режимі реального часу;
· запити платників з найвіддаленіших районів України швидко й легко задовольняються.
Крім того, «Електронний кабінет» є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків з фахівцями ДФС України за допомогою використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.


Оподаткування нерезидентів: новації 2018 року

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що з 01.01.2018 Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та Законом України від 07.11.2017 №2176-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» внесено зміни до п.141.4 ст.141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) щодо особливостей оподаткування нерезидентів, зокрема:
· п.п.«й» п.п.141.4.1 п.141.4 ст. 144 ПКУ доповнено новою нормою, відповідно до якої з метою оподаткування до інших доходів від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України не відносяться субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України від 23.03.017 №1977-VIII «Про державну підтримку кінематографії в Україні»;
· п.п.141.4.7 викладено у новій редакції, згідно з якою уточнюється, що суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, визначається з урахуванням вимог, встановлених ст.39 ПКУ.
Підрозділ 4 розділу ХХ ПКУ доповнено новими положеннями, які передбачають таке.
Зменшення податку на прибуток на суму акцизного податку, сплаченого за дизельне пальне, що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн.
Податок на прибуток, що підлягає сплаті до державного бюджету платниками податку за поточний податковий (звітний) період, зменшується на суму сплаченого за такий поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 відповідно до УКТ ЗЕД.
При цьому, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або сума податку на прибуток менша за суму акцизного податку, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток у наступних податкових (звітних) періодах (п.15 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ).

Затверджено узагальнюючі податкові консультації
з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств
та податком на доходи фізичних осіб

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.52.6 ст.52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2017 №811, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за №1266/31134, Мінстерство фінансів України наказом від 01.02.2018 №77 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб» (далі – Наказ №77) затвердило три узагальнюючі податкові консультації, а саме:
1. Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положення п.п.1 п.п.139.3.3 п.139.3 ст.139 ПКУ, що діяла до 01 січня 2018 року;
2. Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПКУ стосовно визнання банками заборгованості безнадійною;
3. Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування операцій зі прощення чи списання заборгованості.
Наказом №77 визначено, що податкові консультації необхідно застосовувати у частині, що не суперечать вищевказаним узагальнюючим податковим консультаціям.
Наказ №77 розміщено на офіційному сайті Міністерства фінансів України за посиланням

https://www.minfin.gov.ua/news/view/normatyvnopravovi-akty-z-podatkovykh-konsultatsii?category=bjudzhet&subcategory=podatkovi-konsultatsii


Зміна номенклатури товарів/послуг:
особливості заповнення розрахунку коригування

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що у разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг в розрахунках коригування (далі – РК) до податкових накладних (далі – ПН) необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи декілька інших товарних позицій. При цьому під одним і тим самим порядковим номером рядка як в ПН, так і в РК до неї не може обліковуватись дві різних товарних позиції.
Тому, якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) ПН відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг постачальник (продавець) у РК зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого РК в обов’язковому порядку вказується номер («№») за порядком рядка ПН, що коригується (номенклатура якого анулюється).
Для додавання нової товарної позиції, якої не було у ПН, яка коригується, в РК до такої ПН зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому, у графі 1 такого РК таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в ПН, що коригується.
У графі 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».
У разі, якщо відбувається лише зміна кількісних або вартісних показників ПН, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку у РК до ПН, у графі 1 якого відображається номер («№») за порядком рядка ПН, що коригується, з урахуванням попередніх РК до такої ПН (за їх наявності).
Слід зауважити, що штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію РК в ЄРПН застосовуються у відповідності до статті 120¹ПКУ.


Про максимальний розмір неоподатковуваних
добових витрат у 2018 році

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.
З 01.01.2018 мінімальна зарплата встановлена на рівні 3723 грн. (ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII), тобто максимальний розмір неоподатковуваних добових витрат у 2018 році становить не більш ніж 372,30 грн. за добу.
Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 №98 зі змінами.
Так, сума добових в межах України для таких категорій фізичних осіб встановлюється у межах 60 грн.

Коли податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.179.2. ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
¨ від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
¨ виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;
¨ від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;
¨ у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.

Податкова знижка: обмеження щодо
суми коштів, сплачених за навчання, скасовано

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2017 року діє норма, передбачена п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якою фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Тобто, з 01.01.2018 скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання і враховуватимуться фактично понесені платником ПДФО витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Крім цього, за результатами 2017 року платник ПДФО може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

Декларування доходів: способи подання декларації про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
¨ особисто або уповноваженою на це особою;
¨ надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
¨ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Нагадуємо, шо податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).
Податкова декларація з 1 січня 2018 року подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

До уваги посадових осіб органів державної влади та
органів місцевого самоврядування

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news#192 повідомив наступне.
Відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями, починаючи з 1 січня до 1 квітня особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП рекомендуємо завчасно звернутися до АЦСК ІДД ДФС.
Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) і ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розміщено на веб-сайті НАЗК.
«Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій» та «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування» розміщено на веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування».
Довідкові служби НАЗК:
Довідка щодо заповнення декларацій: +38 (044) 200-08-29.
Технічна допомога: +38 (044) 200-06-94, support@nazk.gov.ua .

До уваги громадян! Кампанія декларування – 2018 розпочалася

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року.
Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2017 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовий збір з таких доходів.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;
- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто 9600 грн. за 2017 рік (3200 грн. х 12 міс. х 25% = 9600 грн.);
- інвестиційного доходу;
- іноземного доходу;
- в інших, передбачених ПКУ випадках.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.
З детальною інформацією щодо порядку заповнення декларації та її формою можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018

Стартувала кампанія декларування – 2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:
- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;
- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках, передбачених законодавством.


До уваги платників! Нова декларація
про майновий стан і доходи подається з 01.01.2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 31.12.2017 набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (далі – Наказ №556), яким викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію щодо її заповнення. Починаючи з 01.01.2018 Декларація має подаватися за новою формою.
Зокрема, змінами, внесеними Наказом №556 передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) у додатку Ф2 до Декларації відображають амортизаційні відрахування за витратами, понесеними на придбання (самостійне виготовлення) основних засобів та придбання нематеріальних активів.
Крім того, для ФОП, які у звітному (податковому) році припиняють державну реєстрацію підприємницької діяльності за власним рішенням та подають Декларацію у строки, встановлені абзацом другим п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України, передбачено відображення дати прийняття рішення про припинення у рядку 8 «Категорія платника» Декларації.
Наказ №556 опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 25.07.2017 №58.

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону 0-800-501-007 (напрямок «4») громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про факти вимагання неправомірної вигоди або інші корупційні та неправомірні дії з боку працівників ДФС України при митному оформленні або в процесі податкового контролю.
Інформація приймається цілодобово.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Кам’янська ОДПІ інформує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС. Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс». Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).

Боротьба з корупцією в органах ДФС

Боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі збільшенням надходжень до бюджету є важливою складовою економічного зростання та міжнародної підтримки. Подолання будь-яких корупційних проявів є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно.
Тому для нас питання боротьби з корупцією - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес, але початок вже покладено. Нам вдалося реалізувати низку важливих ініціатив, серед яких - запуск антикорупційного сервісу «Пульс», реалізація Антикорупційної програми, підвищення ефективності роботи Головного управління внутрішньої безпеки ДФС. Але на цьому ми не зупиняємося. Наша ціль - повне викорінення корупційних правопорушень.


Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня 2017 року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тож приховування громадянами своїх реальних доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно впливає на наповнення бюджету.
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства України. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, але це не так. Принагідно, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих «конвертах» із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього.
Адже в результаті одержання зарплати «в «конвертах» вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію. Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього.
Митники у поштових відправленнях виявили таблетки з особливо небезпечною психотропною речовиною
Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС під час митного контролю 2 міжнародних поштових відправлень, які переміщувались з Нідерландів до України на адресу фізичної особи, виявлено 511 таблеток із вмістом особливо небезпечної психотропної речовини «МДМА», обіг якої заборонено.
Про виявлений факт повідомлено Службу безпеки України для відповідного реагування.
За результатами оперативно-слідчих заходів Службою безпеки України затримано причетних до зазначених відправлень осіб та оголошено їм про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 305 Кримінального кодексу України.
Також у зонах діяльності Київської міської митниці ДФС на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)», центральних сортувальних станціях міжнародних експрес-відправлень та місцях міжнародного поштового обміну на постійній основі працює підрозділ митниці з протидії незаконному обігу наркотиків та кінологічні команди, які забезпечують проведення заходів із запобігання контрабанді наркотичних засобів.
Результатом роботи вищезазначених підрозділів митниці спільно з правоохоронними органами протягом 2017 року стало проведення 63 заходів контролю з використанням методу контрольованої поставки (ст. 456 Митного кодексу України) з метою виявлення джерел і каналів незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, осіб, які беруть участь у цьому.
За результатами цих заходів з незаконного обігу вилучено: 1,33 кг таких речовин, як "кокаїн", "амфетамін", "PVP", "канабіс", "псилоцин" тощо; 4 759 таблеток ("МДМА", "2С-В"); 3 001 капсулу сибутраміну та 2 268 так званих "марок" із вмістом психотропних речовин ("ЛСД", "2С-І", "2С-В", "DOI" тощо).
Сумські митники вилучили ювелірні прикраси
Сумські митники спільно з працівниками Служби безпеки України під час здійснення митного контролю потягу «Київ - Москва» на станції Конотоп виявили контрабандні прикраси.
Сховані вироби митники знайшли у робочому тамбурі. Вони були приховані в рундуці для зберігання вугілля та присипані шаром цієї горючої копалини. У 7 пакунках знаходилися ланцюжки, перстні, браслети та підвіски, виготовлені з металу білого кольору в кількості 703 штуки. Прикраси вилучено та передано до відповідних органів для проведення експертизи.
Відносно порушника, який намагався перевезти прикраси, посадовими особами Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон Україні з приховуванням вид митного контролю”.
Найбільш цікаві виявлення Харківською митницею ДФС контрабанди у 2017 році
Найважливішою та найскладнішою ділянкою роботи працівників митниці є боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил. 2017 рік був досить цікавим в сенсі резонансних та нетипових подій.
Найбільш неординарні схованки використовували правопорушники для переміщення через кордон наркотичних речовин.
Так, у січні 2017 року в пункті пропуску «Гоптівка» харківські митники з допомогою службового собаки Любомира виявили «коноплю», яка була прихована в буханці білого хліба.
Того ж місяця незвичайні цукерки провозили автобусом «Костянтинівка – Москва». Службовий собака Любомир спрацював на одного з пасажирів, який перевозив 230 грамів «травички» у пакеті в упаковках від цукерок.
Ще однією цікавою схованкою для «травички» була качка. У лютому 2017 року «фаршировану качку» із 300 грамами марихуани переміщував один із пасажирів автомобілю, який прямував з Кривого Рігу до Москви. І знов спрацював службовий собака митників Любомир.
У червні «кіндер сюрприз» із сюрпризом провозили в пункті пропуску «Гоптівка». В ході огляду автівки на підлозі біля сидіння водія у барсетці серед інших речей у контейнері з-під іграшки «кіндер сюрприз» було виявлено згорток фольги, в якому знаходилось 11 грамів канабісу.
У серпні майже 70 грамів марихуани винахідливий пасажир авто приховав в цибулі. При огляді його дорожньої сумки було виявлено пакет з п’ятьма цибулинами, дві з яких були склеєні, а всередині знаходились пакетики з марихуаною.
У листопаді 2017 року 3 кг«травички» перевозили в якості «веселого сувеніру» через пункт пропуску «Гоптівка». У ході митного контролю автівки, яка рухалась в напрямку Росії, службовий собака Харківської митниці ДФС Арчі спрацював на сумку у багажному відділенні, яку віз у якості передачі власник автомобіля. При подальшому огляді в сумці серед ласощів було виявлено чотири коробки з-під печива «Харківський сувенір», наповнені наркотичною речовиною.
Але не лише наркотичні речовини ховали громадяни від митного контролю.
У березні 2017 року майже 2 кілограми золота виявили харківські митники в пункті пропуску «Гоптівка». Громадянка України прямувала в якості пасажирки одного з авто до Росії. Після того, як в ході проведення митного контролю в її валізі під підкладкою були виявлені золоті вироби та золотий лом у великій кількості, громадянці було запропоновано пред’явити речі, що знаходяться при ній. Жінка добровільно дістала з нижньої білизни декілька пакунків із золотом.
Того ж місяця в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками припинено спробу незаконного вивезення майже8 кгбурштину. 36-річний мешканець Донецької області намагався вивезти «сонячне каміння», приховавши його в конструктивних порожнинах свого авто.
Відносно всіх правопорушників Харківською митницею ДФС були складені протоколи про порушення митних правил відповідно до вимог Митного кодексу України.
Сумські митники зупинили вивезення з країни колекції поштових марок
Сумські митники не дозволили вивезти з території України партію колекційних поштових марок. Факт зафіксовано під час митного контролю на митному посту «Бачівськ».
Незаконно перемістити 767 колекційних поштових марок до 1991 року випуску намагався громадянин Казахстану.
Раритетні марки митники виявили в дорожній сумці з особистими речами під час огляду транспортного засобу, на якому переміщувався правопорушник. До митної декларації чоловік цей товар не вніс і не заявив при усному опитуванні.
Таким чином, громадянин порушив митні правила, передбачені статтею 471 Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил.
Нагадуємо, що вивезення за межі території України знаків поштової оплати, виданих до 1991 року, можливе лише за наявності відповідного дозволу.
Згідно з вимогами п. 9 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон дозвіл на вивезення за межі території України не потрібен для знаків поштової оплати України: поштових марок і блоків, маркованих поштових конвертів і маркованих поштових карток, виданих після 1991 року.
Одеські митники спільно з прикордонниками попередили спробу незаконного переміщення партії виробів із бурштину
Вироби із «сонячного каменю» були виявлені під час завантаження на пором в Іллічівському морському рибному порту автомобіля, який транзитом з Литви до Туреччини перевозив роутери.
Водій вантажівки, громадянин Туреччини, приховав серед особистих речей в валізі та в ящиках для інструментів 10 кілограмових пакунків з бурштиновими прикрасами.
Під час здійснення митного контролю прикраси з дорогоцінного каміння митники знайшли разом з чотирилапим помічником Меджиком, на особистому рахунку якого великі партії тютюнової продукції.
Наразі тривають відповідні процесуальні дії щодо фіксації факту митного правопорушення.


Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор