www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ Інформує !!!!!
Версія для друку Написати листа
Керівники митних організацій ГУАМ відзначили співпрацю з ДФС

Керівники митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ під час зустрічі, яка нещодавно відбулася у Львові, відзначили важливість співпраці для побудови партнерських відносин між країнами-учасницями проекту.
Так, зокрема, заступник Генерального директора, начальник Департаменту доходів і митного контролю митної служби Республіки Молдова Юрій Чебан повідомив, що за 12 років існування проекту постійні зустрічі стали міцною платформою для співробітництва та конструктивного діалогу.
«Хочу підкреслити, що 2016 рік відзначився великим досягненнями в сфері забезпечення функціонування зони вільної торгівлі та розвитку транспортного коридору у рамках ГУАМ», – наголосив Юрій Чебан.
Розвиток транзитного коридору, який об’єднує як європейські країни, так і країни Центральної Азії, є одним з пріоритетних напрямів роботи ГУАМ, оскільки розбудова нового Шовкового шляху сприятиме розвитку торгівельно-економічних відносин.
«Ми маємо створити ефективне використання транзитного коридору між нашими країнами. Для цього ми розробляли деякі поректи в рамках ГУАМ. Одним з них є попереднє інформування між митними органами для товарів та транспортних засобів, які переміщуються через наші кордони», – зазначив Ігбал Бабаєв, начальник Головного управління по оцінці ефективності і програм розвитку Державного митного комітету Азербайджанської Республіки.
Учасники зустрічі також відзначили готовність України до співробітництва в митній сфері.
«У нас є багато домовленостей, домовленостей з обміну попередньою інформацією. Ми бачимо великий потенціал з боку України – це наша дружня країна і від імені митної адміністрації Грузії, зокрема, служби доходів Грузії, висловлюємо повну готовність до співпраці у митній сфері в багатосторонньому та двосторонньому форматі», – наголосив заступник начальника Служби доходів Грузії Вахтанг Лашкарадзе. Він, зокрема, подякував керівництву фіскальної служби України за максимально сприятливі умови для плідної роботи.
Представники ДФС вивчали методи інституційного розвитку та управління людськими ресурсами
Представники ДФС взяли участь у навчальному тренінгу Всесвітньої митної організації з інституційного розвитку та управління людськими ресурсами, який відбувся у м. Кишинів (Республіка Молдова) у рамках проекту інституційного розвитку з інтегрованого управління кордонами Східного партнерства ЄС (Eastern Partnership) та за підтримки Європейського агентства з охорони зовнішніх кордонів країн-членів ЄС (FRONTEX).
Як розповіла директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова, зазначений проект діє з липня 2014 року і розрахований на три роки.
«Однією з головних цілей проекту є надання консультаційної допомоги у сфері створення та імплементації сучасних навчальних програм, дотримання прав людини, впровадження дієвих заходів боротьби з корупцією в митних органах тощо», – зазначила Тетяна Пажитнова.
Крім України, участь у навчальному заході взяли фахівці підрозділів по роботі з персоналом з митних адміністрацій Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану та Білорусі.
У рамках тренінгу учасники ознайомилися з основним пакетом заходів, які надає ВМО для розвитку організації, управління персоналом митних адміністрацій, стратегічної консультативної підтримки і її реалізації.
Так, детально були розглянуті питання функціонування регіональних офісів зі зміцнення та розвитку потенціалу, регіональних навчальних центрів ВМО, створення та функціонування діагностичного інструментарію з розвитку кадрового потенціалу (розвиток лідерських та управлінських якостей, програми надання стипендій та грантів ВМО).
Окрему увагу було приділено оцінці результатів роботи і плануванню кар'єри на державній службі, дотриманню етичних норм та норм доброчесності, антикорупційній стратегії на державній службі, підвищенню кваліфікації митників, у т.ч. із застосуванням електронних навчальних засобів.
Також під час тренінгу Молдовою було презентовано роботу відомчого навчального центру та успішний досвід розробки та впровадження етичних норм для працівників митної служби Республіки Молдова.
«Цей навчальний проект спрямований на поширення знань щодо європейських стандартів державної служби у сфері митної справи, обмін кращим міжнародним досвідом з управління людськими ресурсами та попередження корупційних правопорушень. Подібний захід було проведено вперше, однак, зважаючи на актуальність висвітлених питань для інституційного розвитку кожної митної адміністрації, сподіваємося на продовження співпраці з ВМО у цьому напрямі», – сказала Тетяна Пажитнова.
З початку року до митного реєстру внесено 380 об’єктів інтелектуальної власності
Станом на 1 грудня поточного року у митний реєстр за заявами правовласників внесено 3296 об’єктів інтелектуальної власності. З них 380 ­– внесено з початку цього року. Про це повідомив директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко.
За його словами, за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності протягом січня-листопада цього року митницями зафіксовано 6440 випадків призупинення митного оформлення.
За вказаний період порушено 15 справ про порушення митних правил за фактами ввезення та вивезення товарів з порушенням таких прав на загальну суму близько 2 млн. гривень.
Для сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення через митний кордон України товарів, що містять географічні зазначення, ДФС забезпечує ведення митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності на підставі заяв правовласників.
Порядок реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 648, у додатку до якого наведено форму відповідної заяви.
Для забезпечення належного рівня захисту географічних зазначень, які походять з території Європейського Союзу, ДФС має отримати заяви від власників прав на географічні зазначення. Така заява також може бути подана до ДФС як групою представників виробників товарів із географічним зазначенням, так і особою, яка має право використовувати географічне зазначення.
Роман Насіров: ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі перебої у роботі «Приватбанку»
Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров запевнив, що ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі проблеми у роботі «Приватбанку».
«На сьогодні у суспільстві викликає занепокоєння ситуація, яка склалася у зв’язку з роботою «Приватбанку» стосовно перерахування податкових зобов'язань до бюджетів, що у свою чергу може вплинути на виконання обов'язків щодо сплати податків.
Проте ДФС зі свого боку хоче заспокоїти платників податків. Адже у відповідності до пункту 129.6 ст. 129 Податкового кодексу України за порушення строку зарахування податків до бюджетів з вини банку несе відповідальність саме цей банк», - заявив очільник відомства.
Зокрема, банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим Кодексом, а також, відповідно до законодавства, несе іншу відповідальність за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду.
«Таким чином, ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі перебої у роботі банків», - підкреслив Роман Насіров.
Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі податків, зборів та інших платежів до бюджетів та спецфондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції. У разі нарахування платнику таких штрафів та пені, платник повинен звернутись до контролюючого органу та подати оригінали або копії платіжних доручень.
P. S.: За умови, якщо НАБУ та Генеральна Прокуратура України не виявлять у цьому незаконних дій.
Роман Насіров підписав протокол з керівниками митних адміністрацій ГУАМ
Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з керівниками митних адміністрацій ГУАМ, за результатами якої було підписано Протокол та прийнята Спільна заява Державного митного комітету Азербайджанської Республіки, Служби доходів Міністерства фінансів Грузії, Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова і Державної фіскальної служби України про співпрацю в митній сфері в рамках Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ.
Відповідно до підписаних документів, в основу подальшої діяльності України в рамках ГУАМ покладено розвиток договірно-правової бази та співробітництво щодо подальшого спрощення митних процедур. Це дозволить збільшити транзитний потенціал нашої країни, прискорити переміщення громадян, товарів і транспортних засобів через кордони держав-членів організації та забезпечить інвестиційну привабливість регіону ГУАМ.
Сторони висловили готовність до обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів ГУАМ, а також до розвитку такого інформаційного обміну з іншими учасниками проекту Новий Шовковий Шлях.
«Зміцнення співробітництва України та ГУАМ у митній сфері дозволить значно прискорити та спростити митні процедури при переміщенні товарів та транспортних засобів через державні кордони. А це, в свою чергу, дозволить активно розвивати торгівельно-економічні відносини між нашими країнами», - зазначив Роман Насіров.

Організація за демократію і економічний розвиток – ГУАМ – регіональна організація, створена в 1997 році Азербайджаном, Грузією, Молдовою та Україною.
Роман Насіров: Ми націлені на розширення співробітництва з державами-членами ГУАМ
Україна зацікавлена в розвитку взаємної торгівлі та використанні транзитного потенціалу держав-членів ГУАМ. При цьому ми ділимося і, по можливості, використовуємо досягнення і кращі практики митних адміністрацій держав-членів організації. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання керівників митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.
Під час виступу Роман Насіров поінформував присутніх про результати роботи ДФС у цьому році: «У 2016 році в реформуванні митних органів України та спрощенні митних процедур було досягнуто значного прогресу. Ці перетворення базуються в тому числі на зобов'язаннях відповідно до Угоди про асоціацію Україна - ЄС, а також рекомендаціях Митної та прикордонної служби США і МВФ».
Зокрема, за словами очільника відомства, з 1 серпня цього року в ДФС успішно впроваджена і активно розвивається автоматизована система «Єдине вікно». За цей час кількість митних оформлень через «Єдине вікно» зросла в 3 рази - з 6 тис. заявок у вересні до 18 тис. заявок в листопаді. Всього оформлено майже 45 тис. заявок. Відсоток оформлень за принципом «Єдиного вікна» по деяким митницям досягає 30% і постійно збільшується.
Також з січня 2016 року митні органи України почали видачу і верифікацію сертифікатів EUR.1. Всього за цей період було видано більше 50000 сертифікатів.
«З метою прискорення контрольних процедур в пунктах пропуску, недопущення дублювання відповідних функцій і мінімізації людського фактора ДФС спільно з Прикордонною службою України проводить підготовку до впровадження експерименту за спрощеним порядком оформлення осіб та транспортних засобів в пункті пропуску «Нові Яриловичі - Нова Гута» в Чернігівській області на українсько-білоруській ділянці державного кордону», - зазначив Роман Насіров і додав, що зазначені напрями реформування і вдосконалення діяльності митних органів України можуть бути цікаві для митних адміністрацій держав-членів ГУАМ в контексті спільних зусиль щодо сприяння торгівлі і транзиту в регіоні ГУАМ.
Мирослав Продан: Співробітництво України в рамках ГУАМ передбачає обмін митною інформацією
Співробітництво України в рамках Організації за Демократію та Економічний розвиток ГУАМ має ключове значення як для України, так і для інших держав-членів організації. Взаємодія митних адміністрацій наших країн сприятиме розвитку економічних відносин та забезпечить ефективний митний контроль у Чорноморському регіоні. На цьому наголосив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан під час засідання керівників митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.
Мирослав Продан зазначив, що ДФС здійснила низку кроків для спрощення митних процедур та в повному обсязі забезпечила створення нормативно-правової бази в частині адміністрування походження товарів. Зокрема, розподіл тарифних квот для застосування нульової ставки мита здійснюється програмно-інформаційним комплексом «Облік тарифних квот» ДФС в автоматизованому режимі на підставі наданої декларантом митної декларації.
«ДФС забезпечує опублікування і щоденне оновлення на офіційному веб-порталі в мережі Інтернет інформації про загальні обсяги та залишок невикористаної тарифної квоти по кожному виду продукції. Кожен бажаючий може зайти на портал ДФС, щоб переглянути цю інформацію», - повідомив посадовець.
Важливим кроком для спрощення і прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України в країни ЄС, є введення інституту схваленого (уповноваженого) експортера при визначенні преференційного походження товарів. За січень-грудень 2016 року статус схваленого (уповноваженого) експортера отримали 113 підприємств.
На даному етапі в профільних комітетах Верховної Ради України розглядаються розроблені ДФС відповідно до європейських норм законопроекти «Про введення інституту Уповноваженого економічного оператора» та «Про захист прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України».
«Впевнений, ці напрацювання стануть корисними і в процесі співробітництва в рамках ГУАМ», - підкреслив Мирослав Продан.
Говорячи про плани співпраці з державами-членами ГУАМ на наступний рік, він зазначив, що у 2017 р повинні завершитися всі необхідні підготовчі роботи для здійснення практичного обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів організації.

Про реєстрацію платниками ПДВ установ та організацій,
включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою належної організації адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) Державною фіскальною службою України надані роз’яснення щодо реєстрації платниками ПДВ установ та організацій, включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 – 183 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233).
Коло осіб, які для цілей оподаткування ПДВ мають право або зобов’язані бути зареєстровані як платники податку, визначено у підпункті 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та пункті 180.1 статті 180 ПКУ.
Статтями 181 та 182 ПКУ визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.
Водночас будь-яких винятків та/або особливостей щодо реєстрації окремих категорій осіб платниками ПДВ чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
До загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ, та звільнені від оподаткування ПДВ. При цьому обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається.
Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 ПКУ для здійснення обов’язкової реєстрації як платника ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою №1-ПДВ (далі – Заява).
Отже, якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, які підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн., то така особа згідно з вимогами ПКУ повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.
При цьому звертаємо увагу, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у випадках та у порядку, передбачених статтею 183 ПКУ, але не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування ПДВ (п.183.10 ст.183 ПКУ).

У «ЗІР»і з’явився новий розділ «Інформація з питань митної справи»

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України на офіційному веб-порталі повідомила про запровадження з 19 грудня поточного року в електронному сервісі ДФС «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») нового розділу «Інформація з питань митної справи».
Цей розділ спрямований на покращення орієнтації користувачів ресурсу в інформації за напрямом «Митна справа» та містить:
- інформаційні матеріали щодо заповнення граф митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа форми МД-2;
- тематичні мапи за напрямком «Митна справа»;
- довідкову таблицю стосовно завершення митних режимів шляхом поміщення товарів в інший митний режим та довідкову таблицю щодо оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму.
Нагадуємо, що скористатись «ЗІР» можна на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС або за посиланням:
http://zir.sfs.gov.ua

Деякі особливості деклараційної кампанії – 2017

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2017 розпочинається кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у звітному 2016 році.
Насамперед, слід зазначити, що звітування про отримані у 2016 році доходи фізичні особи повинні здійснювати за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479 (далі – наказ № 821).
У зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% та скасуванням підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), у платників податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі визначеному п.п.«є» п.176.1 ст.176 ПКУ, за результатами 2016 року не виникає обов’язку щодо подання Декларації.
Фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з 01.01.2016 авансові платежі з ПДФО розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом, тобто до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня. При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується (п.п.177.5.1 п.177.5 ст.177 ПКУ).
Враховуючи зазначені зміни протягом звітного (податкового) року авансові платежі з ПДФО формуються у платника податку в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) як переплата, а нарахування податкових зобов’язань здійснюються за даними Декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року у рядку 1.1 додатку Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» до Декларації, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 Декларації.
Інформаційно платник податків в рядках 1.2 – 1.4 додатку Ф2 до Декларації зазначає суму сплачених авансових платежів з ПДФО; залишок суми ПДФО, що підлягає сплаті або поверненню з урахуванням сплачених авансових платежів, при цьому такі показники в ІКП платника податків не відображаються.

З 1 січня 2017 року стартує деклараційна кампанія про доходи,
отримані громадянами у 2016 році

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 01.01.2017 розпочинається кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – Декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі – наказ № 821), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479, який набирає чинності 31 грудня 2016 року, внесено зміни до форми Декларації, яка запроваджується з 01.01.2017.
Наказом №821 приведено Декларацію у відповідність до змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 24.12.2015 №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:
- кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, в яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов’язань з урахуванням понесених витрат (розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2));
- змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб;
- уточнені показники Декларації з урахуванням введення в дію ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% тощо.

До уваги платників!

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що
23 грудня, п’ятниця, останній день подання
- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.

Порядок декларування акцизного податку

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 22.11.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.09.2016 №841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18.10.2016 за №1365/29495 (далі – наказ №841).
З метою належного декларування податкових зобов’язань з акцизного податку, Державною фіскальною службою України у листі від 09.12.2016 №39423/7/99-99-15-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 26.09.2016 №841» (далі – лист ДФС №39423) надані роз’яснення щодо належного декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з урахуванням нововведень.
Наказом №841 вносяться зміни до форми декларації акцизного податку (далі – Декларація) та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14, шляхом викладення їх у новій редакції.
Нова форма Декларації складається із загальної частини, що містить обов’язкові реквізити платника акцизного податку, та шести розділів (А, Б, В, Г, Д, Е), що складаються платниками залежно від виду господарської діяльності, а також розділу, що заповнюється працівниками Державної фіскальної служби України після подання Декларації.
З метою уникнення помилок при заповненні платниками Декларації з нумерації розділів Декларації вилучено літеру «Ґ», у зв’язку з чим розділ «Ґ» став розділом «Д», відповідно розділ «Д» став розділом «Е».
Зміни, внесені до форми Декларації, зумовлені наступними змінами до Податкового кодексу України (далі – ПКУ):
- віднесенням осіб, які реалізують пальне, до платників акцизного податку (п.п.212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ);
- визначенням об’єктом оподаткування операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних. (п.п.213.1.12 п.213.1 ст.213 ПКУ);
- запровадженням системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної (статті 231 та 232 ПКУ);
- змінами у порядку обчислення акцизного податку з пального, при виробництві якого як сировина використані інші оподатковувані підакцизні товари (п.217.6 ст.217 ПКУ);
- зміною одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри, приведеного до температури 150С (п.п.215.3.4 п.215.3 ст.215 ПКУ);
- зміною ставки акцизного податку з роздрібної реалізації пального з адвалорної (5%) на специфічну – 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару (п.п.215.3.10. п.215.3 ст.215 ПКУ) та порядку обчислення податку з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті;
- зміною бази оподаткування тютюнових виробів, вироблених та ввезених на митну територію України (п.п.214.1.1 п.п.214.1.2 п.214.1 ст.214 ПКУ). Станом на сьогодні вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами та ввезеними на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, обчислюється з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.
Згідно з п.46.6 ст.46 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Враховуючи норми п.46.6 ст.46 ПКУ, особи, визначені статтею 212 ПКУ як платники акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку за новою формою не пізніше 20.01.2017 за грудень 2016 року.
Лист №39423 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:


Затверджено Державний реєстр РРО у новій редакції

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом ДФС України від 14.12.2016 №1019 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» (далі – наказ №1019) затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції.
Наказ №1019 набрав чинності 14.12.2016 .
Визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС України від 28.09.2016 №813 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».
Наказ №1019 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:


Про зміни в оподаткуванні неприбуткових організацій

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 20.11.2016 набули чинності зміни в оподаткуванні неприбуткових організацій, внесені Законом України від 06.10.2016 №1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №1667).
Законом № 1667 внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, абзац третій підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 ПКУ доповнено положенням, відповідно до якого, фінансування видатків на утримання неприбуткової організацій, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини.
Змінами, внесеними до підпункту 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 ПКУ дозволено релігійним організаціям використовувати свої доходи на здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для таких організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.
Також внесені зміни до підпункту 133.4.4 пункту 133.4 статті 133 ПКУ, відповідно до яких підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) є встановлення контролюючим органом відповідно до норм ПКУ факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 ПКУ. До змін, внесених Законом №1667, підставою для виключення з Реєстру було встановлення контролюючим органом факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені установчими документами.
Пункт 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим абзацом, відповідно до якого, тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.

З початку року внутрішня безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 167 службових розслідувань та перевірок

Протягом січня - листопада 2016 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено 167 службових розслідувань та перевірок.
Як зазначив начальник УВБ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрій Ткаченко: «За матеріалами управління 16-ти працівникам фіскальної служби оголошено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення; винесено 50 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 29 працівників служби».
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному року проведено перевірки 133 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 7 претендентам відмовлено у прийомі на службу.

До витрат підприємства включаються товари та послуги надані учасникам АТО

Державна фіскальна служба України у
Зокрема, Постановою КМУ від 26 жовтня 2016 року № 758 затверджено перелік товарів, виконаних робіт, наданих послуг за кодами згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, вартість яких, на період проведення антитерористичної операції, включається до інших витрат звичайної діяльності чи на вартість яких не проводиться коригування фінансового результату до оподаткування.
До зазначеного переліку входять:
- спеціальні засоби індивідуального захисту;
- лікарські засоби;
- засоби особистої гігієни;
- продукти харчування;
-технічні засоби спостереження, які добровільно передані Збройним Силам, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, що утримуються за рахунок коштів держбюджету.
Постанова набрала чинності з 2 листопада 2016 року.

З винагороди іноземцю ЄСВ не сплачується

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до статті 3 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР право на забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням згідно зі ст. 20 Основ мають застраховані громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено законодавством України, а також міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 1 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що застрахованою особою є фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує та/або за яку сплачується єдиний внесок. А страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Водночас, статтею 4 зазначеного Закону № 2464 встановлено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
При цьому базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами відповідно до статті 7 Закону № 2464.
Таким чином, у разі, якщо підприємство виплачує іноземному громадянину, який не проживає в Україні, винагороду за цивільно-правовим договором про надання консультаційних послуг, сума винагороди не буде базою нарахування єдиного внеску, оскільки такий іноземець відповідно до вимог чинного законодавства України не є застрахованою особою, а зазначене підприємство не є його роботодавцем — страхувальником.
Детальніше у листі ДФС від 01.12.2016 № 26021/6/99-99-13-02-03-15.

Застосування РРО при купівлі-продажу іноземної валюти – обов’язкове

Відповідно до вимог Закону України від 6 липня 95 року. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон про РРО) та з урахуванням положень Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 12 грудня 2002 року №502, з 16 грудня 2016 року суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, зобов’язані використовувати у своїй діяльності РРО.
Для здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти розроблено та включено до Державного реєстру РРО модель В1-1, яка є спеціалізованим електронним контрольно-касовим реєстратором для зазначених операцій і належить до РРО, дозволених до первинної реєстрації.
Водночас слід звернути увагу, що у разі недотримання порядку проведення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти до суб’єктів господарювання, які здійснюють такі операції за рішенням відповідних контролюючих органів, застосовуються фінансові санкції, передбачені ст. 18

З 1 грудня мінімальна зарплата - 1600 грн.,
мінімальний розмір ЄСВ – 352 грн.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 грудня 2016 року рівень прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати зріс до 1600 грн.
На що вплине зміна цих показників з 1 грудня 2016 року:
1) Змінився максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. З 1 грудня він становить 40 000 грн (до 1 грудня - 36250 грн).
2) Мінімально допустимий розмір ЄСВ для платників єдиного податку з 1 грудня 2016 року становить 352грн.
3) Мінімальний розмір статутних капіталів господарських товариств з 1 грудня становить 2000 000 грн (до 1 грудня - 1 812 500 грн).
Натомість залишаться незмінними:
граничний розмір добових - 275,60 грн (по Україні) та 1033,50 грн (за кордон);
сума податкової соцпільги (689 грн), а також граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн);
ставки єдиного податку для І та ІІ групи.
Ці показники обчислюються на основі розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

До уваги платників екологічного податку!

Дніпродзержинська ОДПІ інформує, що під час попереднього аналізу Державною фіскальною службою України звітності з екологічного податку за 3-й квартал 2016 року встановлено непоодинокі методологічні помилки заповнення податкової звітності, а саме.
1. Платниками під час заповнення додатків до Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497 (далі – Декларація), не враховано, що з 1 січня 2016 року Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» збільшено на 26,7% ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році.
2. У колонці 3 додатків 1 – 3 до Декларації фактичний обсяг викидів або об’єкт оподаткування платниками зазначається у «кілограмах», а не у «тоннах».
3. У випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації платниками замість «1» зазначається «0».
4. У колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт платниками зазначається інший, ніж передбачено Податковим кодексом України (далі – ПКУ), або замість коефіцієнта зазначається ставка податку.
Так, відповідно до пункту 246.4 статті 246 ПКУ за розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, ставки податку, зазначені у пунктах 246.1 – 246.3 статті 246 ПКУ, збільшуються у 3 рази.
5. У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний код групи забруднюючої речовини (відходів).
6. У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої.
7. Платниками заповнюється замість одного додатка до Декларації інший додаток (наприклад, замість додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах» до Декларації платником заповнюється додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» до Декларації).
З урахуванням вищевикладеного, Дніпродзержинська ОДПІ звертає увагу платників екологічного податку на дотримання ними порядку заповнення реквізитів податкової звітності, правильного застосування ставок та коефіцієнтів.

Актуально для платників рентної плати за спеціальне використання води

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державна фіскальна служба України з метою правильності обчислення, своєчасності і повноти справляння рентної плати за спеціальне використання води здійснила аналіз даних податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата) за результатами діяльності юридичних осіб за III квартал 2016 року та повідомила наступне.
Найбільш поширені помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов’язань з Плати, виявлено за результатами аналізу додатку 5 до податкової декларації з рентної плати («Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води»).
Так, деякими платниками не заповнено рядок 8.1 «в межах установленого річного ліміту» та рядок 8.2 «понад установлений річний ліміт» за наявності відповідних показників у рядках 8.1.1 і 8.1.2 та/або у рядках 8.2.1 і 8.2.2, внаслідок чого сумарне значення рядків 8.1 (р.8.1 = р.8.1.1 + р.8.1.2) та 8.2 (р.8.2 = р.8.2.1 + р.8.2.2) не співпадає зі значенням рядка 8 «об’єкт оподаткування з початку року», який дорівнює сумі рядків 8.1 та 8.2.
Також має місце незаповнення платниками рядка 8 «об’єкт оподаткування з початку року», внаслідок чого в окремих випадках значення рядку 8 (р.8 = р.8.1 + р.8.2) дорівнює 0 за наявності показників у рядку 8.1 або у рядку 8.2.
Має місце застосування платниками неіснуючих коефіцієнтів до ставок Плати та/або неправильний порядок відображення застосованих коефіцієнтів до ставок Плати у рядках податкової звітності.
Згідно з порядком складання податкової звітності з Плати:
- у рядку 10.1 повинен зазначатись коефіцієнт 0,005 до ставок Плати відповідно до п.255.6 ст.255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
- у рядку 10.2 – коефіцієнт 0,3 до ставок Плати відповідно до п.255.7 ст.255 ПКУ;
- у рядку10.3 – коефіцієнт 3 відповідно до п.п.255.11.10 п.255.11 ст.255 ПКУ;
- у рядку 10.4 – коефіцієнт 5 відповідно до п.п.255.11.13 п.255.11 ст.255 ПКУ.
Окремими платниками Плати у рядку 10.1 податкової звітності задекларовано коефіцієнт 0,3 до ставок Плати (замість р.10.2).
Крім того, деякими платниками у рядку 10.1 було задекларовано неіснуючі коефіцієнти до ставок Плати (наприклад, 1,113; 0,1; 0,003; 0,654; 4).
В окремих випадках один і той же коефіцієнт до ставок Плати було задекларовано платниками двічі (наприклад, коефіцієнт 0,3 у рядках 10.1 та 10.2).
Звертаємо увагу платників на дотримання ними порядку заповнення податкової звітності з Плати, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.

Помилки, допущені платниками при заповненні звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що під час попереднього аналізу Державною фіскальною службою України звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) за жовтень 2016 року виявлені методологічні помилки заповнення податкової звітності, а саме:
- неправильно застосовано розмір встановлених ставок з Рентної плати;
- неправильно заповнено код радіозв’язку;
- у графі «ставка» зазначена ставка з понижувальним коефіцієнтом, а не повний розмір.
З урахуванням зазначеного, Дніпродзержинська ОДПІ звертає увагу платників Рентної плати на дотримання ними порядку заповнення реквізитів податкової звітності з Рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496), та правильності застосування ставок Рентної плати, визначених статтею 254 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Про забезпечення роботи ЦОП у святкові та вихідні дні

З метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг Дніпродзержинська ОДПІ повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:
31 грудня 2016 року — робочий день у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 13 год. 00 хв.;
6 січня 2017 року — відповідно до законодавства про працю робочий день скорочено на одну годину;
9 січня 2017 року — робочий день у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 18 год. 00 хв.;
3, 4, 5 січня 2017 року — робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
1, 2, 7, 8 січня 2017 року — вихідні дні.

До уваги громадян, які можуть скористатися
правом на податкову знижку за 2015 рік!

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що право фізичних осіб (резидентів) – платників податку на доходи фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, на податкову знижку регламентується статтею 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Нагадуємо, що перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки з урахуванням відповідних обмежень до них, визначений пунктом 166.3 статті 166 ПКУ, а саме:


ПІДСТАВАВИТРАТИОБМЕЖЕННЯ
Підпункт 166.3.1 п.166.3 ст.166 ПКУЧастина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитомЖитловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання
Підпункт 166.3.2 п.166.3 ст.166 ПКУПожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціямРозмір внесків не повинен перевищувати 4 % від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік
Підпункт 166.3.3 п.166.3 ст.166 ПКУСума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчанняПонесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року
Підпункт 166.3.5 п.166.3 ст.166 ПКУСтрахові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпеченняПонесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
при страхуванні платника податку – 1710 грн.;
при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення –
855 грн.
Абзац другий п.п.166.3.6 п.166.3 ст.166 ПКУСуми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологійВключається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік
Абзац третій п.п.166.3.6 п.166.3 ст.166 ПКУСуми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного митаОбмежень не встановлено
Підпункт 166.3.7 п.166.3 ст.166 ПКУСуми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобуВитрати, пов’язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах
Підпункт 166.3.8 п.166.3 ст.166 ПКУСуми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за нимПонесені витрати за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла

Захист прав людини та правозахисна діяльність
у сфері податкових відносин

Гарантії прав та свобод людини і громадянина – це передбачена Конституцією і законами України система правових норм, організаційних засобів і способів, умов і вимог, за допомогою яких здійснюються охорона і захист прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина.
Одним із основних принципів діяльності органів Державної фіскальної служби в Україні є забезпечення додержання та можливості реалізації прав людини, а також гарантування законності та правопорядку в системі оподаткування. Таким чином, реалізація і захист прав людини та правозахисна діяльність набуває особливо важливого значення у сфері податкових відносин.
Враховуючи те, що податкове законодавство України є одним із самих складних в правовій системі в якому спостерігається тенденція щодо його нестабільності, зрозумілість трактування норм та положень є необхідною передумовою його життєздатності та прийняття до застосування всіма суб’єктами відносин, що виникають в процесі оподаткування.
Ефективність захисту прав платників податків визначається ст.ст. 6, 8, 13 і 19 Конституції України, що забезпечує належний захист прав платників податків. Водночас, статтею 67 Конституції України чітко визначено обов’язок кожного громадянина України сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законами України. Частиною 5 ст.41 передбачено право кожної людини і громадянина захищати свої права та свободи від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами.
Крім того, ст. 56 Конституції України регламентує, що кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень. Передбачені Основним законом права та гарантії поширюються на сферу податкових правовідносин.
Стаття 17 Податкового кодексу України визначає права платників податків та механізми їх захисту, зокрема, право платників податків безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю.
Податковий кодекс України (далі - ПК) деталізує права людини та механізм їх захисту, у тому числі учасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, зокрема:
- право безоплатно отримувати у контролюючих органах інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, які регулюють діяльність органів ДФС (ст. 52 ПК);
«З метою реалізації та захисту власних прав платники податків, громадяни, а також учасники антитерористичної операції мають право звертатися до інспекцій з метою отримання податкового роз’яснення згідно до Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», -. розповів начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.
Посадовець підкреслив, що платник податку, як власник своїх грошових коштів має законне право захищати приватну власність, якщо контролюючий орган претендує на більшу суму ніж та, що, з погляду платника, передбачена для сплати податку. Тобто, поряд з обов’язком сплачувати податки, фізичні й юридичні особи наділені певними правами, що дозволяє вести цивілізований діалог з посадовими особами органів Державної фіскальної служби України.
«До таких прав слід віднести право оскаржувати у разі незгоди рішення фіскальних органів щодо донарахування податкових зобов’язань, застосування фінансових санкцій і накладення адміністративних стягнень; відшкодовувати з бюджету грошові кошти, списані органом Державної фіскальної служби у безспірному порядку з порушенням вимог законодавства; отримувати консультації з питань оподаткування; безоплатно отримувати в контролюючих органах інформацію про податки і збори і нормативно-правові акти, тощо», - зазначив Олег Басан.

Пільги зі сплати земельного податку для учасників АТО

Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідних територіях, встановлюють Верховна Рада АР Крим та органи місцевого самоврядування (п.284.1 ст.284 ПК України).
Сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (пп.12.3.7 п.12.3 ст.12 зазначеного Кодексу).
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб передбачені ст.281 цього Кодексу. Так, відповідно до пп. 281.1.4 п.281.1 цієї статті від сплати податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону №3551.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначеної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п.281.2 ст.281 ПК України)
Отже, якщо у фізичної особи є посвідчення, яке підпадає під дію пп.281.1.4 п.281.1 ст.281 ПК України з урахуванням п.281.2 цієї статті, така фізична особа звільняється від сплати земельного податку.

До уваги платників податків!

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у структурі Інформаційно-довідкового департаменту ДФС функціонує Акредитований центр сертифікації ключів (далі – АЦСК ІДД), який надає суб’єктам господарювання та громадянам безоплатні послуги у сфері електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) .
На теперішній час послуги ЕЦП у Дніпропетровській області можна отримати у наступних пунктах реєстрації користувачів:
- м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10;
- м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22;
- м. Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників, буд.42, каб.112а.
Режим роботи пунктів:
понеділок – четвер: з 09.00 год. до 18.00 год.;
п’ятниця: з 09.00 год. до 16.45 год.;
обідня перерва: з 13.00 год. до 13.45 год.
Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та контрактних телефонів можна переглянути у розділі «Контакти» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням
З інформацією стосовно порядку отримання послуг ЕЦП, правильності підготовки та оформлення необхідних документів платники податків можуть ознайомитись за посиланням:

Важливо для неприбуткових організацій: до 01.01.2017 необхідно
привести свої установчі документи у відповідність до вимог законодавства

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Державна фіскальна служба України у листі від 11.11.2016 № 24344/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №24344) зазначила, що до нового Реєстру включається неприбуткова організація, установчі документи якої одночасно відповідають вимогам п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
При цьому, якщо неприбуткові організації не привели установчі документи у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 ПКУ, такі неприбуткові організації після 01.01.2017 виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).
Отже, з метою включення до нового Реєстру організації зобов’язані до 01.01.2017 привести свої установчі документи у відповідність до норм п.133.4 ст.133 ПКУ та здійснювати свою діяльність на підставі діючих установчих документів, дотримуючись вимог положень п.133.4 ст.133 ПКУ.
Лист №24344 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/70389.html

Нова форма декларації про майновий стан і доходи
вводиться з 1 січня 2017 року

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
Так, зокрема, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб – підприємців.
Відповідно до пункту 3 Наказу №821, він набирає чинності з 31.12.2016.
Звертаємо увагу, що нова форма Декларації вводиться в дію з 1 січня 2017 року.

Представникам неприбуткових організацій про необхідність подати до контролюючого органу реєстраційну заяву

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - Постанова), згідно з яким неприбуткові організації, які не приведуть свої установчі документи відповідно до норм пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
- У зв'язку з тим, що відповідно до покладених повноважень Головне територіальне управління юстиції здійснює функції щодо реєстрації громадських формувань, з метою з'ясування питання кількості громадських формувань, які привели свої установчі документи до вимог Постанови
З метою забезпечення виконання громадськими формуваннями вимог законодавства та недопущення соціальної напруги серед заявників, сприяємо у проведенні відповідної роботи територіальними органами фіскальної служби щодо надання консультацій представникам громадських формувань, з приводу необхідності внесення змін до установчих документів, відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, а також інформувати представників неприбуткових організацій про необхідність подати до контролюючого органу реєстраційну заяву та документи не пізніше ніж за 14 календарних днів до закінчення встановленого терміну.
До уваги громадськості!
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» від 17.07.2015 № 652-VIII, неприбутковим організаціям необхідно в термін до 1 січня 2017 року привести у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового Кодексу свої установчі документи (статути).
Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із
нормами пункту 133.4 статті 133 Податкового Кодексу,
після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових відповідно до статуту громадського формування про внесення змін;
7) документ про сплату адміністративного збору;
8) установчий документ юридичної особи в новій редакції.
Реквізити рахунку для сплати
адміністративного збору за проведення
державної реєстрації змін до установчих
документів громадських об'єднань
розміщені на офіційному сайті
Головного територіального управління
юстиції у Дніпропетровській області
оbljust.gоv.uа
Нормативно-правова база:
1. Закон України «Про громадські об'єднання» від 22.03.2012 № 4572- VI;
2. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних - осіб та громадських формувань»
від 15.05.2003 №755-ГУ;
3. Наказ Міністерства юстиції України від 06.01.2016 № 15/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»;
4. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» від 13 липня 2016 р. № 440.
ТЕЛЕФОНИ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ (0562) 31-46-52 (0562)47-14-37
До уваги громадськості!

Громадським об'єднанням, професійним спілкам, організаціям роботодавців та творчим спілкам необхідно до 1 січня 2017 року привести у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового Кодексу свої установчі документи. Документи, які подаються до Державних органів фіскальної служби розглядаються протягом 14 календарних днів.
Для консультації щодо внесення змін до установчих документів, громадяни можуть звертатися до державних реєстраторів Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за адресами:
49027, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 21-А, тел.: (0562) 39-85-91, (0562) 47-14-37;
49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд. 43-А, кім.105; тел.: (0562)372-71-59;
50036, м. Кривий Ріг, вул. Льотчиків, буд. З 6-А, каб. 208; тел.:(056) 409-60-95,
51931, м. Кам'янське, вул. Спортивна, буд. 19, каб. 3; тел.: (05692) 3-85-39,
51408, м. Павлоград, вул. Дніпровська, буд. 338, каб. 7,9; тел.: (05632) 4-31-22,
53207, м. Нікополь, вул. Патріотів України, буд. 163, каб. 10; тел.: (05662) 5-02-87
Документи для внесення змін до установчих документів можуть подаватись до 40 фронт-офІсів, які розташовані на території Дніпропетровської області. Інформацію про адреси, графіки прийому громадян та контактні телефони фронт-офісів можна знайти на веб - сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області: оbljust.gоv.uа.

Внесені зміни до порядку заповнення документів
на сплату податків та зборів

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що 18.10.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від
Зазначеним Наказом затверджено зміни до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок), що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за №974/27419).
Відповідно до Наказу №811, зокрема, у новій редакції викладено додаток до Порядку (пункт 10) «Перелік кодів видів сплати».
Наказ №811 опубліковано в «Офіційному віснику України» від18.10.2016 №80.

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Дніпродзержинська ОДПІ наголошує на правильному заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, ЄВ, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

До уваги платників податків!

Дніпродзержинська ОДПІ нагадує, що з метою забезпечення реальної потреби в коштах для виконання соціальних видатків закликаємо платників податків щодо рівномірності самостійної сплати податкових зобов'язань із забезпечення збору платежів до загального фонду державного бюджету у строки сплати таких зобов'язань, визначених Кодексом.
Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.

Легалізація заробітної плати - ‬один із напрямків роботи ‪‎фіскальної служби‬

Важливою проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.
Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а отже – і права на достойну пенсію, інші соціальні пільги та виплати.
Шановні громадяни! Подбайте про достойне життя своєї громади, батьків та дітей – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Адже легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас та краще життя.
Про відомі Вам факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» - повідомляйте органи ДФС за місцем реєстрації, або письмово на адресу: 51931, м. Кам’янське, вул. Медична, 9.
По кожному факту порушень трудового законодавства будуть вжиті належні заходи реагування.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Дніпродзержинська ОДПІ нагадує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби
Сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону:
(044) 284-00-07
Дніпродзержинська ОДПІ нагадує, що cервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів фіскальної служби, про можливі корупційні дії з їхнього боку. Інформація приймається цілодобово.
Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Нагадуємо, що з метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень функціонує антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії на номер (044) 284-00-07 за принципом call-back – фахівці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.

Автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР)

Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує. Основним інструментом для здійснення автоматизованого аналізу та оцінки ризиків є автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР), функціональними елементами якої є електронні профілі ризику:
з 2006 року розпочато застосування модуля АСАУР по митних деклараціях, що дозволяє здійснювати автоматизований аналіз і оцінку ризиків при проведенні митного контролю та оформлення вантажів в режимі реального часу;
з 2012 року – у наземних пунктах пропуску (по «червоному» та «зеленому» коридорах).
Модулі АСАУР забезпечують щомісяця (в середньому):
- автоматизовану оцінку ризиків за близько 200 тис. митних декларацій;
- 290 тис. переміщень комерційних транспортних засобів та 1,26 млн. переміщень транспортних засобів громадян у наземних пунктах пропуску.
На разі в трьох модулях АСАУР діє:
понад 100 алгоритмів оцінки ризиків (профілів ризику);
близько 400 підалгоритмів в рамках діючих алгоритмів;
більше 87 000 комбінацій індикаторів ризику.

Інститут Уповноваженого економічного оператора

Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо Мети запровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО) аналогічного тому, що функціонує в ЄС – однин із етапів адаптації українського митного законодавства до митного законодавства ЄС.
Робочою групою у складі фахівців ДФС, представників Мінфіну та бізнесу розроблено законопроект про внесення змін до Митного кодексу України щодо впровадження уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей.
Законопроектом передбачена імплементація в Україні інституту УЕО на засадах, аналогічних існуючим в ЄС з урахуванням положень Митного кодексу Союзу, який набрав чинності з 1 червня 2016 року.
Що це дає:
Реалізація норм законопроекту дозволить уповноваженим економічним операторам застосовувати в процесі своєї діяльності такі спрощені митні процедури:
уповноважений вантажовідправник/вантажоодержувач;
митне оформлення за місцезнаходженням;
процедура спрощеного декларування;
зниження гарантійної суми при застосуванні загальної фінансової гарантії тощо, що є аналогічними до європейських спрощень.
Окрім того, законопроектом передбачено запровадження обов’язкового подання короткої ввізної декларації при ввезенні товарів на митну територію України, та обов’язкового обліку осіб (резидентів та нерезидентів), які при провадженні своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань державної митної справи.
На сьогоднішній день законопроект погоджено Кабінетом Міністрів України та зареєстровано у Верховній Раді України за № 4777 від 03.06.2016.
Впровадження системи «Єдине вікно»

Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що механізм «Єдине вікно» здійснює взаємодію митниць, всіх контролюючих органів (що здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний контроль товарів) і підприємств у єдиній електронній системі.
Запровадження «єдиного вікна», а, відповідно, і спрощення бюрократичних процедур, та автоматизація процесів інформаційного обміну є одним із кроків реформування української митниці.
ДФС з 1 серпня 2016 року завершено розробку та розгорнуто все необхідне програмне забезпечення для функціонування «Єдиного вікна».
Це програмне забезпечення складається з трьох частин:
1) робоче місце митника. Тобто це той модуль в складі автоматизованої системи митного оформлення, який дозволяє митнику виконувати завдання, визначені постановою КМУ.
2) автомати, які відповідають за прийняття повідомлень від декларанта та за розсилку повідомлень за принципом «мовчазної згоди», тобто протягом 4 годин.
3) модуль для роботи суміжних служб. Це веб-інтерфейс, який дозволяє працівникам суміжних служб переглядати надіслані декларантами документи, приймати рішення по цим справам, вносити результати видів контролю та узгоджувати час проведення митного огляду.
Також з 1 серпня, відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів, ми почали надсилати декларантам повідомлення про перетин митного кордону товарами, в тому числі тими, які підлягають відповідним видам контролю.
Декларанти можуть подати документи як в «Єдине вікно», так і традиційним методом за старою технологією.
Створено навчальний відеоролик для суміжних служб і розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (
Адміністратори суміжних служб отримали особисті логіни та паролі, і тепер мають змогу самостійно надавати доступ до систем всім своїм користувачам.
Щодо здійснення фото- та відео фіксації на митниці

Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо здійснення фото- та відео фіксації на митниці, метою є– забезпечення прозорості проведення митного огляду як форми митного контролю, прискорення митних процедур, підвищення ефективності здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №370 «Про затвердження Порядку здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами» (далі – Постанова) передбачено впровадження обов’язкової відеофіксації процесу проведення митного огляду шляхом використання посадовими особами митниць індивідуальних портативних відеокамер (відеореєстраторів).
Довідково: згідно з частиною 2 статті 266 МКУ «Обов'язки, права та відповідальність декларанта та уповноваженої ним особи» перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
Боротьба з контрабандою та іншими правопорушеннями у митній сфері
Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що в рамках виконання доручення Прем’єр – міністра України здійснено заходи щодо функціонування мобільних груп з питань боротьби з контрабандою та іншими правопорушеннями у митній сфері; діяльність мобільних груп направлена на виявлення та попередження фактів порушень законодавства з питань державної митної справи. Законодавче підґрунтя постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» (далі – Постанова); відповідно до Постанови: - створено Міжвідомчий цільовий центр із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи при Міністерстві фінансів; - створено 20 спільних мобільних груп із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи; - затверджено Положення про Міжвідомчий цільовий центр та спільні мобільні групи із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи. Міжвідомчий цільовий центр із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи (далі – Центр) – є постійно діючим координаційним центром, який утворюється з метою координації дій спільних мобільних груп із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи; Мобільні групи із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи (далі – мобільні групи): - функціонують цілодобово; - зоною діяльності є митна територія України. Центр та мобільні групи формуються із представників Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Довідково: 23 травня 2016 року підписана Угода між Урядами України та Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями України та США
Реалізація Угоди сприятиме обміну інформації, ефективному налагодженню співпраці та допоможе поліпшити діяльність служби ДФС в сфері протидії митним правопорушенням та контрабандної діяльності.

На Дніпропетровщині викрито фіктивний продаж сільськогосподарських рослин, який коштував бюджету понад 60 млн. гривень
Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрито сумнівні операції, проведені у 2015 році та задекларовані трьома сільськогосподарськими підприємствами області. Підприємства були зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.
За даними податкової звітності зазначені підприємства є виробниками певної сільськогосподарської продукції, однак, як з’ясувалося, реалізувалася рослина, яка була відсутня в номенклатурі товарів. Такі дії можуть свідчити про порушення вимог Податкового кодексу під час складання податкових документів.
Крім того, за даними ГУ статистики у Дніпропетровській області у переліку суб’єктів господарчої діяльності, які займалися вирощуванням посадкового матеріалу протягом 2015 року, зазначені підприємства відсутні.
Під час дослідження також було встановлено відсутність на вказаних підприємствах достатніх трудових та матеріальних ресурсів для вирощування задекларованих обсягів реалізованої продукції.
Можлива суми нанесених державі збитків складає понад 60 млн. гривень.
За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор