www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам'янська ОДПІ Інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Протягом січня-лютого платникам відшкодовано 23,6 млрд. грн. ПДВ

За два місяці 2018 року на рахунки платників відшкодовано 23,6 млрд. грн. податку на додану вартість, що на 38,5%, або на 6,5 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. З них 11,5 млрд. грн. відшкодовано у лютому цього року. Це на 32%, або на 5,4 млрд. грн. перевищує аналогічний показник 2017 року.
Загалом протягом січня-лютого 2018 року до загального фонду державного бюджету зібрано 36 млрд. грн. податку на додану вартість. Це на 604,7 млн. грн. перевищує перші два місяці минулого року.
Найбільшу частку в загальному обсязі збору ПДВ за січень-лютий цього року забезпечено Офісом з обслуговування великих платників податків ДФС – 59%, ГУ у м. Києві – 13,1%, Дніпропетровській – 3,7%, Харківській та Київській – 2,4%, Одеській – 2,3% областях тощо.
За лютий 2018 року зібрано 15 млрд. грн. ПДВ. Це на 10,2%, або на 1,4 млрд. грн. більше фактичного збору відповідного періоду минулого року.

До уваги платників ПДВ!

З метою реалізації норм пункту 201.16 статті 201 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 № 2245-VIII повідомляємо про проведення технологічних та регламентних робіт в автоматизованих системах ДФС, у зв’язку з чим о 23 годині 00 хвилин 20 березня 2018 року тимчасово буде припинено роботу Єдиного реєстру податкових накладних та деяких електронних сервісів для платників податку на додану вартість в ІТС «Електронний кабінет».
Функціонування ЄРПН та електронних сервісів буде відновлено після завершення технічних робіт, але не пізніше 10 години 00 хвилин 22 березня 2018 року.
Щодня Контакт-центр ДФС надає відповіді на понад 3 тис. запитань платників податків
Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.
Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.
База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.
Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.
Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.
У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.
Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.
Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.
Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.
Україна спільно з Білоруссю, Молдовою та УНЗ ООН координуватиме зусилля для руйнування незаконних фінансових потоків
Стратегічну рамкову програму Управління з наркотиків та злочинності Організації Об’єднаних націй для країн Східної Європи до 2020 року було презентовано під час 61-ої сесії Комісії з наркотичних засобів «УНЗ ООН та Східно - Європейське Партнерство», яка відбулася у Відні (Австрія).
Керівники Програми контролю за контейнерами УНЗ ООН (Container Control Programm; CCP), представники країн-учасниць обговорили напрями розвитку стратегічного партнерства для Східної Європи (України, Білорусі та Молдови), національний та регіональний досвід співробітництва, найкращі практики та майбутні перспективи.
«Україна сьогодні активно долучається до новітніх методів боротьби зі злочинністю на кордоні. Проте ефективне їх впровадження неможливе без дієвого співробітництва із сусідніми країнами, адже у цій роботі необхідна спільна координація зусиль та дієвих заходів. Впевнений, що розроблена керівниками УНЗ стратегія партнерства для України, Білорусі та Молдови дозволить вивести наше співробітництво на більш високий рівень», – наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
За його словами, викладені у документі про Партнерство ситуаційний аналіз регіону, основні пріоритети регіону для дій, дозволяють зосередити увагу безпосередньо на тих питаннях, які потребують першочергового вирішення.
Так, документ містить дорожню карту для надання необхідної експертизи, технічних інструментів та консультативних послуг для посилення національних та регіональних можливостей з метою запобігання та протидії організованій злочинності, відмиванню коштів, корупції, незаконним наркотичним засобам та торгівлі людьми.
Однією із загроз, яка стоїть перед Східною Європою, є відмивання грошей та фінансування тероризму. Фінансові системи Білорусі, Молдови та України інтегровані у світову фінансову систему і повинні бути захищені від нових загроз.
Саме тому руйнування незаконних фінансових потоків є одним з найефективніших способів ліквідації організованої злочинності та терористичних мереж. Як вважають представники УНЗ ООН, для боротьби з незаконними фінансовими потоками необхідне належне законодавство по боротьбі з відмиванням грошей, ефективна співпраця з іноземними партнерами та, що найважливіше, наявність кваліфікованих фінансових дослідників.
У свою чергу Україна, як учасник Програми контролю за контейнерами УНЗ ООН, вже створила перший підрозділ портового контролю в Одеському морському торговельному порту для упередження незаконного переміщення товарів та підвищення рівня безпеки зовнішньої торгівлі.
За словами очільника ДФС, створення підрозділу є прикладом успішного міжнародного співробітництва та якісно нового рівня боротьби з транснаціональною злочинністю.
Підрозділ має доступ до національних баз даних і міжнародної митної системи оперативного обміну інформацією про затримання наркотичних засобів, прекурсорів, зброї, товарів подвійного призначення, контрафактних товарів, об'єктів флори і фауни, культурних цінностей тощо.
Посилена увага саме до Одеського регіону пояснюється тим, що фактично 100% контейнерів, які потрапляють на митну територію України, заходять саме через зону діяльності Одеської митниці.
Крім того, за словами начальника Одеської митниці ДФС Олександра Власова, лише протягом останніх двох років одеськими митниками було упереджено, зокрема, незаконне переміщення 517 кг героїну у рулонах гідроізоляційного бітуму, ввезеного з Туреччини; понад 173 кг героїну у товарі «промислова сіль» з Грузії; понад 71 кг героїну – у ламінаті для підлоги з Пакистану; понад 176 кг кілограмів пігулок амфетамину (каптагон) у підошві жіночого взуття з Лівану.
На сьогодні підрозділом припортового контролю вже упереджено незаконне переміщення понад 18 кг необробленого бурштину.
Для зміцнення потенціалу для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та незаконними фінансовими потоками УНЗ ООН у рамках "Стратегічного партнерства та програмних дій УНЗ ООН у Східній Європі" продовжуватиме надавати допомогу Білорусі, Молдові та Україні у цій сфері.

Сергій Білан: Аналітичний підхід, яким керується в роботі податкова міліція, дозволяє розширити пріоритети її діяльності
В інтерв’ю «Цензор.НЕТ» перший заступник Голови ДФС України розповів про пріоритети роботи податкової міліції.
«Майже всі учасники, експерти та розробники концепції діяльності нового органу щодо забезпечення фінансової безпеки сходяться на думці, що в основі його роботи повинна бути аналітична складова. Можу з упевненістю стверджувати, що сьогоднішня податкова міліція працює саме за таким принципом» - заявив Сергій Білан.
Він підкреслив, що у 2018 році основні зусилля податкової міліції зосереджено на фінансово-кредитних відносинах, страховому ринку, фондових біржах, схемах з використанням «сміттєвих» цінних паперів.
За його словами, у щорічному звіті Нацбанку значну частину проблемних, незабезпечених або сумнівних кредитів в портфелях фінустанов називають ключовим ризиком банківської системи.
«Відсотки по таких кредитах роками необгрунтовано відносяться до валових витрат платників податку на прибуток» - пояснив він
Для комплексного відпрацювання даного питання було створено окремий підрозділ з фінансової кредитно-банківської системи, до якого були переведені перспективні молоді співробітники з усієї України, які вже показують хороші результати.
«Національним координаційним центром кібербезпеки доручено створити робочу групу з питання криптовалюти і порядку її функціонування в Україні. Це теж один з наших пріоритетів» - наголосив Сергій Білан.
З початку року за матеріалами Головного управління внутрішньої безпеки ДФС розпочато 59 кримінальних проваджень
У січні – лютому 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 65 кримінальних проваджень, з них 59 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС.
У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 13 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів.
До суду направлено 5 обвинувальних актів та 5 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочину.
За вказаний період за матеріалами підрозділів ГУВБ складено та направлено до суду 30 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 2 особи визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення.
Протягом двох місяців поточного року підрозділами ГУВБ проведено 354 службових розслідувань і перевірок, у тому числі перевірено 21 повідомлення про можливі неправомірні дії працівників служби, що надійшли на сервіс «Пульс», а також 122 звернення фізичних та юридичних осіб.
За результатами перевірочних заходів 93 працівникам винесено офіційне застереження про недопущення протиправної поведінки, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 59 осіб.
Мирослав Продан: Ми рішуче налаштовані на максимально ефективну реалізацію в Україні Програми з контролю за контейнерами
Державна фіскальна служба України втілює найкращі світові практики по контролю за контейнерними перевезеннями для ефективної боротьби з незаконним обігом наркотиків, зброї та фальсифікованих товарів.
В.о. Голови ДФС Мирослав Продан у Відні зустрівся з керівництвом Програми контролю за контейнерами (Container Control Programm; CCP), щоб прозвітувати про перші результати приєднання України до відповідної глобальної системи.
Нагадаємо, що 16 січня Мирослав Продан, Голова Державної прикордонної служби (ДПСУ) України Петро Цигикал та директор Департаменту політичного аналізу та громадських зв’язків Управління з наркотиків та злочинності (УНЗ) ООН Жан-Люк Лемайо підписали Меморандум про взаєморозуміння. Це стало правовою основою для реалізації проекту міжнародної технічної допомоги у рамках впровадження в Україні CCP.
Вже 2 березня в Одеському порту запрацював Перший підрозділ припортового контролю в Україні, куди увійшли представники Одеської митниці ДФС та ДПСУ. А вже за 5 днів роботи підрозділ за участі кінологічної команди припинив спробу незаконного переміщення понад 18 кг необробленого бурштину.
«Україна стала 49-м учасником Програми з контролю за контейнерами Всесвітньої митної організації та УНЗ ООН, і зі свого боку ДФС докладе максимум зусиль для того, щоб ця Програма була максимально реалізована. Підрозділ буде максимально ефективним і забезпечить повне виконання всіх завдань, які перед ним ставляться. Впевнений, що участь Україні в Програмі з контролю за контейнерам зробить свій вагомий внесок у зміцнення безпеки в регіоні, а також у міжнародну співпрацю, спрямовану на боротьбу з транснаціональною злочинністю», - зазначив очільник ДФС.
Вже наприкінці березня планується відкриття аналогічного Підрозділу на базі митного посту «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС, а в перспективі – в інших портах для посилення контролю за контейнерами, ефективної координації контролюючих служб, аналізу, обміну інформацією та підвищення рівня безпеки зовнішньої торгівлі.
За його словами, завдяки підтримці Уряду Канади підрозділ забезпечений технічними засобами контролю, має доступ до національних та міжнародних баз даних, що дає можливість проводити огляд контейнерів з можливим ризиком. Найближчим часом Підрозділ отримає мобільну лабораторію HazMat для проведення аналізу фізичних та хімічних характеристик переміщуваного товару, а також прилади для експрес-дослідження наркотичних засобів.
Керівництво Програми контролю за контейнерами відзначили позитив у роботі Одеського підрозділу та висловили впевненість у тому, що він стане зразковим у рамках Програми. Також обговорили найкращі практики та майбутні перспективи роботи у рамках CCP. Зокрема, мова йшла про можливості удосконалення обміну інформацією між аналогічними підрозділами в різних країнах, уніфікації програмного забезпечення та змісту інформації, якою обмінюються.
Зацікавленість у співробітництві з українським підрозділом припортового контролю висловили Болгарія та Румунія, які мають аналогічні підрозділи, а ефективна співпраця ще й з підрозділом Грузії сприятиме безпеці в регіоні в цілому.
«ДФС готова до розширення співробітництва і розгляду нових пропозицій, які сприятимуть посиленню правоохоронного напряму діяльності митних органів України», – наголосив Мирослав Продан.
Сторони також домовилися про проведення регулярних зустрічей керівників підрозділів Чорноморського регіону. Зі свого боку представники ДФС запропонували провести першу зустріч на території України.
За останній рік за рішеннями суду на посаді поновлено 1 керівника територіального органу ДФС, звільненого в рамках Закону України «Про очищення влади»
Протягом 2017 року – початку 2018 року ДФС брала участь у 8 судових процесах за позовами колишніх керівників територіальних органів ДФС про поновлення їх на посаді. З них 3 керівника оскаржували рішення ДФС про звільнення їх з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади».
У 5-х випадках судами прийнято рішення про задоволення позовних вимог колишніх керівників територіальних органів ДФС та поновлення їх на посаді. З них по очищенню влади – 1.
Слід зазначити, що суди при прийнятті рішення на користь позивачів, звільнених відповідно до люстраційного законодавства, дійшли висновку, що лише факт зайняття особами керівних посад в митних та податкових органах України не є достатнім для здійснення стосовно них процедури очищення влади та звільнення з посад.
Судові рішення, зокрема, мають таку аргументацію:
- встановлені Законом України «Про очищення влади» критерії стосовно керівників територіальних органів ЦОВВ, що забезпечували формування та реалізацію податкової та/або митної політики, суперечать принципу індивідуального підходу при виникненні юридичної відповідальності, передбаченого Конституцією України;
- для застосування до особи процедури «люстрації» необхідно, щоб посадова особа своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювала заходи (та/або сприяла їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини;
- стосовно осіб, які обіймали керівні посади в територіальних органах Державної митної та податкової служб України, не повинні застосовуватись заборони, передбачені Законом України «Про очищення влади», оскільки ці служби не були органами, які формували та реалізовували державну митну або податкову політику, як того вимагає Закон України «Про очищення влади».
Отже, в судових рішеннях, винесених не на користь ДФС, суди керувалися необхідністю дотримання при проведенні люстраційних заходів, насамперед, принципу індивідуальної вини, як це визначено, зокрема, у Резолюції Парламентської асамблеї ООН Європи від 27.06.1996 року № 1096, а також у ряді рішень Європейського суду з прав людини у справах за наслідками схожих перевірок в інших державах.
Суди наполягають на доведенні того, що конкретний позивач у справі, перебуваючи на посаді, безпосередньо своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснював заходи (та/або сприяв їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини. За відсутності таких доказів рішення у справах приймалося на користь позивачів.
У той же час, не погоджуючись з рішеннями судів, ДФС оскаржує їх у судах апеляційної та касаційної інстанції.
Рішення судів у зазначеній категорії справ ДФС виконує шляхом скасування наказу про звільнення особи та поновлення її на раніше займаній посаді. В судових спорах про поновлення осіб на посаді рішення суду підлягає негайному виконанню.
Слід зазначити, що у разі невиконання ДФС рішень судів добровільно, державними виконавцями виноситься постанова про накладення на ДФС штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, – протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
У разі повторного невиконання без поважних причин рішення державний виконавець закриває виконавче провадження та надсилає до відповідних правоохоронних органів повідомлення про вчинення ДФС кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».
У 2017 році стосовно ДФС було відкрито одне кримінальне провадження.
Для уникнення ситуації, яка призводить до поновлення на керівних посадах осіб, які були звільнені з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади», доцільним є внесення змін до закону «Про очищення влади», які унеможливлять здійснення судами подвійного тлумачення його норм.
За два місяці 2018 року слідчими фінансових розслідувань ДФС забезпечено відшкодування збитків у розмірі 92 млн. гривень
У провадженні слідчих фінансових розслідувань у січні-лютому 2018 року перебувало 2937 кримінальних проваджень. З них 1288 проваджень – за фактами вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Відповідно до Кримінального кодексу України тяжкими є злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше 10 років, а також у вигляді штрафу у розмірі не більше 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, особливо тяжкими – максимальне покарання – позбавлення волі на строк понад 10 років, або довічне позбавлення волі, або штраф у розмірі понад 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказаний період закінчено 423 провадження, у тому числі 59 про тяжкі та особливо тяжкі злочини.
До суду направлено 280 кримінальних проваджень. З обвинувальним актом до суду спрямовано 195 кримінальних проваджень, що на 56 більше, ніж у січні-лютому 2017 року. Тоді їх кількість становила 139.
Закрито 143 кримінальні провадження, що на 12, або на 8% менше відповідного періоду минулого року (155).
У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків у розмірі 92 млн. грн. та арештовано коштів та майна в розмірі 42 млн. гривень.
Сергій Білан: Для ефективної боротьби зі злочинами в податковій сфері важливо співпрацювати з правоохоронними органами інших держав
Про це перший заступник Голови ДФС України розповів в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».
Йдеться, зокрема, про боротьбу з тіньовими схемами виведення капіталів, неповернення валютної виручки та злочини, вчинені під час проведення зовнішньоекономічних операцій.
«На жаль, неповернення валютної виручки і податки, які не сплачуються за зовнішньоекономічними операціями, набагато більше, ніж податки, які збираються всередині держави. Тому нам так важливо співпрацювати з нашими іноземними партнерами» - наголосив Сергій Білан
За його словами, головні інструменти ухилення від сплати податків на рівні великих фінансово-промислових груп криються в сфері страхування, цінних паперів, у використанні ланцюжків зарубіжних компаній, на які виводиться прибуток. Тому аналітики, які розслідують фінансові злочини, повинні вільно володіти англійською мовою, стажуватися за кордоном, орієнтуватися в офшорному законодавстві.
«Ми повинні вчитися - вчитися на всіх рівнях, що означає не просто сидіти за партою, а спільно працювати. Ми спілкуємося з правоохоронними органами інших країн, переймаємо досвід, проводимо спільні операції», - поінформував Сергій Білан.
І найбільш показовим індикатором результативності такої співпраці він визначає останні спільні реалізації з іноземними правоохоронними органами, зокрема, з колегами із Великобританії.
«Результати діяльності податкової міліції в рази перевищують її грошове утримання», - Сергій Білан
За направленими у 2017 році в суд кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих бюджету збитків на суму близько 500 мільйонів гривень.
Про це розповів перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
Він наголосив, що податкова міліція - це правоохоронний орган, завдання якого - не заробляти гроші, а протидіяти злочинності.
Також Сергій Білан зазначив, що результати діяльності податкової міліції в рази перевищують її грошове утримання.
«Наприклад, тільки за направленими у 2017 році в суд кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих бюджету збитків на суму близько 500 мільйонів гривень. Це вже більше, ніж становить бюджет податкової міліції. А ось ще цифри, які легко перевірити: 2,8 мільярда - накладено арешт на майно та кошти у кримінальних провадженнях. 2,6 мільярда - зменшена до відшкодування сума ПДВ, яка є предметом досудових розслідувань. 848 мільйонів - попереджено відшкодування фіктивного ПДВ в системі електронного адміністрування податку. 520 мільйонів - стягнуто в бюджет за результатами проведених перевірок у сфері державних закупівель. 765 мільйонів - стягнуто в бюджет з вигодонабувачів конвертаційних центрів. 1,7 мільярда - вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції. 232 мільйони - додатково сплачено суб'єктами господарювання митних платежів від збільшення митної вартості задекларованих товарів завдяки діям податкової міліції. 1,6 мільярда - відшкодований збиток за всіма кримінальними провадженнями.
«Це не віртуальні суми, а реальний результат, підтверджений прокуратурою, річний звіт роботи слідчих підрозділів розміщений в загальному доступі, в тому числі на сайті ДФС України», - підкреслив Сергій Білан.
ДФС співпрацює з міжнародними організаціями у напрямі побудови нової моделі управління кадрової служби
Експерти Консультативної місії Європейського Союзу „Консультація заради довіри” (EUAM) з 13 по 15 березня 2018 року проводять цикл тренінгів для керівників служб управління персоналом органів ДФС.
Під час відкриття тренінгу директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова подякувала колегам з Місії за співпрацю щодо вдосконалення моделі управління персоналом. Вона зазначила, що робота кадрових підрозділів з урахуванням нових методів та підходів, успішне впровадження в ДФС кращого міжнародного досвіду у сфері управління людськими ресурсами стане основним стратегічним напрямом роботи кадрових підрозділів органів ДФС у ході здійснення заходів зі структурного і функціонального реформування фіскальної служби.
Подальша плідна співпраця ДФС з експертами Консультативної місії Європейського Союзу „Консультація заради довіри” стане важливим кроком на шляху удосконалення та змін у процесах управління персоналом в органах ДФС.
Нагадаємо, що у 2017 році на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом ДФС за участі провідних експертів місії EUAM проводилися тренінги „Розвиток ефективних навичок відбору. Робота з компетенціями” і „Життєвий цикл HRM. Адаптація. Наставництво” у рамках співпраці ДФС та місії EUAM – Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри».
За два місяці зафіксовано 948 випадків призупинення митного оформлення через можливе порушення прав інтелектуальної власності
Протягом січня-лютого поточного року митниками зафіксовано 948 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.
За вказаний період порушено 3 справи про порушення митних правил за фактами ввезення товарів, які включені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.
Загалом, станом на 28 лютого поточного року у митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності за заявами правовласників внесено 3645 об’єктів. З них 33 ­– внесено з початку цього року.
Нагадаємо, що для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.
До уваги платників ПДВ, які включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації

У зв’язку із численними запитами платників податку на додану вартість, які включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації, щодо перерахування суми бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді − грудні 2017 року за видами діяльності, визначеними в пункті 16¹.3 статті 16¹ Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877) ДФС повідомляє.
Для проведення розрахунків з товаровиробниками, щодо виплати сум бюджетної дотації, Мінагрополітики відкриває в Казначействі небюджетний рахунок за балансовим рахунком групи рахунків 375 "Інші спеціальні рахунки" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та доводить до відома ДФС інформацію про його реквізити і помісячний розподіл бюджетних асигнувань за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції".
Виплата бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді – грудні 2017 року за видами діяльності, визначеними в пункті 16¹.3 статті 16¹ Закону № 1877, відповідно до пункту 16 Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 83 виплачується товаровиробнику в наступному бюджетному році.
Звертаємо увагу що асигнування за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» перераховувались на небюджетний рахунок Мінагрополітики за кожний звітний період.
Станом на поточну дату ДФС не отримано інформацію про відкриття планових асигнувань за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» за результатами діяльності сільськогосподарських товаровиробників у листопаді – грудні 2017 року.
За детальною інформацією щодо виплати бюджетної дотації в поточному році пропонуємо звернутись до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

З початку року 8 підприємців Дніпропетровщини позбулися ліцензій
за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім
Протягом січня – лютого 2018 року місцеві бюджети області поповнилися на 14,3 млн. грн. від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 1,5 млн. грн. більше фактичних надходжень двох місяців минулого року. Про це повідомила перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
Усього в області діє 13211 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 4986 платниках. Наразі, впродовж січня – лютого поточного року суб’єкти господарювання регіону отримали 1948 ліцензій, з них 1053 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 895 – тютюнових виробів.
Разом з тим, за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 465 ліцензій; анульовано 319 ліцензій, у тому числі – 8 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.
Податковий календар на 20 березня 2018 року

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

вівторок, 20 березня 2018 року, останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку на березень 2018 року платниками єдиного податку 1 та 2 груп;
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за лютий 2018 року, крім гірничих підприємств;
- акцизного податку за лютий 2018 року (доплати у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованого з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку)*

*Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку в сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222 Податкового кодексу України).

останній день подання:
- податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2018 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
- податкової декларації з акцизного податку за лютий 2018 року;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий 2018 року у разі неподання податкової декларації на 2018 рік;
- податкової декларації з рентної плати за лютий 2018 року з розрахунком:
· рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
· рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
· рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
· рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма №Д4 (місячна)) за лютий 2018 року.
До уваги платників ПДВ!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями. якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді, не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ, зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації платника ПДВ шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Податок на прибуток: деякі випадки збільшення
фінансового результату до оподаткування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.п.140.5.1 п.140.5 ст.140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму перевищення ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки», над договірною (контрактною) вартістю (вартістю, за якою відповідна операція повинна відображатися при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених ст.39 ПКУ.
Норми п.п.140.5.1 п.140.5 ст.140 ПКУ застосовуються за результатами податкового (звітного) року.
Згідно з п.п.140.5.2 п.140.5 ст.140 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму перевищення договірної (контрактної) вартості (вартості, за якою відповідна операція повинна відображатися при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом «витягнутої руки», при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених ст.39 ПКУ.
Норми п.п.140.5.2 п.140.5 ст.140 ПКУ застосовуються за результатами податкового (звітного) року.
Підпунктом 140.5.3 п. 140.5 ст.140 ПКУ визначено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму втрат від інвестицій в асоційовані, дочірні та спільні підприємства, розрахованих за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації.
Транспортний податок:
термін проведення перерахунку у разі виявлення розбіжностей

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.5 глави дев’ятої розділу ІV Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, податкові повідомлення-рішення, зокрема, з транспортного податку можуть бути скасовані (відкликані) на підставі:
- заяви платника транспортного податку, поданої до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
¨ об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника транспортного податку;
¨ розміру ставки транспортного податку;
¨ нарахованої суми транспортного податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником транспортного податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника транспортного податку проводить протягом 10 робочих днів перерахунок суми транспортного податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Нові позиції декларації про майновий стан і доходи:
особливості заповнення

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».
Слід зазначити, що в оновленій Декларації з’явились нові позиції, які мають особливості заповнення.
Так, у рядку 8 Декларації у колонці «Особа, яка припинила підприємницьку діяльність протягом звітного року датою» передбачено внесення відомостей до категорії платників осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного (податкового) року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення. Такі Декларації є ліквідаційними для даної категорії платників податків. Позначку «V» повинні зазначати лише особи, які прийняли рішення про припинення у звітному (податковому) році, тобто дата прийняття такого рішення повинна бути у межах з 01.01.2017 по 31.12.2017.
Розділ III додатка Ф2 Декларації доповнено рядком «Сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно нарахована платником податку протягом звітного (податкового) року за результатами останнього базового (звітного) періоду, у т.ч. у разі припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця протягом звітного (податкового) року». Цей рядок заповнюється особою, якою протягом звітного (податкового) року було припинено підприємницьку діяльність та в цьому ж році знову набуто статусу фізичної особи – підприємця. Такі платники податків за звітний (податковий) рік відображають загальну суму отриманих доходів за весь звітний рік (з 01.01.2017 по 31.12.2017).
Додаток Ф2 Декларації доповнено окремим розділом II, в якому відображається інформація щодо амортизаційних відрахувань. Амортизаційні відрахування відображаються окремо для кожної з груп 1 – 4 основних фондів, загальна сума відображається у розділі І додатку Ф2 Декларації в даних документально понесених витрат.
Розділ II Декларації доповнено рядком 10.9.1 «Дохід у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит)), в якому відображається дохід та податкові зобов’язання, які розстрочуються платником податків відповідно до абзаців 2 та 3 п.п.«д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Розстрочення податкових зобов’язань здійснюється при умові одночасного подання до контролюючого органу разом із Декларацією письмової заяви довільної форми, що має містити:
- фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора;
- коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання;
- розрахунок сум розстрочення таких зобов’язань з визначенням строків та сум, які підлягають погашенню;
- дату та підпис платника податків.
Відомості щодо подання такої заяви обов’язково повинні бути зазначені у розділі Декларації «Доповнення до податкової декларації (подається відповідно до п.п.«д» 164.2.17 п.164.2 ст.164 розділу IV ПКУ)».
За два місяці 2018 року місцеві бюджети Дніпропетровщини
отримали 3 млрд. 683,6 млн. грн.
До місцевих бюджетів Дніпропетровської області у січні – лютому поточного року надійшло 3 млрд. 683,6 млн. грн., що на 520,4 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2017 року.
Зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб – на 463 млн. грн., єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – на 124,9 млн. грн., плата за землю – на 9,4 млн. грн.
«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо», – відзначила керівник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

З початку року Дніпропетровською митницею ДФС
оформлено 19 електромобілів

З 1 січня 2018 року тимчасово звільнено від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операції з ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.
У зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС з початку року імпортовано 19 електромобілів торгівельних марок NISSAN, FIAT, TESLA та MERCEDES-BENZ. Всі авто ввезено фізичними особами.
З урахуванням вищезазначених змін в оподаткуванні, у 2018 році при ввезенні електрокарів імпортери економлять понад 20% коштів за рахунок відсутності митних платежів.
За словами фахівців Дніпропетровської митниці ДФС, ці зміни спрямовані на приведення у відповідність законодавства України до законодавства Європейського Союзу, що дозволить на законодавчому рівні створити сприятливі умови для зниження рівня енергетичної залежності України від іноземних держав та зниження екологічної забрудненості повітря шляхом стимулювання придбання та використання екологічного транспорту в Україні.
Право платника на податкову знижку
визначено Податковим кодексом України

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок застосування податкової знижки визначений ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Так, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.
Платник ПДФО має право включити до податкової знижки з метою зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного року фактично здійснені ним витрати. Перелік витрат, за якими застосовується податкова знижка, визначено у п.166.3 ст.166 ПКУ.
При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого у вигляді заробітної плати.
Для реалізації права на податкову знижку платнику ПДФО необхідно заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – Деклараця) по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Розрахунок суми ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку відображається платником податків у розділі V Декларації.
У рядку 13 Декларації вказуються позначкою «Х» документально підтверджені категорії витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до ст.166 ПКУ.
Фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та
сплатила податки за межами України, для отримання права
на зарахування сплачених податків повинна надати довідку

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до підпунктів 170.11.1 та 170.11.2 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п.167.1 ст.167 ПКУ, крім доходів, визначених п.п.167.5.4 п.167.5 ст.167 ПКУ, які оподатковуються за ставкою, визначеною п.п.167.5.4 п.167.5 ст.167 ПКУ.
У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Згідно з п.13.3 ст.13 ПКУ доходи, отримані фізичною особою – резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
Пунктом 13.4 ст.13 ПКУ встановлено, що суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими ПКУ.
Відповідно до п 13.5 ст 13 ПКУ для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Отже, фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Постачання товарів без ввезення з-за кордону:
як підтвердити виконання нерезидентом зобов’язань?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.3.6 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24.03.1999 №136 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.05.1999 за №338/3631, зі змінами і доповненнями (далі – Інструкція) банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту товару без його ввезення на територію України виключно за наявності однієї з таких умов:
¨ зарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;
¨ подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором.
Слід зауважити, що здійснення контролю за експортною операцією, за якою продукція, що була придбана резидентом за імпортним договором без її ввезення на митну територію України та перепродається нерезиденту, покладається на той банк, через який проводилась оплата зазначеного імпортного договору. Контроль за такою експортною операцією банк здійснює відповідно до вимог Інструкції.
Суборенда земельної ділянки: хто є платником орендної плати за землю?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно з п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14 ПКУ орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі – орендна плата).
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст.288 ПКУ).
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування – земельна ділянка, надана в оренду (підпункти 288.2, 288.3 ст.288 ПКУ).
Згідно зі ст.8 Закону України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі» із змінами та доповненнями орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.
Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.
Відповідно до п.288.6 ст.288 ПКУ плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
Оскільки плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (іншої форми не передбачено), а платником орендної плати є орендар земельної ділянки, то юридична особа, що орендує земельну ділянку та уклала договір суборенди на цю земельну ділянку, сплачує орендну плату за зазначену земельну ділянку та подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю.

ДФС співпрацює з міжнародними організаціями у напрямі
побудови нової моделі управління кадрової служби

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що, за повідомленням ДФС України, експерти Консультативної місії Європейського Союзу «Консультація заради довіри» (EUAM) з 13 по 15 березня 2018 року проводять цикл тренінгів для керівників служб управління персоналом органів ДФС.
Під час відкриття тренінгу директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова подякувала колегам з місії EUAM за співпрацю щодо вдосконалення моделі управління персоналом. Вона зазначила, що робота кадрових підрозділів з урахуванням нових методів та підходів, успішне впровадження в ДФС кращого міжнародного досвіду у сфері управління людськими ресурсами стане основним стратегічним напрямом роботи кадрових підрозділів органів ДФС у ході здійснення заходів зі структурного і функціонального реформування фіскальної служби.
Подальша плідна співпраця ДФС з експертами Консультативної місії Європейського Союзу «Консультація заради довіри» стане важливим кроком на шляху удосконалення та змін у процесах управління персоналом в органах ДФС.
У 2017 році на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом ДФС за участі провідних експертів місії EUAM проводилися тренінги «Розвиток ефективних навичок відбору. Робота з компетенціями» і «Життєвий цикл HRM. Адаптація. Наставництво» у рамках співпраці ДФС та місії EUAM – Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри».
Самотня мати має право на застосування
підвищеної податкової соціальної пільги
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) встановлений ст.169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Згідно з п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.
Платник ПДФО, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ (у 2018 році – 1321,50 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років (п.п.169.1.3 п.169.1 ст.169 ПКУ).
Відповідно до підпунктів 169.3.1 та 169.3.2 п.169.3 ст.169 ПКУ, якщо платник ПДФО має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, застосовується одна ПСП з підстав, що передбачає її найбільший розмір, за умови дотримання процедур, визначених п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ.
Платник ПДФО, який має право на застосування ПСП більшої, ніж передбачена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, зазначає про таке право у заяві про застосування ПСП, до якої додає відповідні підтвердні документи.
Отже, самотня мати має право на застосування ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, зазначених п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, та наданням відповідних підтверджуючих документів.
Виконавець і замовник довгострокового контракту – бюджетні організації:
що з ПДВ?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що згідно з п.187.7 ст.187 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника ПДВ або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника ПДВ за його зобов’язаннями перед бюджетом.
Відповідно до п.187.9 ст.187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).
Довгостроковий договір (контракт) – це будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва та якщо договорами, які укладені на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапного їх здавання.
Згідно із абзацом шостим п.198.2 ст.198 ПКУ датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до п.187.9 ст.187 ПКУ, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).
Правила щодо визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ для виконавця довгострокового контракту та дати віднесення сум ПДВ до податкового кредиту для замовника довгострокового контракту є спеціальним та стосується всіх без виключення категорій платників податків.
Отже, у бюджетної організації – виконавця довгострокового контракту податкові зобов’язання з ПДВ виникають за правилами, встановленими п.187.9 ст.187 ПКУ, а якщо замовником довгострокового контракту є теж бюджетна організація, то дата віднесення сум ПДВ до податкового кредиту у такої бюджетної організації виникає за правилами, встановленими абзацом шостим п.198.2 ст.198 ПКУ.
Трансфертне ціноутворення: обсяг контрольованих операцій
визначається за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» статтю 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доповнено новою нормою, відповідно до якої обсяг господарських операцій платника податків з кожним контрагентом для цілей розрахунку вартісного критерію, встановленого п.п.39.2.1.7 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ (10 млн. грн. за вирахуванням непрямих податків), обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки».
Отже, якщо обсяг потенційно контрольованих операцій за договірними цінами становить менше 10 млн. грн., але у випадку коригування відповідно до ціни (показника рентабельності), що відповідає принципу «витягнутої руки», обсяг операцій перевищив би 10 млн. грн., то такі операції визнаються контрольованими та мають бути відображені у звіті про контрольовані операції.
У лютому Дніпропетровська митниця ДФС забезпечила
понад 1,6 млрд. грн. надходжень до держбюджету

У лютому 2018 року до Державного бюджету Дніпропетровською митницею ДФС перераховано 1629,1 млн. грн. Це на 134,5 млн. грн., або на 9%, перевищує надходження другого місяця 2017 року.
Середньоденні надходження митних платежів до державного бюджету становлять 81,5 млн. грн., що на 6,8 млн. грн. більше від середньоденних надходжень лютого 2017 року.
В порівнянні з двома місяцями 2017 року у січні – лютому поточного року при збільшенні загальних вагових обсягів експорту на 11,9%, вартість задекларованих товарів збільшилась на 18,4%. Загальні обсяги імпорту збільшились на 44,3%, при цьому вартість товарів збільшилась на 36,3%.
Про спрощення процедури участі бізнесу у торгах

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що за повідомленням ДФС України у Міністерстві юстиції України 05.02.2018 за №139/31581 зареєстровано наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України від 17.01.2018 №37/11 «Про затвердження Порядку взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) із сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, в учасника процедури закупівлі».
Основною метою прийняття наказу є спрощення для суб’єктів господарювання процедури участі у торгах шляхом проведення автоматизованої перевірки відсутності підстав для відхилення пропозиції учасника процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».
Взаємодія електронної системи закупівель «PROZORRO» та інформаційних систем ДФС здійснюватиметься на центральному рівні в електронній формі, що дозволить забезпечити під час проведення торгів автоматичну перевірку відсутності або наявності в учасника процедури закупівлі заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи ДФС.
До запровадження інформаційної взаємодії в автоматизованому режимі перевірка замовником фактичного стану розрахунків платника податків з бюджетом здійснювалась виключно на підставі документа, поданого учасником процедури закупівлі.
Інформаціяю розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
Для застосування пільги із земельного податку
до 1 травня подайте заяву!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що внесеними Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» змінами до п.281.2 ст.281 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скасовано обмеження щодо застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичним особам.
Так, з 01 січня 2018 року звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки для пільгових категорій фізичних осіб, визначених в п.281.1 ст.281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.
Відповідно до п.281.1 ст.281 ПКУ пільги мають:
· інваліди першої і другої групи;
· фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
· пенсіонери (за віком);
· ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
· фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Якщо фізична особа, визначена у п.281.1 ст.281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності (крім земельної ділянки, на яку подана вказана заява у 2017 році).
Для отримання права на податковий кредит необхідно
у податковій накладній вказувати усі обов’язкові реквізити
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників ПДВ, що відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних (далі – ПН/РК) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п.201.11 ст.201 ПКУ.
Згідно з п.201.1 ст.201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
У ПН зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер ПН;
б) дата складання ПН;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника ПДВ (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника ПДВ стороною договору, у ПН, крім податкового номера платника ПДВ додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування ПДВ;
ж) ставка ПДВ та відповідна сума ПДВ в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
Державна реєстрація припинення господарської діяльності:
коли подається Звіт з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 зі змінами і доповненнями (далі – Порядок №435), страхувальники, крім зазначених у пунктах 5, 6 розділу ІІІ Порядку №435, а також страхувальники, зазначені у підпунктах 2, 4 розділу ІІІ Порядку №435, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у частині подання – за таких осіб, зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі – Звіт) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є місяць.
Згідно з п.9 розділу ІІ Порядку №435 у разі припинення без правонаступника або зняття з обліку у органах доходів і зборів страхувальник зобов’язаний подати Звіт за останній звітний період до дати державної реєстрації припинення та Звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.
Отже, страхувальник зобов’язаний подати за найманих працівників Звіт за останній звітний місяць та Звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем місяця, в якому відбулася державна реєстрація припинення страхувальника.
Увага! На Дніпропетровщині діють шахраї!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що до суб’єктів господарювання Дніпропетровщини телефонують з мобільних номерів (066) 296-08-89, (066) 260-87-02, (099) 714-07-03 та (095) 731-58-62 невідомі особи з провокаційними та незаконними вимогами.
Зловмисники телефонують, начебто, від імені ГУ ДФС з проханням зателефонувати та вимагають неправомірну вигоду.
Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.
Тож, у разі отримання подібної інформації та недопущення у подальшому подібних випадків шахрайства просимо звертатися до правоохоронних органів та інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за номерами телефонів: (056) 374-31-64, (0562) 47-59-49, а також особисто звертатись за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.
Організатори незаконного виробництва та збуту фальсифікованого алкоголю на Дніпропетровщині постануть перед судом
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організаторів незаконного виробництва та продажу фальсифікованого алкоголю.
В рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 та ч.2 ст.204, ч.3 ст.27 та ч.3 ст.28 КК України було припинено незаконне виробництво фальсифікованого алкоголю, організоване групою осіб у одному із гаражних приміщень м. Дніпра. Фальсифікат виготовляли з недоброякісної сировини, шкідливої для життя і здоров’я громадян, з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво, потужністю 3 тис. літрів на тиждень.
Готову продукцію зберігали у вказаному гаражі та перевозили з метою подальшої реалізації через мережу роздрібної торгівлі на території Дніпропетровської області.
За результатами проведених заходів з незаконного обігу було вилучено товари та обладнання на суму близько 500 тис. грн.
Наразі кримінальне провадження з обвинувальним актом стосовно вказаних осіб направлене до суду.
Декларування доходів, якщо протягом звітного року змінили прізвище

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу громадян, що при заповненні декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) у рядку 3 згідно з даними паспорта вказуються прізвище, ім’я, по батькові платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).
У разі якщо протягом звітного періоду, за який здійснюється декларування, або у наступному за ним році платник ПДФО змінив прізвище (ім’я, по батькові), у рядку 3 слід зазначити спочатку нове прізвище (ім’я, по батькові), а в дужках – попереднє прізвище (ім’я, по батькові).
Нагадуємо, що з 01.01.2018 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми Декларації та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Отже, фізичні особи, які відповідно до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) зобов’язані та/або мають право подати Декларацію, починаючи з 1 січня 2018 року повинні звітувати за новою формою Декларації.
Податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору, зазначені в поданій річній Декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.
Врахування переплати з податку на прибуток
в оплату авансового внеску при виплаті дивідендів
законодавством не передбачено
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує платників податку на прибуток (далі – платник податку), що порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів визначено п.57.1¹ ст.57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
У разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст.137 ПКУ (п.п.57.1¹.1 п.57.1¹ ст.57 ПКУ).
Згідно з п.п.57.1¹.2 п.57.1¹ ст.57 ПКУ крім випадків, передбачених п.п.57.1¹.3 п.57.1¹ ст.57 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою п.136.1 ст.136 ПКУ. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.
Відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 зі змінами, сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. При заповненні розрахункових документів платниками податків в полі «Призначення платежу» зазначаються коди видів сплати, зокрема, код 101 – для суми грошового зобов’язання, код 125 – для авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів. Тобто, сплата податку на прибуток та авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів здійснюється з різними кодами виду сплати.
Отже, врахування наявної переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів законодавством не передбачено.
Слід зазаначити, що згідно з п.43.3 ст.43 ПКУ платник податку може здійснити повернення сум грошового зобов’язання на підставі заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Особа не подала своєчасно заяву на реєстрацію платником ПДВ:
чи може така особа самостійно сплатити до бюджету суму ПДВ,
нараховану до моменту її реєстрації платником ПДВ?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість (далі – ПДВ)), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.
При цьому згідно з п.183.1 ст.183 ПКУ будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 ПКУ (п.183.2 ст.183 ПКУ).
Пунктом 183.10 ст.183 ПКУ передбачено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, і у випадках та в порядку, передбачених ст.183 ПКУ, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Згідно з п.201.8 ст.201 ПКУ право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ в порядку, передбаченому ст.183 ПКУ.
Отже, особа, яка не подала своєчасно заяву на реєстрацію платником ПДВ, але при цьому підлягала обов’язковій реєстрації, не має змоги самостійно сплатити до бюджету суму ПДВ, нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ.
У фізичної особи декілька об’єктів житлової нерухомості,
один з яких використовується з метою одержання доходу:
чи є пільги з податку на нерухомість?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що п.п.266.4.1. п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (п.п.266.4.2 п.266.4 ст.266 ПКУ).
Крім того, п.п.266.4.3 п.266.4 ст.266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п.266.4 ст.266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Порядок обчислення суми податку визначений п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 ПКУ.
Отже, при обчисленні податку з декількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання доходів, пільги, передбачені п.266.4 ст.266 ПКУ, не застосовуються.
Декларування доходів, отриманих у 2017 році, продовжується

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що громадянам, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями включити суму отриманих доходів до загального річного оподатковуваного доходу, необхідно подати до 01 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларації) за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5 % до 01 серпня 2018 року.
З детальною інформацією щодо форми Декларації та порядку її заповнення можливо ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018
При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись при заповненні платіжних документів вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666.
У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.
Про справляння у 2018 році рентної плати
за спеціальне використання лісових ресурсів

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) листом від 01.02.2018 №3000/7/99-99-12-03-04-17 «Про справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів» (далі – лист ДФС №3000) надала методичні рекомендації щодо особливостей адміністрування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – Рентна плата) у 2018 році.
Так, платники, об’єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення і сплати Рентної плати визначені статтями 256, 257 та 258 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Платниками Рентної плати є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціальних дозволів (лісорубних або лісових квитків) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п.256.1 ст.256 ПКУ).
Водночас умови спеціального використання лісових ресурсів визначено Порядком спеціального використання лісових ресурсів та Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», із змінами та доповненнями (далі – Порядок №761), згідно з якими спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на підставі лісорубного або лісового квитків. Лісовий квиток видається щороку на підставі лімітів використання лісових ресурсів під час заготівлі другорядних лісових матеріалів за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку №761.
Відповідно до абзацу другого п.257.5 ст.257 ПКУ лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з Рентної плати та сплачують рівними частинами від суми Рентної плати, зазначеної в отриманих лісорубних квитках (спеціальних дозволах), протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації, виданих у відповідному календарному році, крім сум, сплачених згідно з підпунктами «а» і «б» п.п.256.11.6 п.256.11 ст.256 ПКУ, а саме:
а) лісокористувачами, якими до отримання лісорубних та лісових квитків Рентна плата вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають:
· фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;
· лісокористувачами (крім фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума Рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується Рентна плата;
б) лісокористувачами з іншої області, які сплачують Рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.
Пунктом 47 розділу І Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) внесено зміни до ст.256 ПКУ та збільшено ставки Рентної плати на 16,8 відсотків (порівняно з діючими у 2017 році), які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 році. Зазначена норма запроваджена п.1 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №2245, починаючи з 01 січня 2018 року.
Платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2017 №545).
Податкові декларації Рентної плати подаються платниками Рентної плати контролюючим органам за місцезнаходженням лісової ділянки (п.п.257.3.5 п.257.3 ст.257 ПКУ).
Граничними термінами подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з Рентної плати є:
¨ за ІV квартал 2017 року – 9 та 19 лютого 2018 року відповідно;
¨ за I квартал 2018 року – 10 та 18 травня 2018 року відповідно;
¨ за ІІ квартал 2018 року – 9 та 17 серпня 2018 року відповідно;
¨ за ІІІ квартал 2018 року – 9 та 19 листопада 2018 року відповідно.
Лист ДФС №3000 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72799.html
Податкова знижка: обмеження щодо
суми коштів, сплачених за навчання, скасовано

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2017 року діє норма, передбачена п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якою фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Тобто, з 01.01.2018 скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання і враховуватимуться фактично понесені платником ПДФО витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Крім цього, за результатами 2017 року платник ПДФО може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

До уваги посадових осіб органів державної влади та
органів місцевого самоврядування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news#192 повідомив наступне.
Відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями, починаючи з 1 січня до 1 квітня особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП рекомендуємо завчасно звернутися до АЦСК ІДД ДФС.
Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) і ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розміщено на веб-сайті НАЗК.
«Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій» та «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування» розміщено на веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування».
Довідкові служби НАЗК:
Довідка щодо заповнення декларацій: +38 (044) 200-08-29.
Технічна допомога: +38 (044) 200-06-94, support@nazk.gov.ua .
До уваги платників! Нова декларація
про майновий стан і доходи подається з 01.01.2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 31.12.2017 набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (далі – Наказ №556), яким викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію щодо її заповнення. Починаючи з 01.01.2018 Декларація має подаватися за новою формою.
Зокрема, змінами, внесеними Наказом №556 передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) у додатку Ф2 до Декларації відображають амортизаційні відрахування за витратами, понесеними на придбання (самостійне виготовлення) основних засобів та придбання нематеріальних активів.
Крім того, для ФОП, які у звітному (податковому) році припиняють державну реєстрацію підприємницької діяльності за власним рішенням та подають Декларацію у строки, встановлені абзацом другим п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України, передбачено відображення дати прийняття рішення про припинення у рядку 8 «Категорія платника» Декларації.
Наказ №556 опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 25.07.2017 №58.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону 0-800-501-007 (напрямок «4») громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про факти вимагання неправомірної вигоди або інші корупційні та неправомірні дії з боку працівників ДФС України при митному оформленні або в процесі податкового контролю.
Інформація приймається цілодобово.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Кам’янська ОДПІ інформує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС. Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс». Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Боротьба з корупцією в органах ДФС

Боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі збільшенням надходжень до бюджету є важливою складовою економічного зростання та міжнародної підтримки. Подолання будь-яких корупційних проявів є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно.
Тому для нас питання боротьби з корупцією - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес, але початок вже покладено. Нам вдалося реалізувати низку важливих ініціатив, серед яких - запуск антикорупційного сервісу «Пульс», реалізація Антикорупційної програми, підвищення ефективності роботи Головного управління внутрішньої безпеки ДФС. Але на цьому ми не зупиняємося. Наша ціль - повне викорінення корупційних правопорушень.

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня 2017 року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тож приховування громадянами своїх реальних доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно впливає на наповнення бюджету.
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства України. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, але це не так. Принагідно, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих «конвертах» із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього.
Адже в результаті одержання зарплати «в «конвертах» вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію. Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього.
Громадянин Молдови намагався перевезти через кордон 50 кг м’ясних виробів
Сумськими митниками упереджено незаконне переміщення м’ясних виробів. Прихований товар було виявлено під час здійснення митного контролю потягу «Кишинів - Москва» на залізничній станції «Хутір-Михайлівський» Південно-Західної залізниці.
Так, одному з пасажирів, громадянину Молдови було запропоновано письмово заповнити митну декларацію. У ній він вказав про переміщення 135 кг м’ясних виробів загальною вартістю 27 тис. гривень.
Однак під час огляду вагону у міжстелевому просторі над купе, доступ до якого здійснюється через технологічні люки, виявлено приховані від митного контролю ще 50 кг м’ясних виробів.
Цей товар молдованин не задекларував письмово і не заявив про нього усно, переміщував його через кордон України з приховуванням від митного контролю способом, що утруднювало його виявлення, порушивши таким чином митні правила, передбачені статтею 483 Митного кодексу України.
Під час проведення перевірки на предмет повторності вчинення правопорушень вказаним громадянином, встановлено, що він протягом року вже притягувався до відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Митники вилучили 16 100 кг незаконно ввезеного «кокосового вугілля для кальяну»
Департаментом організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії спільно з управлінням протидії митним правопорушенням Київської міської митниці ДФС виявлено спробу незаконного ввезення в Україну товару «кокосове вугілля для кальяну».
Згідно з митною декларацією та товаросупровідними документами, поданими для здійснення митного контролю та митного оформлення Київській міській митниці ДФС, на адресу одного із українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності із Республіки Індонезія переміщувався товар «деревне вугілля» загальною вагою 16 100 кг.
За результатами митного огляду встановлено, що під виглядом товару «деревне вугілля» переміщувався товар «кокосове вугілля для кальяну».
Таким чином, директором підприємства вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування та митної вартості товару.
За даним фактом Київською міською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 483 Митного кодексу України. (санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів)
Товар загальною вагою 16 100 кг орієнтовною ринковою вартістю 1,5 млн. грн. вилучено до прийняття рішення судом.
Аналітично-пошукова робота ДФС – основний фактор затримання 84 кг героїну на Балканському шляху
Співпраця Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Державної фіскальної служби України з митниками інших країн довела свою ефективність.
Співробітниками департаменту протягом 2017 року було організовано аналітично-пошукову роботу з виявлення шляхів надходження контрабанди наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. У результаті проведеної роботи встановлено коло осіб, кримінальна діяльність яких спрямована на транзитне переміщення наркотичних засобів на митну територію України з подальшим переправленням речовин до країн ЄС. Крім того, встановлені транспортні засоби, якими планувалось контрабандне переміщення територію України.
Додамо, що у минулому році цією групою осіб неодноразово здійснювалися спроби контрольних поставок товару з Ірану до Молдови через Україну. За оперативними даними, в цих випадках переміщувався чай і, таким чином, злочинне угрупування намагалося моніторити дієвість української системи митного контролю.
Співробітники Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС були готові до затримання наркотичних засобів на території України ще у лютому. Проте після отримання інформації щодо зміни маршруту їх переміщення, до вказаної операції було залучено правоохоронні органи Республіки Молдова. Саме на транзит через Молдову був змінений маршрут постачання наркотиків.
23 лютого 2018 року правоохоронними органами Республіки Молдова затримано контрабанду 84 кг героїну, що надійшов через Туреччину, Болгарію, Румунію до Республіки Молдова та в подальшому планувався до незаконного постачання до країн Західної Європи.
За результатами проведення міжнародної правоохоронної операції затримано групу осіб (п’ять осіб), що займалась контрабандою наркотиків. Зазначене злочинне угрупування було причетне і до спроб постачання наркотиків в Європу протягом останніх 10 років, що були припинені правоохоронними органами Азербайджану, Грузії та Туреччини. Ці країни використовувались як транзитні в маршруті постачання.
Отже, результатом міжнародної взаємодії ДФС став резонансний факт виявлення контрабанди 84 кг героїну під час проведення безпрецедентних заходів із залученням національних органів Республіки Молдова та іноземних правоохоронних органів, у тому числі управління протидії митним правопорушеннями та міжнародної взаємодії Одеської митниці ДФС. Вартість такої кількості наркотиків на чорному ринку становить понад 12 млн євро. Героїн був виявлений у схованках під обшивкою причепа вантажного транспортного засобу. У фурі переміщувалися помідори з Туреччини.
Працівники Міжрегіональної митниці ДФС припинили спробу незаконного ввезення дорогоцінного каміння
За результатами аналітичних напрацювань працівниками Міжрегіональної митниці ДФС було здійснено виїзд в зону діяльності митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС для митного контролю міжнародних експрес-відправлень.
Під час проведення контрольних заходів в міжнародному поштовому відправленні, у вигляді посилки, в якій знаходився одяг та автозапчастина, працівниками Міжрегіональної митниці спільно з працівниками Київської міської митниці виявлено каміння різної форми та кольору, яке було приховане від митного контролю всередині автозапчастини.
За попередньою експертною оцінкою каміння є дорогоцінним, а саме: діаманти – 2057 шт., - вагою 43,8 карат; топази, рубіни, опали, сапфіри та інше каміння у кількості – 37 шт., вагою – 135,72 карат.
За даним фактом працівниками Міжрегіональної митниці складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 ст. 483 МКУ, що передбачає накладення штрафу у розмірі 100% вартості безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацію цих предметів. Наразі триває оцінка вилученого каміння.
Працівники Львівської митниці ДФС вилучили димові свічки та гранати
Товар, заборонений до ввезення на митну територію України, намагався ввезти 43-річний мешканець Львівщини.
Днями на адресу Львівської митниці ДФС надійшли висновки експертів щодо вилучених товарів, які громадянин України перевозив з Республіки Польщі автомобілем «Volkswagen TRANSPORTER».
Він прибув у пункт пропуску «Шегині – Медика» та формою митного контролю обрав смугу спрощеного контролю «зелений коридор». Під час візуального огляду автомобіля у працівників митниці виникла підозра про наявність у ньому товарів, переміщення яких через митний кордон обмежене. Автомобіль було скеровано до спеціально відведеного майданчика для огляду товарів. Там у салоні автомобіля було виявлено 12 предметів циліндричної форми зеленого кольору різного діаметру та висоти, 15 запалів та 12 кругів запалення. Товар вилучили та скерували на експертизу.
Експерти встановили, що предмети циліндричної форми зеленого кольору – 6 свічок димних DM-2B та 6 димових гранат RGD-3B IFR доступні лише за ліцензією Міністерства внутрішніх справ Республіки Польщі і використовуються для військових потреб відповідно до законів. Також такі товари згідно з постановою КМУ від 28 січня 2004р. № 86 Закону України від 20 лютого №549-IV обмежено до переміщення через митний кордон України.
Отже, громадянин порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто переміщував товар, заборонений до ввезення на митну територію України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України. Складено протокол про ПМП. Справу скерують до суду.
Митники Харківщини виявили приховані цигарки вартістю майже 650 тис. гривень
У міжнародному автомобільному пункті пропуску «Гоптівка» митники упередили незаконне вивезення смугою руху «червоний коридор» великої партії цигарок.
Прихований від митного контролю вантаж було виявлено під час переогляду спеціалізованого вантажного сідлового тягача марки «MAN 19.414» зі спеціалізованим напівпричепом (рефрижератор), здійсненим на підставі доручення ГВ БКОЗ УСБУ в Харківській області.
За документами водій тягача, громадянин України, переміщував вантаж «Бутылка стеклянная для пищевых жидкостей из бесцветного стекла ёмкостью 0,5 л тип Г-500» у кількості 37,6 тис. штук (33 палети по 1140 штук).
Однак під час переогляду у порожнині між нижньою частиною корпусу напівпричепа та підлогою було виявлено приховані цигарки іноземного виробництва без акцизних марок, а саме 20 тис. пачок цигарок «Marvel» та 5999 пачок цигарок «Marble». Орієнтовна вартість цигарок складає майже 650 тис. грн. (по 25 грн. за пачку).
Остаточну вартість буде визначено експертом.
Буковинські митники вилучили цигарки вартістю понад 1 млн гривень
У пункті пропуску «Порубне» співробітники Чернівецької митниці ДФС припинили спробу незаконного переміщення значної партії тютюнових виробів.
Підакцизний товар знаходився під продуктами харчування (маргарин, майонез, кетчуп та гірчиця), які експортувалися до Болгарії одним з підприємств Миколаївщини.
За результатами огляду товару, який знаходився у напівпричепі-рефрижераторі марки «SCHMITZ» встановлено, що загальна кількість вантажних місць на 109 місць більше, ніж зазначено у товаросупровідних документах. Загалом в автомобілі було завантажено 2391 вантажне місце: 862 – «маргарин в асортименті жир в асортименті»; 1420 - «майонез, кетчуп, гірчиця»; 109 вантажних місць (картонних ящиків), в яких знаходилось 54 510 пачок цигарок різних марок.
Ящики з цигарками знаходились в середній частині напівпричепа та були обкладені з усіх сторін картонними коробками та упаковками із задекларованим товаром. Доступ до них став можливим після вивантаження частини вантажних місць з товаром.
Таким чином, водій однієї з транспортних фірм м. Дніпро, громадянин України вчинив дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу товаросупровідних документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування товарів і кількості вантажних місць товару – 54 510 пачок цигарок різних марок загальною вартістю 1 180 200,00 грн.
За вказаним фактом запроваджено справу про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Тютюнові вироби вилучено.



Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор