www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 24 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Щодо порядку застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державною фіскальною службою України у зв'язку з надходженням численних запитів платників ПДВ - суб'єктів спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спеціальний режим оподаткування ПДВ) щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ операцій суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ з надання іншим сільськогосподарським підприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу надано роз’яснення від 20.05.2016р. №17612/7/99-99-15-03-02-17, а саме:
порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ визначено статтею 209 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.
Відповідно до пункту 209.6 статті 209 ПКУ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Дія спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 ПКУ, поширюється на такі види діяльності:
а) виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а
також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у
відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та
водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;

б) виробництво продукції тваринництва, а саме свійських
сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а
також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших
наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або
консервація;

в) надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з
використанням сільськогосподарської техніки,
крім надання її у фінансову
оренду (лізинг).

Згідно з пунктом 209.7 статті 209 ПКУ сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 статті 209 ПКУ поширюється дія спеціального режиму оподаткування ПДВ, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку -суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
Перелік послуг, які можуть надаватись суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, визначено у підпунктах 209.17.14 та 209.17.15 пункту 209.17 статті 209 ПКУ:
надання послуг у рослинництві, облаштування ландшафту (зокрема, надання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу);
надання послуг у тваринництві.
Згідно з національним класифікатором України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», прийнятим відповідно до наказу Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, надання послуг у рослинництві, облаштуванні ландшафту підпадає під код класифікації видів економічної діяльності 01.61 «Допоміжна діяльність у рослинництві».
При цьому відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджених наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396 (далі - Методологічні основи), клас, визначений під кодом класифікації видів економічної діяльності 01.61 «Допоміжна діяльність у рослинництві», включає:
сільськогосподарську діяльність, яку здійснюють за винагороду або на основі контракту:
передпосівну підготовку полів;
сівбу та садіння сільськогосподарських культур;
оброблення сільськогосподарських культур;
обприскування сільськогосподарських культур, у т. ч. з повітря;
обрізання плодових дерев і виноградників;
пересаджування рису, розсаджування та прополювання буряку;
збирання врожаю;
боротьбу зі шкідниками (у т. ч. із кролями), пов'язану із сільським господарством;
підтримку угідь у належному сільськогосподарському й екологічному стані;
експлуатацію сільськогосподарського зрошувального устаткування;
надання сільськогосподарської техніки разом із обслуговуючим персоналом.
Отже, перелік послуг, які можуть надаватись суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, визначено у підпунктах 209.17.14 та 209.17.15 пункту 209.17 статті 209 ПКУ з урахуванням пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, визначених у Методологічних основах.
Враховуючи викладене, застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу можливе за умови, що такі послуги:
надаються особою, зареєстрованою як суб'єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ;
пов'язані виключно із допоміжною діяльністю у рослинництві, облаштуванні ландшафту;
надаються із використанням власної сільськогосподарської техніки (право власності належить безпосередньо сільськогосподарському підприємству, яке надає послуги), оскільки із переліку сільськогосподарських послуг виключено послуги, придбані у інших осіб.
При цьому сільськогосподарська техніка не може передаватися у фінансову оренду (лізинг).
При дотриманні перерахованих вище умов обсяг постачання таких послуг, що надаються суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ іншим сільськогосподарським підприємствам, відображається суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0121».
Якщо ж зазначені послуги надаються суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ суб'єктам господарювання, які не є сільськогосподарськими підприємствами, то їх обсяг відображається суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо фінансової відповідальність, яка передбачена за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність.
Пунктом 111.2 ст. 111 ПКУ встановлено, що фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
- 2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 10 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 20 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 30 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
- 40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).

Пунктом 120 прим. 2.3 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначено, що сума акцизного податку для цілей п. 120 прим. 2.1 та п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.
Крім того п. 11 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ встановлено, що норми ст. 120 прим. 2 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016.
Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 116 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Учетная ставка Нацбанка снижена до 18 % годовых
Национальный банк Украины на своем сайте сообщает, что правление НБУ приняло решение о снижении учетной ставки c 19 до 18 % годовых с 27 мая 2016 года.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги виробників та підприємств оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами!
У зв’язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.
Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.
Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!
Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.
Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).
Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.
Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги страхувальників!
З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).
З метою створення комфортних умов для подання суб’єктами господарювання звітів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на виконання вимог Порядку, Державна фіскальна служба надає для використання розроблені електронні формати.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги платників податку на додану вартість щодо роботи електронного сервісу «Електронний кабінет платника»!
У рамках адміністрування податку на додану вартість в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) платники мають можливість:
отримати в режимі он-лайн дані реєстру платників ПДВ;
надіслати в електронному вигляді заявку на реєстрацію платником податку на додану вартість, запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ;
переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;
зареєструвати податкові накладні та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
користуватись сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (переглянути проведені операції в системі СЕА ПДВ та отримати інформацію про рух коштів на електронному рахунку).
Переглянути відеоінструкцію з користування ЕКП можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги платників!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
На офіційному веб-порталі ДФС України працює модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП).
Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua , а також через офіційний веб-портал ДФС.
Сервіс працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету, функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.
Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:
- відкрита (загальнодоступна);
- приватна (особистий кабінет).
Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).
Через відкриту частину ЕКП доступні такі можливості для платника (громадянина):
1. Ознайомитись з останніми новинами (нововведеннями) ЕКП;
2. Скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними:
• дані про взяття на облік платників;
• реєстр страхувальників;
• дані реєстру платників ПДВ;
• реєстр платників єдиного податку;
• інформація про РРО;
• інформація про книги ОРО;
• дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;
• реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
3. Отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);
4. Роздрукувати бланки податкової звітності;
5. Заповнити Декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – Декларація), заповнити додатки до Декларації (за необхідності), перерахувати суми внесені до Декларації, завантажити на ПК та роздрукувати;
6. Отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП).
Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.
При виникненні питань з приводу користування ЕКП звертайтеся за телефоном 0800501007 або на поштову скриньку infozvit@sfs.gov.ua.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: створення інституту уповноваженого економічного оператора дозволить пришвидшити митні процедури
«Угода про Асоціацію з Євросоюзом вимагає імплементації низки положень в митній сфері. Важливе завдання, реалізація якого допоможе вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом - створення інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО), що дозволить пришвидшити митні процедури і встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом»,- зазначив Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості».
За його словами, на даний момент вже розроблено законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)». Законопроектом передбачається впровадження нового формату взаємодії між митними органами та бізнесом. Зокрема, підприємство буде мати можливість отримати 2 види сертифікати уповноваженого економічного оператора: «на спрощення митних процедур» та «щодо надійності і безпеки». Перший передбачає мінімальну участь митниці та усуває «людський фактор», другий прискорює проходження митного контролю.
«ДФС також розробляє зміни законодавства України щодо впровадження норм NCTS - загальноєвропейської комп'ютеризованої системи управління транзитними вантажами, розробленої для електронного документообігу. Передбачається, що процес приєднання до цієї системи буде завершено протягом 2016 року», - зазначив Голова ДФС.
Під час виступу Роман Насіров торкнувся питання приєднання України до системи автоматичного обміну податковою інформацією. «Зважаючи на актуальність цього питання, ми пригнемо об’єднати зусилля з міжнародною спільнотою для боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Наразі обмін інформацією з країнами ЄС відбувається за підтримки проекту Twinning, з Республікою Білорусь – проекту міжнародної технічної допомоги PRINEX. В наших планах – реалізація подібних проектів з іншими країнами», - заявив очільник відомства.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: Імплементація «єдиного вікна» та електронізація сервісів ДФС – шлях до вдосконалення митної системи України
Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему: «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості» повідомив про головні результати реформування митного напряму ДФС.
Зокрема, очільник відомства зазначив, що за останній рік було суттєво спрощено митні процедури. «На даний момент 96% митних декларацій оформлюється митницями ДФС в електронній формі. Крім того, вдалось значно скоротити час митного оформлення товарів. Так, середній час оформлення декларації на експорт на даний момент займає приблизно 1 годину, на імпорт – 2 години 14 хвилин, декларація без додаткового контролю оформлюється за 15 хв, а попередні декларації - в автоматичному режимі. Це значно менше від визначеного Митним кодексом терміну у 4 години», - зауважив Роман Насіров.
Крім того, у пілотному режимі використовується механізм прийняття попереднього рішення з визначення митної вартості товарів при митному оформленні, що повністю відповідає стандартам ЄС.
Серед інших важливих завдань, які допоможуть вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом, - імплементація «єдиного вікна» та електронізація сервісів ДФС.
«Сьогодні максимально електронізовано процес адміністрування податків, зборів і єдиного соціального внеску. Наразі успішно працюють такі електронні сервіси як «Електронний кабінет платника податків», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Декларування on-line» тощо», - підкреслив Роман Насіров.
«У майбутньому плануємо впровадити процедури автоматичного оформлення митних декларацій в залежності від рівня ризику: «зелений» коридор – оформлення відбувається в автоматичному режимі, «жовтий» коридор – посадова особа митниці перевіряє документи, «червоний» коридор - посадова особа митниці перевіряє документи і товари», - додав Голова ДФС.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Підприємці – «cпрощенці» Дніпропетровщини сплатили
до бюджету 278 млн. грн.

Протягом січня – квітня 2016 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 278 млн. грн. єдиного податку від суб’єктів господарювання - фізичних осіб, що на 108,6 млн. грн., або на 64,1% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.
На початок травня поточного року спрощену систему оподаткування у своїй діяльності застосовують понад 73,5 тисяч підприємців.
Найбільш чисельною серед «спрощенців» є друга група, яка складає майже 40 тисяч підприємців. У першій групі перебуває понад 9,7 тисяч платників єдиного податку, у третій – майже 24 тисячі.
«Спрощена система оподаткування запроваджена для стимулювання малого підприємництва. Вона значно легша, з точки зору ведення бухгалтерського обліку, добре підходить для ведення малого бізнесу, що і забезпечує її популярність серед підприємців», - зазначає Інна Андрущак.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування при отриманні від'ємного значення об'єкта оподаткування за даними фінансової звітності,
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Кодексу.
Під борговими зобов'язаннями для цілей п. 140.1 Кодексу слід розуміти зобов'язання за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, зобов'язання за договорами фінансового лізингу та іншими запозиченнями незалежно від їх юридичного оформлення.
Згідно з п. 140.2 ст. 140 Кодексу для платника податку, у якого сума боргових зобов'язань, визначених в п. 140.1 ст. 140 Кодексу, що виникли за операціями з пов'язаними особами-нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 раза (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж в 10 разів), фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухгалтерському обліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями над 50 відсотками суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів.
Сума боргових зобов'язань та власного капіталу для цілей цього пункту визначається як середнє арифметичне значень боргових зобов'язань та власного капіталу на початок та кінець звітного податкового періоду з урахуванням процентів, зазначених у п. 140.3 ст. 140 Кодексу.
У разі якщо сумарне значення показників фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань має від`ємне значення (в тому числі за рахунок від`ємного значення фінансового результату), то фінансовий результат коригується на всю суму нарахованих процентів за борговими зобов`язаннями, що виникли за операціями з пов`язаними особами-нерезидентами.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо реалізації пального

Головне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, які:
- отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
- ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
- вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Якщо особа реалізує пальне за кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД в обсягах, які не перевищують обсяги пального за таким кодом, імпортованого чи виробленого на території України, з яких сплачено акцизний податок, або отриманого від інших платників податку, то об’єкт оподаткування акцизним податком не виникає, і така особа не сплачує акцизний податок з реалізації цього пального. Якщо обсяг реалізованого пального за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД перевищує обсяги отриманого від інших платників (або імпортованого або виробленого) пального за цим кодом, то відповідно до підпункту 14.1.281 пункту 14.1 статті 14 Кодексу особа є виробником пального, виникає об’єкт оподаткування акцизним податком, і податкові зобов’язання необхідно задекларувати та сплатити до бюджету.
В системі електронного адміністрування реалізації пального облік обсягів пального ведеться в літрах, які приведені до температури 15°C, однак, виходячи з положень пункту 232.1 статті 232 Кодексу, обсяги реалізованого палива через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях вважаються як літри, приведені до температури 15°C, тобто вони вважаються тотожними одиницями виміру при одній температурі.
Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу (з урахуванням залишку пального, зазначеного у Акті інвентаризації обсягів залишку пального, поданому до контролюючого органу відповідно до пункту 9 підрозділу 5 розділу ХХ „Перехідні положення” Кодексу) є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, то платник податку зобов’язаний:
- перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу;
- зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (пункт 231.6 статті 231 Кодексу).
У такому випадку платник акцизного податку може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці (підпункт 232.4.2 пункту 232.4 статті 232 Кодексу).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо порядку формування податкового кредиту при ввезенні на митну територію України товарів, якщо митне оформлення здійснювалося з використанням електронної митної декларації,

Головне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Згідно з пунктом 201.12 статті 201 Податкового кодексу України у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Пунктами 2 та 3 статті 257 Митного кодексу України (далі - МКУ), передбачено, що електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках. Митна декларація (далі - МД ) та інші документи, подання яких органам доходів і зборів передбачено МКУ, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.
Відповідно до другого абзацу пункту 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від
21 травня 2012 року №450 «Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій», електронна митна декларація вважається оформленою за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Оформлена електронна МД за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює у подальшому внесення змін до неї, засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.
Згідно з пунктом 5.4 Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за №1372/21684, за письмовим зверненням осіб, а також у випадках, передбачених законодавством, митний орган (підрозділ митного органу) засвідчує копії оформлених електронних МД на папері.
Копія електронної МД на папері - це засвідчене посадовою особою митного органу в порядку, передбаченому цим підпунктом, візуальне подання на папері оформленої митним органом електронної МД, відображеної у форматі *.xps.
Засвідчення здійснюється шляхом проставлення посадовою особою митного органу у верхній частині лицьового боку кожного аркуша роздрукованої на папері копії електронної МД відмітки «Копія. Згідно з оригіналом», особистого підпису, ініціалів і прізвища, дати засвідчення копії та відбитка особистої номерної печатки.
Таким чином, у випадку митного оформлення товарів з використанням електронної МД для формування податкового кредиту оформлення електронної МД на паперових носіях не є обов'язковим.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Нова Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 17.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за №609/28739 (далі – Наказ №393).
Наказом №393 внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, яку викладено у новій редакції (далі – Інструкція №393).
Інструкція №393 визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.
Наказ №393, опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.05.2016 №36.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Дії платника акцизного податку – отримувача пального, якщо особою, яка реалізує пальне, порушено порядок заповнення та/або реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до пункту 231.5 статті 231 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН). Така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального.
Пунктом 231.6 статті 231 Кодексу визначено, що з метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРАН, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до ЄРАН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в ЄРАН та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРАН та отриманими отримувачем пального.
Згідно з пунктом 231.10 статті 231 Кодексу у разі порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної в ЄРАН отримувач пального має право протягом 60 календарних днів, що настають за днем реалізації пального, подати до контролюючого органу заяву із скаргою на таку особу, яка реалізує пальне. До заяви додаються копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання такого пального.
Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеної особи, яка реалізує пальне.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 116.13 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Доопрацьовано «Електронний кабінет платника»
Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.
Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Шановні платники!
Для економії вашого часу та уникнення черг рекомендуємо звертатися за послугами електронного цифрового підпису (ЕЦП) завчасно та не відкладати візит до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС) на кінець звітного періоду.
Таким чином процедура отримання послуг ЕЦП буде більш комфортною, а адміністратор реєстрації АЦСК ІДД ДФС матиме змогу надати більш детальну консультацію з питань отримання та застосування послуг ЕЦП.
Дякуємо за розуміння.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Наближаються терміни подання звітності та
сплати податків, зборів, платежів у травні 2016 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що:
30 травня, понеділок, останній день сплати
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за квітень 2016 року;
- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2016 року;
- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за квітень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень;
- акцизного податку за квітень 2016 року;
- ПДВ за квітень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за квітень 2016 року;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за квітень 2016 року;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за квітень 2016 року;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за квітень 2016 року;
- плати за землю за квітень 2016 року.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо періоду застосовування пільги із земельного податку
Дніпродзержинською ОДПІ інформує що, відповідно до п. 284.2 ст. 284 Податкового кодексу України, якщо право на пільгу із земельного податку в платника виникає протягом року, він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.
Рішення органів місцевого самоврядування, зокрема, й щодо надання пільг із земельного податку, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами й організаціями, посадовими особами.
Право щодо застосування пільги із земельного податку в платника виникає з урахуванням строків, визначених таким рішенням органу місцевого самоврядування (пп. 1, 3 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Відбулись зміни у порядку реєстрації та обліку платників
ДФС інформує про набрання чинності наказів Міністерства фінансів України:
від 03.03.2016 № 308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ 308);
від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ 373);
від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ 375).
Змінами до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.
Змінами до Порядку обліку платників податків і зборів виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. № 18-ОПП).
Водночас Наказом 373 Положення про реєстрацію платників ПДВ приведене у відповідність до норм пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України та виключені процедури анулювання реєстрації платника ПДВ за наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Також порядок реєстрації платників ПДВ доповнений нововведенням. Так, якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві.
Наказом 308 та Наказом 375 для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджені нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відтепер державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятиме до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості, органи ДФС у відповідь – зазначені відомості. Крім того, встановлено єдиний строк у 10 робочих днів для призначення документальної позапланової перевірки платника податків, що припиняється (закривається), як у випадках прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, так й у інших випадках.
Ознайомитись з текстами наказів (при натисканні відбувається перехід за гіперпосиланням):
Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників – чинна редакція
http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67819.html
http://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67819.html
Наказ 308
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/nakazi/68075.html
Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість – чинна редакція
http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67941.html
http://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67942.html
Наказ 373
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/67937.html
Порядок обліку платників податків і зборів – чинна редакція
http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/53840.html
http://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/53840.html
Наказ 375
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/68053.html
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо оподаткування операцій за договорам перестрахування,
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державною фіскальною службою України у зв'язку з надходженням численних запитів платників податків та, враховуючи позицію Міністерства фінансів України, викладену у листі від 12.04.2016 № 31-11130-09-10/10496
надано роз’яснення від 04.05.2016р. № 15699/7/99-99-15-02-02-17, а саме:
особливості оподаткування страховика встановлено п. 141.1 ст. 141 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Згідно з п.п. 141.1.1 п. 141.1 ст. 141 Кодексу страховики сплачують податок на прибуток за ставкою, визначеною відповідно до п. 136.1 ст. 136 цього розділу, та податок на дохід за ставкою, визначеною відповідно до підпунктів 136.2.1 та 136.2.2 пункту 136.2 статті 136 Кодексу.
До того ж п.п. 141.1.2 п. 141.1 ст.141 Кодексу передбачено, що об'єкт оподаткування страховика, до якого застосовується ставка, визначена відповідно до п.п. 136.2.1 та 136.2.2 п. 136.2 ст, 136 Кодексу, розраховується як сума страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих за договорами страхування і співстрахування. При цьому страхові платежі, страхові внески, страхові премії за договорами співстрахування включаються до складу об'єкта оподаткування страховика тільки в розмірі його частки страхової премії, передбаченої договором співстрахування.
Зазначеним підпунктом Кодексу не передбачено включення до складу об'єкта оподаткування податком на дохід страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, отриманих страховиком за договорами перестрахування.
Відповідно до п.п. 136.2.1 та 136.2.2 п. 136.2 ст. 136 Кодексу під час провадження страхової діяльності юридичних осіб - резидентів одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у пункті 136.1 цієї статті, ставки податку на дохід встановлюються у таких розмірах:
- З відсотки за договорами страхування від об'єкта оподаткування, що визначається у п.п. 141.1.2 п. 141.1 ст. 141 Кодексу;
- 0 відсотків за договорами із довгострокового страхування життя, договорами добровільного медичного страхування та договорами страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, договорами страхування додаткової пенсії та визначених підпунктами 14.1.52, 14.1.52 , 14.1.52,14.1.52,14.1. 52 2 і 14.1.116 п. 14.1ст. 14 Кодексу.
Діяльність у сфері страхування регулюється Законом України від 7 березня 1996 року № 85/96-ВР «Про страхування» (далі - Закон), який спрямований на створення ринку страхових послуг, посилення страхового захисту майнових інтересів підприємств, установ, організацій та фізичних осіб.
Відповідно до ст.1 Закону страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати фізичними особами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
Крім того, ст. 12 Закону визначено, що перестрахування — це страхування одним страховиком (цедентом, перестрахувальником) на визначених договором умовах ризику виконання частини своїх обов'язків перед страхувальником у іншого страховика (перестраховика) резидента або нерезидента, який має статус страховика або перестраховика, згідно з законодавством країни, в якій він зареєстрований.
Страховик (цедент, перестрахувальник), який уклав з перестраховиком договір про перестрахування, залишається відповідальним перед страхувальником у повному обсязі згідно з договором страхування.
Аналогічні норми наведені і в Цивільному кодексі України (далі - ЦКУ). При цьому визначення договору перестрахування наведено у ст. 987 ЦКУ, згідно з якою це окремий, відмінний від договору страхування, вид договору у сфері страхування.
Таким чином, з метою оподаткування податком на дохід за ставкою З відсотки об'єкт оподаткування страховика визначається як сума страхових
платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих за договорами страхування і співстрахування.
Страховики, які перестраховують страхові платежі за договорами перестрахування іншій страховій компанії (перестраховику), з якою укладено договір перестрахування, не зменшують об'єкт оподаткування податком на дохід за ставкою 3 відсотки на суму таких платежів.
Перестраховики, які отримують страхові платежі за договорами перестрахування, не включають їх до складу об'єкта оподаткування податком на дохід за ставкою 3 відсотки.
Податкові консультації щодо оподаткування операцій за договорами перестрахування застосовуються у частині, що не суперечить цьому роз'ясненню.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
. Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від надання в оренду земельного паю юридичній особі

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс), відповідно до п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу.
Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду регламентується п. 170.1 ст. 170 Кодексу, відповідно до п.п. 170.1.1 якого податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.
При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.
Згідно п.п. 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 Кодексу доходи, зазначені, зокрема, у п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 Кодексу, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
Враховуючи зазначене, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Вступили в силу зміни до Порядку обліку платників податків

З 10 травня, набув чинності наказ Мінфіну від 18.03.2016 № 375, яким затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.
Документом визначено процедуру взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації.
У новій редакції викладено механізм передачі великого платника податків з одного контролюючого органу в інший.
Також Порядок доповнено нормами щодо обліку платників на території СЕЗ «Крим» і в зоні АТО.
Наказом з Порядку виключена процедура формування та направлення в Єдиний держреєстр повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.
Також з Порядку виключено форма № 18-ОПП, при цьому з'явилися додатки № 30-ОПП «Відомості про відсутність (наявність) заборгованості по сплаті податків і зборів» та № 31-ОПП «Відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо оподаткування військовим збором

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує що доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.4 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Відповідно до п.п. 1.7 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у п.п. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Про зміни у порядку реєстрації платників ПДВ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 20.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 №373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.04.2016 за № 515/28645 (далі - Наказ № 373).
Наказом № 373 забезпечено реалізацію норм Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:
скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ шляхом виключення з Положення про реєстрацію платників ПДВ вимог п.п. «ж» п. 184.1 ст. 184 розділу V Податкового кодексу України, та, відповідно, виключено з переліку документів (відомостей), що підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації, повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи - підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
внесено зміни до форми витягу з реєстру платників ПДВ (додаток 13 до Положення), згідно з якими замість реквізитів одного електронного рахунка у витягу відображаються реквізити трьох електронних рахунків платника ПДВ - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування, призначених для перерахування коштів до державного бюджету та на його спеціальні рахунки:
за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва);
за операціями із зерновими і технічними культурами;
за операціями з продукцією тваринництва.
Також Наказом № 373 запроваджено такі нововведення:
1) якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві;
2) оперативне інформування платників про результати розгляду заяв, поданих ними в електронній формі. Так, якщо за результатами розгляду заяви в електронній формі (ф.№1-ПДВ, ф.№ 3-ПДВ) контролюючим органом прийнято рішення про відмову в реєстрації (анулюванні реєстрації) платника ПДВ або запропоновано надати нову заяву про реєстрацію (анулювання реєстрації) платника ПДВ, то така відмова або пропозиція викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява;
3) встановлено десятиденний строк для направлення до ДФС рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо нарахування та сплати податку на прибуток

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), Державною фіскальною службою України надані роз’яснення з деяких питань застосування норм податкового законодавства стосовно податку на прибуток.
Зокрема, згідно з п. 57.1 ст. 57 Кодексу, у редакції, що діяла до 01.01.2016, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Статтею 10 Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), з п. 57.1 ст. 57 Кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.
Відповідно до нової редакції п. 9 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу у січні – грудні 2015 року платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.
При цьому платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 123 цього Кодексу (п.38 підрозділу 4 розділу розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Враховуючи зазначене, платники податку у січні – травні 2016 року не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та рядок 26 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) не заповнюється.
Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.
Відповідно до нової редакції п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
Водночас п. 137.5 ст. 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
- платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році; виробників сільськогосподарської продукції;
- платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу ІІ Кодексу).
Декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу ІІ Кодексу).
Враховуючи внесені зміни до п. 57.1 ст. 57 Кодексу, вилучено положення щодо подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) рік до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.
Щомісячні авансові внески з податку на прибуток нараховані у січні-грудні 2015 року відображаються у рядку 16.1 додатка ЗП до рядка 16 Декларації за 2015 рік та враховуються у зменшення нарахованої суми податку на прибуток за цей період.
У разі, якщо нарахована сума податку на прибуток за 2015 рік менша ніж сума нарахованих щомісячних авансових внесків за 2015 рік, то неврахована у зменшення податку сума щомісячних авансових внесків обліковується як надміру сплачена сума грошових зобов’язань з податку на прибуток.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Про нові можливості Електронного кабінету платника
Платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).
У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).
Також нагадуємо платникам, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо оподаткування військовим збором

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що об'єктом оподаткування військовим збором (далі – збір) є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Ставка збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу (п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Отже, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору та пасивні доходи у вигляді дивідендів оподатковуються збором за ставкою 1,5 відсотка
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує платників про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок) та Положення про реєстр страхувальників затверджені наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2016 року №308.
Зокрема, внесено зміни до процедури зняття з обліку платників єдиного внеску - юридичних осіб (відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців.
Вказаними змінами передбачено, що у разі отримання від державного реєстратора відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган протягом 30 календарних днів з дати надходження таких відомостей надсилає державному реєстратору відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №11-ЄСВ(додаток 3 до Порядку).
Після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган здійснює зняття з обліку платника єдиного внеску.
Дата зняття з обліку відповідає даті закриття інтегрованої картки платника єдиного внеску або даті отримання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у разі, якщо на дату отримання таких відомостей закрито інтегровану картку такого платника.
Дані про зняття з обліку платника єдиного внеску передаються до державного реєстратора.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
За заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток за результатами 2015 року нараховується лише пеня

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що у разі, якщо за даними перевірки результатів діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, відповідно до п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) штрафні санкції, передбачені статтею 123 ПКУ, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються.
На суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Нові можливості Електронного кабінету платника
ДФС повідомляє про доопрацювання електронного сервісу «Електронний кабінет платника».
Від сьогодні платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).
У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).
Також нагадуємо, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Яка сума нарахованого доходу відображається у рядку «Військовий збір» розділу II податкового розрахунку за формою 1ДФ?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за формою №1ДФ визначено пунктом 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556.
Так, у рядку «Військовий збір» розділу II відображається у грошовій формі (у гривнях з копійками) загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються вираженій у національній валюті.
Відомості про фізичних осіб – платників податку, яким нараховані доходи та з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.25 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Про порядок заповнення граф 4, 5, 6 та 7 податкової накладної з 01.04.2016

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.04.2016 податкова накладна складається за формою та у порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (далі – Порядок №1307).
Пунктом 201.2 статті 201 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Порядком №1307 передбачено, що податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Державною фіскальною службою України на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua ) у розділі «Повідомлення та нагадування» надані роз’яснення щодо порядку заповнення граф 4, 5, 6 та 7 податкової накладної, починаючи з 01.04.2016
Відповідно до пункту 16 Порядку №1307 до граф 4 та 5 вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.
Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.
У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.
У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 Порядку №1307, у графі 4 вказується «грн».
У разі, якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО,
у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;
у графі 5 – код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.
У разі, якщо у графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.
До графи 6 вносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг.
У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».
У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».
У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного внеску, призваних на військову службу

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», внесені зміни, зокрема, до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Зазначені зміни набрали чинності 1 січня поточного року.
Так, відповідно до пункту 92 розділу VIII. «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 визначено, що під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» для платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), визначених у статті 4 Закону №2464, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону №2464, якою визначена процедура стягнення єдиного внеску.
Підставою для такого зупинення є копія військового квитка або копія документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів доходів і зборів цим державним органом протягом десяти днів після її мобілізації.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
За яких умов у платника акцизного податку
припиняється обов’язок з подачі декларацій?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено, що платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2 статті 49 Кодексу).
Платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (пункт 49.21 статті 49 Кодексу).
Отже, якщо платник не є особою, яка реалізує пальне або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (у т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 116.07 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
В розрахунковому документі адреса господарського об’єкту повинна співпадати з адресою в документі на право власності
В розрахунковому_документі повинна друкуватися інформація про адресу_господарського_об 'єкту, яка зазначена в документі на право власності. Видача розрахункового документу, в якому зазначена адреса господарського об'єкту, що не співпадає з адресою господарського об'єкту, яка зазначена в документі на право власності, є порушенням вимог п. 1 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Внесені зміни до порядку обліку платників єдиного внеску

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 15.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.03.2016 №308 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за №458/28588 (далі – Наказ №308).
Зазначений Наказ затвердив зміни до:
- Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 року №1162 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.12.2014 за №1553/26330;
- Положення про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 року №1162 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.12.2014 за №1554/26331.
Затверджені зміни внесені з метою приведення цього нормативно-правового акту у відповідність до Законів України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» та від 26.11.2015 №835-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»
Також оновлено Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (форма №2-ЄСВ) та Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (форма №11-ЄСВ).
Наказ №308 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 15.04.2016 №28.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податок на прибуток підприємств: податкові новації – 2016

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) з 01.01.2016 внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток підприємств (далі – податок на прибуток).
Так, зокрема, підпунктом 140.4.1 пункту 140.4 статті 140 Кодексу, який Законом №909 викладено у новій редакції, надано право платникам податку на прибуток зменшувати фінансовий результат до оподаткування також на суму нарахованих доходів від участі у капіталі платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 40 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу право на зменшення фінансового результату на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів, при розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток платники податку мають у 2015 році.
Зазначеним пунктом підрозділ 4 розділу XX Кодексу доповнено Законом №909.
Шляхом встановлення права платника податку на прибуток зменшувати фінансовий результат на суму доходів від участі у капіталі інших платників податків забезпечується уникнення подвійного оподаткування платників податку на прибуток.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Право фізичних осіб на податкову знижку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету, а й повернення громадянам сум ПДФО, надміру сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому році.
Повернути частину ПДФО, сплаченого громадянами – резидентами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, визначені підпунктами 166.3.1 – 166.3.3 та 166.3.5 – 166.3.8 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), та підтверджені відповідними платіжними і розрахунковими документами.
До витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2015 рік, належать:
- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом: при цьому, житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання;
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям: при цьому, розмір внесків не повинен перевищувати 4% від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік;
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання: при цьому, понесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення: при цьому, понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
при страхуванні платника податку – 1710 грн.;
при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн.;
- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій: при цьому, включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
- суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита без обмежень;
- суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу – це витрати, пов’язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому, транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах;
- суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним – це витрати, понесені за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла.
Для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік громадянину необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) по 31.12.2016 включно, тобто упродовж усього 2016 року.
Декларація надається фізичними особами – платниками ПДФО до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників орендної плати!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі – орендна плата)
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 Кодексу).
Договірні відносини регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до пункту 288.4 статті 288 Кодексу розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди у відсотках до нормативної грошової оцінки у межах, визначених пунктом 288.5 статті 288 Кодексу, але річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Кодексу);
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.2 пункту 288.5 статті 288 Кодексу);
- може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах (підпункт 288.5.3 пункту 288.5 статті 288 Кодексу).
Для визначення податкового зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, яка розташована за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку якої не проведено, платнику необхідно звернутися до відповідного територіального органу Держгеокадастру для проведення нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.
Типовим договором оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», встановлено, що у договорі оренди зазначається розмір орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та нормативна грошова оцінка.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до статті 23 Закону України від 11.12.2003 №1378-IV «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) надає можливість фізичним особам – платникам податків підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – декларація) в електронному вигляді. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua , а також через офіційний веб-портал ДФС (http://sfs.gov.ua ).
У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Нагадуємо, що безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).
Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна переглянути у розділі «Контакти» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням:Також повідомляємо, що для зручності користувачів за пропозиціями, наданими платниками, в особистому кабінеті режим «Стан розрахунків з бюджетом» доповнено такими можливостями:
- перегляд даних щодо розрахунків з бюджетом за останні 2 роки;
- застосування фільтру в розрізі контролюючих органів;
- вивантаження інформації у форматі XML-файлів. Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Який граничний термін сплати нарахованих у декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік податку на доходи фізичних осіб та військового збору?

Податковим кодексом України визначено, що суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29 липня 2016 року.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги користувачів РРО!

Шановні власники реєстраторів розрахункових операцій та програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі – ПТКС), які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, купівлю-продаж іноземної валюти, операції з приймання та переказу готівки через ПТКС, у зв’язку зі змінами у законодавстві Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області просить звернутися до центрів сервісного обслуговування для оновлення програмного забезпечення.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Про подання звітності в електронному вигляді

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII, з 01.01.2015 року податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Нагадуємо, що на офіційному веб-порталі ДФС України http://sfs.gov.ua розміщено низку електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть отримати багато корисної інформації, зокрема: «Електронний кабінет платника податків», «Інформаційно - довідковий ресурс», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Реєстр платників ПДВ», «Пульс», «Декларування on-line»,«Реєстр страхувальників».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

У 2016 році знижена загальна ставка єдиного внеску до 22 відсотків

Законом України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 1 січня 2016 року внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі – Закон №2464).
Так, зокрема,
- з платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) виключено найманих працівників;
- для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, нарахування єдиного внеску складають 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 цього Закону.
Таким чином, за рахунок скасування обов’язку утримання єдиного внеску із заробітної плати найманих працівників, знижено навантаження на їх заробітну плату.
До 01.01.2016 ставки єдиного внеску диференціювались залежно від класу професійного ризику виробництва (далі – клас ризику), яких було встановлено 67, та розмір ставок складав від 36% до 49,7% (тільки для 3-го та 7-го класів ризику застосовувались ставки 6,78% та 6,83% відповідно).
Отже, з 1 січня поточного року загальна ставка єдиного внеску знизилась до 22%, що сприяє зменшенню навантаження на фонд заробітної плати та, відповідно, на роботодавців.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінився порядок надання послуг ЕЦП
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат» .
Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.
Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.
Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts .
Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.
Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Подолаємо корупцію разом

Корупція - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами громадян, що є злочином проти державної влади. Сьогодні корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення.
З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ ДФС у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»
Сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інформація приймається цілодобово.
При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1 – 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.
Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Оновлено порядок надання послуг електронного цифрового підпису

Згідно з положеннями оновленого Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, при заповненні реєстраційних документів для отримання електронного цифрового підпису заявнику необхідно зазначати свої контактні дані, зокрема, контактний номер телефону та діючу електронну адресу, які дозволяють зв’язатися з ним.
У разі звернення довіреної особи, для запобігання доступу сторонніх осіб до ключової інформації підписувачів, довірена особа разом з комплектом реєстраційних документів має надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Зміна електронного цифрового підпису

У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.
Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На допомогу платникам податків - загальнодоступний інформаційний ресурс
http://rv.minrd.gov.ua/media-ark/local-news/print-144525.html
Пропонуємо платникам скористатися електронним сервісом ДФС України «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), який працює у 2014 році на заміну Бази знань.
Інформаційний ресурс складається з таких розділів:
запитання - відповіді;
коментарі та пропозиції;
нормативні та інформаційні документи;
письмові консультації.
Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.
Даний ресурс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду інформації за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Скористатися послугою можна за адресою http://zir.sfs.gov.ua або через веб-портал ДФС («Інформаційно - довідковий ресурс»).

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу МФУ від 24.07.2015 №666 “ Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». Ознайомитися з наказом можна за адресою : http://dndz.gov.ua/?id=13172.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!

З метою забезпечення виконання державних соціальних програм та своєчасного надходження платежів до бюджету, платники податків можуть проводити сплату податків рівномірно протягом всього звітного періоду.
Відповідно Податкового кодексу України платники податків зобов’язані самостійно сплатити узгоджену суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Звертаємо Вашу увагу, що для своєчасного надходження платежів до бюджету не слід чекати останнього дня, його сплату можливо здійснювати рівними частинами протягом всього звітного періоду.
Це дозволить Вам своєчасно сплачувати податки, а державі в повному обсязі виконувати видатки передбачені бюджетом країни та соціальні програми.

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.
Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь-якому розмірі – явище, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюйте реквізити платіжних документів

Якщо платник податків невірно вказав реквізити платіжних документів або направив кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, по якому повинні бути погашені податкові зобов’язання), то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а отже, не буде погашена сума податкового зобов’язання платника податків.
Крім того, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, що оформила цей документ і подала його в обслуговуючий банк.
У випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов’язання протягом установленого терміну, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 126 Податкового кодексу України.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що в Центрах обслуговування платників на інформаційних і тематичних стендах розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі
Також на головній сторінці веб-порталу ДФС України в розділі «Бюджетні рахунки» розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов’язкові платежі), у розрізі кожного органу доходів і зборів.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (далі – сервіс) розміщено на головній сторінці офіційного порталу ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/businesspartner
Зазначений сервіс дозволяє здійснити перевірку надійності ділових партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету.
Стосовно роботи цього електронного сервісу зазначаємо наступне:
- податковий сервіс функціонує за централізованим принципом, що передбачає пошук інформації про наявність у платника податків податкового боргу у єдиній базі даних ДФС, в якій перевірка здійснюється в цілому по Україні (за основним місцем обліку платника податків та за усіма неосновними місцями обліку такого платника та його відокремлених структурних підрозділів), а вихідний результат щодо такого платника податків формується в узагальненому вигляді без його деталізації за регіональною ознакою;
- у податковому сервісі синхронізується інформація з єдиної бази даних ДФС, яка наповнюється даними з інтегрованих карток платників податків;
- оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом в центральній базі даних відбувається щоденно (крім вихідних та святкових днів) після проведення розрахунків зведених показників за результатами попереднього банківського дня;
- податковий сервіс містить інформацію про наявність податкового боргу незалежно від суми такого боргу, на яку поширюються законодавчі обмеження щодо здійснення заходів стягнення (сума податкового боргу, менше якої не надсилаються податкові вимоги та не застосовується податкова застава, становить 340 гривень);
- податковий борг є динамічним показником, що може змінюватися у залежності від будь-яких змін облікових показників, з яких він формується, який не нараховується в інтегрованій картці платника податків, а виникає автоматично у разі несплати узгоджених сум грошових зобов’язань.
Отже, цей податковий сервіс містить актуальну інформацію про податкові борги платників податків, що обліковується в інформаційній системі органів ДФС.
Поряд з тим, існують також інші альтернативні шляхи перевірки та підтвердження стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками.
Звірення даних контролюючого органу та платника податків щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском можливо провести звернувшись до контролюючого органу, в якому такий платник перебуває на податковому обліку, відповідно до вимог Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №765 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994).
Тобто, перевірити відповідність інформації про стан розрахунків з бюджетом, що обліковується в центральній базі даних органів ДФС, та за даними обліку платника податків (наприклад, щодо нарахування пені, наявності переплат, тощо) можливо шляхом проведення звірення.
Порядком видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі – Довідка), затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1842/24374) (далі – Порядок №567) передбачено, що Довідка за встановленою формою видається органом ДФС за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги.
Такий орган визначає наявність/відсутність у платника податків податкового боргу на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів за основним та неосновним місцем обліку платника податків (пункт 5 Порядку №567).
Отже, при видачі Довідки одним органом ДФС та забезпеченні таким органом перевірки податкового боргу, що обліковується за таким платником у всіх органах ДФС, забезпечується принцип повноти, цілісності та достовірності відображення інформації про наявність/відсутність податкового боргу платника податків.
За наявності у платника податків податкового боргу (незважаючи на розстрочення/відстрочення або реструктуризацію податкового боргу на підставі закону та/або рішення суду) органи ДФС не мають підстав для видачі Довідки про відсутність такого боргу.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сall-центр фіскальної служби України http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-163682.html

Нагадуємо, що для суб’єктів господарювання і громадян працює Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України. Звернувшись за номером 0-800-501-007 (із стаціонарних телефонів - безкоштовно) платники податків можуть отримати відповіді з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС. Контакт-центр фіскальної служби працює з 8.00 до 20.00 щоденно, крім суботи та неділі.
Для уникнення подвійного трактування положень податкового законодавства суб’єкти господарювання і громадяни можуть самостійно звернутись до Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua/ ), на якому розміщено відповіді на актуальні питання діючого законодавства, згруповані за відповідними розділами.
Крім того, кожен платник може на постійній основі отримувати на електронну пошту інформацію про останні зміни в чинному законодавстві. Для цього необхідно надіслати електронний лист на скриньку idd@sfs.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Послуги, які надаються ІДД ДФС
Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.
Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.
Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС ДФС УКРАЇНИ «РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ПРО ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ»
Нагадуємо, що Державною фіскальною службою України доопрацьовано ‪#електронний_сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».
Детальна інформація розміщена на офіційному веб-порталі ‪#ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/230396.html
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронна звітність з ПДВ

Нагадуємо, що для запровадження системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України розробила такі форми:
· Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103);
· Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103);
· Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301201);
· Витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401201);
Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1490901).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіс фіскальної служби, який «знає все»

Інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22
від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).

Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.
Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.
У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:
у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;
у полі «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;
у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;
у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.
Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

ДФС запроваджує новий електронний сервіс для платників податків

Державна фіскальна служба України запроваджує новий електронний сервіс – обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами.
Розроблений сервіс стане допомогою платникам податків при складанні розрахунку коригування до податкової накладної, виданої отримувачу товарів (послуг), що передбачено п. 16 постанови КМУ від 16 жовтня 2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість».
Щоб скористатися новим сервісом, електронні документи для здійснення обміну та засоби надсилання документів повинні відповідати таким вимогам:
1. Формат документу повинен відповідати Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання (наказ Міндоходів від 29.11.2013 №729);
2. Формат транспортного повідомлення – відповідати вимогам уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків і ДФС;
3. Електронний документ надсилається засобами телекомунікаційного зв'язку SOAP;
4. Для криптографічних перетворень використовуються сертифіковані засоби ЕЦП, що відповідають законодавству України. Такі засоби наразі використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ДФС.
З інструкцією з використання програмного забезпечення можна ознайомитися на веб-поталі ДФС.

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Відповідно до підпункту 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Порядок визначення платників податку у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб викладено у підпункті 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Кодексу, а саме:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації правна нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (підпункт 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
ДФС закликає платників користуватись електронними сервісами

Державна фіскальна служба України пропонує платникам скористатись електронними сервісами
Запроваджено:
ü Укладання договорів з територіальними органами ДФС "Про визнання електронних документів" в електронній формі.
ü Опрацювання електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
ü Інформаційні повідомлення про заборгованість з податків та зборів (обов'язкових платежів).
ü Інформаційні повідомлення про заборгованість за іноземними кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками.
ü Інформаційні повідомлення про настання терміну сплати розстроченої (відстроченої, реструктуризованої) суми грошових зобов’язань (податкового боргу).
ü Повідомлення щодо допущених помилок у податкових розрахунках за формою 1ДФ.
ü Електронне повідомлення про результати електронної обробки (звірки) податкової інформації з податку на додану вартість.
ü Повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Електронна звітність
Державною фіскальною службою України, крім приймання податкової звітності в електронному вигляді запроваджено приймання та обробку звітності, яка подається до Пенсійного фонду України, Державної служби статистики України та Державної служби зайнятості України
Електронні форми документів:
http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/
Контакт-центр та Саll-центр
Саll-центр0 800 501 007
інформаційна підтримка та технічна допомога платникам податків з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних
Контакт-центр 0 800 501 007; 044 454 16 13
idd@sfs.gov.ua
ü надання консультацій та інформаційно-довідкових послуг відповідно до Податкового та Митного кодексів України, законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, по телефону, з використанням електронної пошти, факсу, голосового автовідповідача;
ü організація роботи та надання послуг електронного цифрового підпису
ü розсилка на електронні адреси платників повідомлень про зміни в законодавстві з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС;
ü організація роботи сервісу "Пульс"; (044) 284 00 07
ü організація роботи зі зверненнями, що надійшли з державної установи "Урядовий контактний центр".
ЗАОЩАДЖУЙТЕ РОБОЧИЙ ЧАС – КОРИСТУЙТЕСЯ ЕЛЕКТРОННИМИ СЕРВІСАМИ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ СПРОСТИТИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ ТА СКОРОТИТИ ДО МІНІМУМУ КОНТАКТИ З ОРГАНАМИ ДФС
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Система електронного адміністрування ПДВ –
перерахування коштів з електронного рахунку

Відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок

Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.
Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.
Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).
Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 101.08 (електронне адміністрування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги сільськогосподарських підприємств – особливості адміністрування ПДВ

Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, було внесено ряд змін, направлених на удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).
Державна фіскальна служба України у листі від 11.08.2015 №29560/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств» (далі – лист ДФС України №29560) повідомила про особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників.
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом № 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).
Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування ПДВ два електронних рахунки: основний та додатковий.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.
На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку у сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.
Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з ПДВ.
До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності у межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).
Лист ДФС України №29560 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63879.html.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників ПДВ – змінено порядок складання та реєстрації податкових накладних

Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку складання та реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі – розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Зазначаємо, що загальні правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, зокрема термін їх реєстрації в ЄРПН, встановлений пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), залишилися без змін.
Так, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.
В той же час пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року включно.
Для таких податкових накладних/розрахунків коригування встановлюються наступні строки реєстрації:
- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.
Крім того, згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року, не застосовуються штрафні санкції, визначені пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу (10%, 20%, 30%, 40%).
Також пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу визначено, що реєстрація в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200¹.3 статті 200¹ Кодексу (далі – реєстраційна сума), починаючи з четвертого робочого дня після дати набрання чинності Законом № 643, тобто з 04.08.2015.
Таким чином, податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, починаючи з 04.08.2015 реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складання.
Законом №643 також деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування.
У зв’язку із прийняттям Закону №643 Державна фіскальна служба України у листі від 07.08.2015 №29163/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних» (далі – лист ДФСУ №29163) повідомила про:
- основні особливості реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН;
- особливості формування податкового кредиту;
- особливості складання податкових накладних при визначенні податкових зобов’язань з вартості товарів послуг, придбаних для повного або часткового використання в неоподатковуваних операціях;
- особливості складання податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.
Лист ДФСУ №29163 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінено порядок формування реєстраційної суми ПДВ

29.07.2015 набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), яким внесені зміни до порядку формування реєстраційної суми податку на додану вартість (далі – ПДВ).
Відповідно до змін, внесених до пункту 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), показники реєстраційної суми ПДВ (ΣНакл), що обраховуються за формулою, визначеною цим пунктом, обраховуються з 01.07.2015 року.
При цьому, для обрахунку показників ΣНаклОтр, ΣНаклВид та ΣМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені, починаючи з 1 липня 2015 року, у тому числі розрахунки коригування, складені, починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до податкових накладних, складених до 01.07.2015 на платника ПДВ.
Відповідно до змін, внесених до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу:
а) реєстраційна сума та всі її складові, визначені Кодексом, обнуляються станом на третій робочий день після дня набрання чинності Законом №643 (на 03.08.2015);
б) після зазначеного обнуління реєстраційна сума зареєстрованим платникам ПДВ збільшується на:
- суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (так званий «овердрафт»);
- суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015;
- суму від’ємного значення ПДВ, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року/ІІ квартал 2015 року;
- суму залишків коштів на електронних рахунках платників станом на дату зазначеного обнуління за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з ПДВ за звітний (податковий) період «червень 2015 року» до перерахування з електронного рахунку до бюджету у рахунок сплати податкових зобов’язань з ПДВ та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Кодексу, а також сум податкових зобов’язань, задекларованих за звітний (податковий) період червень 2015 року/II квартал 2015 року.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Для платників ПДВ – особливості формування податкового кредиту

Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку формування податкового кредиту.
Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість (далі – ПДВ) на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).
До набрання чинності Законом №643 зазначений термін становив 180 календарних днів.
Податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Законом №643) не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН, тобто з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 та включені до складу податкового кредиту.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників ПДВ – запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування ПДВ!

На виконання вимог Закону України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643) Державною фіскальною службою України з 01.08.2015 запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), а саме:
- запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) – код форми J/F1301205;
- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401205;
- запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН (ΣНакл), за рахунок суми залишку від’ємного значення попередніх (звітних) податкових періодів – код форми J/F1301302;
- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних – код форми J/F1401302;
- запит щодо отримання інформації у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1301902;
- витяг у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401902.
Інформація щодо оновлених електронних сервісів у системі електронного адміністрування ПДВ розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!

Відповіді на актуальні питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість розміщені на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою: Сектор організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Реквізит “Призначення платежу” платіжних документів заповнюється з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».
Перелік кодів видів сплати
Код виду сплати
Вид сплати
101
Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску*
107
Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету / єдиного внеску
108
Перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший
109
Оплата податкового векселя*
110
Відшкодування ПДВ на рахунок платника
111
Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю
117
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство
121
Сплата адміністративного штрафу*
125
Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів*
128
Сплата суми податків, зборів / єдиного внеску, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*
130
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб*
131
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
133
Сплата суми податків і зборів, єдиного внеску, штрафних (фінансових) санкцій, пені, визначених за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*
134
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)*
135
Сплата фінансових санкцій, визначених підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів*
136
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи підрозділів погашення заборгованостей*
137
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи інших підрозділів*
138
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб (інші надходження)*
140
Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску*
145
Надходження розстрочених (відстрочених) сум*
147
Стягнення в межах виконавчого провадження
148
Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах
149
Надходження до бюджету коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів
160
Надходження до бюджету коштів за результатами роботи підрозділів Головного оперативного управління
242
Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ
244
Сплата податкового зобов'язання за уточнюючим розрахунком у разі застосування податкового компромісу*
246
Сплата податкового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням у разі застосування податкового компромісу*
258
Стягнення податкового боргу з ПДВ за рішенням суду в системі електронного адміністрування ПДВ
350
Передоплата (доплата) митних платежів*
351
Перерахування до бюджету суми митних платежів
354
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної невиїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
355
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної виїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
358
Сплата грошових зобов'язань з митних платежів, визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.
Відповідно до підпунктів „а” та „б” пункту 200¹.4 статті 200 Кодексу на електронні рахунки платників зараховуються кошти виключно з власного поточного рахунку.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 Кодексу).
Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 (далі – Порядок №11).
Пунктом 4 Порядку №11 передбачено, що сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі.
Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:
виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).
Пунктом 4 Порядку №11 визначено, що у разі нецільового використання суми податку на додану вартість, що акумульована на спеціальному рахунку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Пунктом 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору, платежу додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 статті 123 Кодексу, – тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів, платежів, що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.
Таким чином, кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Державна фіскальна служба України інформує, що 15 квітня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.03.2013 № 308 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за №458/28588 (далі - Наказ).
Наказом приведено у відповідність Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2014 № 1162, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03 грудня року за №№1553/26330, 1554/26331, до законів України від 24 грудня року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон № 909). від 26 листопада 2015 року № 835-VIIІ «Про внесення Змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 835).
Зокрема, у зв'язку з запровадженням Законом № 909 єдиної ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотки та відміною диференційованих ставок єдиного внеску в залежності від класу професійного ризику виробництва Наказом виключені положення щодо присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Змінено Порядок обліку платників єдиного внеску

З 12.01.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2015 №1105 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загально- обов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.12.2015 за №1577/28022 (далі – Наказ №1105).
Наказ №1105 вніс зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 №1162 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.12.2014 за №1553/26330).
Зокрема, взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон №755), здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом №755, у день отримання зазначених відомостей контролюючим органом (до змін: не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей).
Наказ №1105 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.01.2016 №2.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного соціального внеску

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності 01.01.2016, зокрема, внесені зміни до частини п’ятої статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, визначеної статтею 7 Закону №2464.
Відповідно до частини другої статті 24 Закону №2464 наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за №1602/24134) затверджено Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі – Порядок), який є підзаконним нормативно-правовим актом.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення, та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.
Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).
Оскільки на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог статті 24 Закону №2464, Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) направлено до Національного банку України лист від 15.01.2016 №526/5/99-99-17-03-01-16 «Про єдиний внесок» з проханням до приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийнятті від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, контролювати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у розрахункових документах, відповідно до додатка 1 до Порядку.
Територіальні органи ДФС до приведення Порядку у відповідність до законодавства погоджують сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджують додаток 1 до Порядку з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Ставки єдиного внеску у 2016 році

Ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначені статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Закон №2464), а саме:
- для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 Закону №2464;
- для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;
- для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464;
- для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів.

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників!
У зв`язку з модернізацією електронних сервісів на веб-порталі ДФС відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу.
Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів » в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
З 2016 року скасовано норму про анулювання реєстрації платників ПДВ через відсутність за місцезнаходженням

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» виключено норму, за якою підставою для анулювання реєстрації платників податку на додану вартість був наявний у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Таким чином, починаючи із 1 січня 2016 року зазначені причини анулювання реєстрації платника ПДВ не застосовуються, що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на додану вартість.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Актуально для усіх платників податків: щодо електронних сервісів ДФС!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) здійснена модернізація електронних сервісів на офіційному веб-порталі ДФС.
Відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу.
Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів » у меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Податкові новації у 2016 з податку на прибуток підприємств

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток, зокрема:
- відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток підприємств (зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на прибуток;
- запроваджено щоквартальне декларування податку на прибуток.
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).
Водночас пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
для виробників сільськогосподарської продукції;
для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги сільськогосподарських товаровиробників – платників ПДВ!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення стосовно особливостей визначення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) сільськогосподарським товаровиробником у разі експорту власно виробленої сільськогосподарської продукції надані Державною фіскальною службою України у листі від 24.03.2016 №9983/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС №9983).
Лист №9983 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо справляння єдиного податку платниками четвертої групи

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) встановлено правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, зокрема, для платників четвертої групи.
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Платники четвертої групи - це сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Поряд з цим згідно з п. 291.5і ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:
- суб'єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);
- суб'єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції;
- суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Необхідно звернути увагу, що відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку сільськогосподарські товаровиробники повинні подати до 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), -контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва -контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
Сільськогосподарські товаровиробники, утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення, повинні подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем його утворення, до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок декларацію з податку за період від дати утворення до кінця поточного року для набуття статусу платника податку, а також усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань або боргів, які передані йому як правонаступнику (п.п. 298.8.2 п. 298.8 ст. 298 Кодексу).
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік і починається він з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (ст. 294 Кодексу).
Попереднім податковим (звітним) роком для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників є період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року, а для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються - період з початку року до їх фактичного припинення.
Таким чином, для набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи сільськогосподарським товаровиробникам необхідно дотримуватись певних умов, а саме: мати у наявності земельні ділянки відповідного призначення; частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік не повинна бути меншою 75 відсотків; подати до контролюючих органів загальну та звітні декларації з додатками.
Суб'єкти господарювання, які не дотримались хоча б однієї із зазначених умов, не можуть обрати спрощену систему оподаткування.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком: товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; газу, який постачається для потреб населення.
Для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність, тобто ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).
Для операцій з постачання товарів, ввезених платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом – виходячи з їх договірної вартості, без урахування величини митної вартості.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо порядку розгляду заперечень платника податків на акт перевірки.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Порядок розгляду заперечень платника податків на акт перевірки визначено у Податковому кодексі України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) та Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 р. N 727 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 р. за N 1300/27745 (далі - Порядок).
Пунктом 86.7 статті 86 Кодексу передбачено, що у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень.
Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.
У разі якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочі дні до дня їх розгляду.
Участь керівника відповідного контролюючого органу (або уповноваженого ним представника) у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки є обов’язковою. Такі заперечення є невід’ємною частиною акта (довідки) перевірки.
За результатами розгляду заперечень складається висновок, у якому зазначаються наведені в акті (довідці) документальної перевірки висновки, факти та дані, щодо яких надано заперечення платником податків, короткий зміст заперечень, наводиться обґрунтування позиції контролюючого органу стосовно кожного питання, порушеного в запереченнях, та підбиваються підсумки щодо обґрунтованості заперечень.
На підставі висновку складається обґрунтована письмова відповідь щодо результатів розгляду заперечень, яка підписується керівником (заступником керівника) або особою, яка виконує його обов’язки, та надсилається платнику податків у порядку, встановленому абзацом другим пункту 6 розділу V Порядку.
Зазначений висновок є складовою частиною (додатком) матеріалів документальної перевірки, залишається в контролюючому органі, та враховується керівником контролюючого органу (заступником керівника) або особою, яка виконує його обов’язки, при їх розгляді і прийнятті податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до четвертого абзацу пункту 86.7 статті 86 Кодексу рішення про визначення грошових зобов’язань приймається керівником контролюючого органу (або його заступником) з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: ДФС впроваджує Антикорупційну програму на 2015-2017 роки
«Важливим аспектом державної політики постає вдосконалення системи запобігання і протидії корупції. Без цього жодні реформи в державному секторі не можуть бути реалізовані. Зважаючи на це, нагальним є запровадження Антикорупційної програми на 2015-2017 роки. Програма розроблена відповідно до міжнародних антикорупційних стандартів та вимог чинного законодавства України», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
За його словами, пріоритетом діяльності визначено виявлення та ліквідація масштабних корупційних схем щодо мінімізації податкових і митних зобов’язань за участі службових осіб та відшкодування заподіяних державі збитків. Антикорупційна програма ДФС передбачає оцінку корупційних ризиків діяльності органів ДФС, персональну відповідальність керівників структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів за організацію та стан роботи з питань запобігання корупції, запровадження сучасного механізму фінансового контролю за майновим станом працівників ДФС, а також здійснення організаційно-управлінських заходів з метою упередження корупційних проявів, наприклад, проведення роз’яснювальної роботи серед працівників органів ДФС, надання сервісів та послуг на безконтактній основі, зменшення корупційно-небезпечних ризиків за напрямом «контрольно-перевірочна робота» тощо.
«Ключовим положенням Антикорупційної програми є покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Відповідальність за протиправні дії своїх підлеглих нестимуть також і самі керівники», - пояснив Роман Насіров.
На його думку, такі заходи сприятимуть зменшенню рівня корупції в органах ДФС, підвищенню рівня правової освіти працівників служби, їх правового виховання та доброчесності, допоможуть удосконалити систему профілактики і попередження корупційних правопорушень та систему управлінського контролю. Це дозволить поліпшити ефективність як діяльності податкової системи взагалі, так і органів та підрозділів ДФС зокрема.
«На сьогодні розроблений і виконується план заходів ДФС щодо реалізації Антикорупційної програми на перше півріччя 2016 року та відповідні плани заходів територіальних органів. Вважаю, що реалізація Програми призведе до мінімізації корупційних ризиків на основних напрямах діяльності служби та позитивно вплине на рівень мобілізації грошових коштів до бюджетів усіх рівнів», - додав очільник відомства.
Як результат, за 4 місяці 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 195 кримінальних проваджень. При цьому, кількість проваджень, розпочатих за матеріалами ГУВБ, дорівнює 91% від загальної кількості (всіма правоохоронними органами розпочато 215), у 2015 році їх кількість становила 85%. Таким чином, ефективність діяльності підрозділів внутрішньої безпеки, у порівнянні з іншими правоохоронними органами, у поточному році значно підвищено. У цьому році підрозділами внутрішньої безпеки виявлено 32 випадки хабарництва та 92 зловживання владою з боку працівників органів ДФС. Повідомлено 56 особам про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, що майже у 2,5 раза більше, ніж у 2015 році (22), у тому числі 29 - за одержання неправомірної вигоди.
До суду надіслано 34 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів. За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 15 протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими 11 осіб на цей час визнано винними. Підрозділами внутрішньої безпеки для з'ясування причин і обставин вчинення посадовими особами фіскальної служби правопорушень у сфері службової діяльності проведено 1170 службових перевірок та розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 467 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 196 службових осіб, звільнено із займаних посад - 79. Перевірено 103 повідомлення про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось 20. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи, 2 - звільнено та у З випадках розпочато кримінальні провадження. Перевірено 442 скарги (звернення) фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій, вчинених співробітниками органів ДФС, 93 з яких підтвердилися.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
"Фантом" затримав партію фальсифікованих тютюнових виробів на суму 400 тис. грн. та майже 235 тис. грн. готівки
На Донеччині спецпідрозділом податкової міліції «Фантом» затримано партію тютюнових виробів та готівку, яку намагались перевезти через лінію розмежування.
Так, на блок пості першого рубежу оборони затримано та проведено огляд транспортних засобів мешканців смт. Новолуганське Донецької області, які прямували з тимчасово непідконтрольній Україні території.
За результатами огляду було виявлено 27330 пачок тютюнових виробів з явними ознаками підробки марок акцизного податку на загальну суму понад 400 тис. грн. та грошові кошти в сумі 234,4 тис. грн.
В діях осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 204 КК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів» та ч. 1 ст. 199 КК України «Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в України з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку, чи голографічних захисних елементів». Триває перевірка.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
«Фантом» попередив вивезення на непідконтрольну територію 1 млн. 200 тис. російських рублів
Бійцями спецпідрозділу «Фантом» у складі зведеної мобільної групи на КПВВ «Мар’їнка» зупинено автомобіль під керуванням жителя Донецької області, який прямував до тимчасово непідконтрольної Україні території.
За результатами огляду в автомобілі виявлено готівкою 1 млн. 200 тис. російських рублів та банківські картки.
За словами водія він виконував прохання щодо перевезення готівки, ні кошти, ні картки не є його власністю.
В таких діях містяться ознаки злочину, передбаченого ст.258-5 ККУ «Фінансування тероризму».
За даним фактом триває перевірка.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Україна та США активізують співпрацю у митному напрямі
23 травня заплановане підписання Угоди між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України про взаємну допомогу між їх митними органами, – про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров.
«Після перемовин довжиною в рік та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас Угоди, вона буде підписана головою Прикордонно-митної служби США та ДФС», - зазначив Голова Служби.
Мета даної угоди - налагодити двостороннє співробітництво між митними органами України та США, та надавати взаємну адміністративну допомогу для попередження та припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн
Перемовини щодо переукладання Угоди з американською стороною, яка була підписана ще в далекому 1990 році, тривали декілька років. З моменту її підписання відбулись суттєві зміни у глобальній світовій економіці, що стосуються питань ведення зовнішньоекономічних відносин між суб’єктами господарювання, що вплинуло на зміну суті, форм, змісту та методів здійснення міжнародних поставок товарів.
Зважаючи на необхідність внесення значної кількості змін, що повністю змінюють чинну редакцію Угоди, українською стороною у 2012 році було ініційовано питання щодо розробки та укладання нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом США про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах.
У червні 2015 року Голова ДФС Роман Насіров, перебуваючи з візитом в США, домовився з Головою СBP Гілом Керліковські щодо підписання нової угоди. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували правки до тексту угоди. Під час візиту Гіла Керліковські (який є історичним – вперше в Україну прибуває голова Прикордонно-митної Служби США) до Києва Роман Насіров підпише нову Угоду з Урядом США про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Надія Веселова: Відкритість, прозорість та оперативність – основні принципи комунікативної роботи ДФС
Сьогодні діяльність Державної фіскальної служби України, як і будь-якого іншого органу виконавчої влади, знаходиться під пильним контролем не лише Уряду, але й суспільства. Всі кроки та новації розглядаються через призму доцільності та ефективності для бізнесу і держави. Особливо, тепер, коли проходять процеси реформування як податкової та митної систем, так й інституційні відомчі зміни в Службі. Саме тому основний акцент у роботі ДФС зроблено на відкритості, прозорості та оперативності інформування суспільства про роботу відомства.
«Бути відвертими та відкритими - наш основний принцип. Адже створення позитивного іміджу залежить не тільки від того, що робить Служба на шляху перетворення від фіскальної до сервісної, а й від того наскільки зрозуміло ми це доводимо до кожного громадянина та платника. Нам є до чого прагнути, особливо в часи реформувань, коли суспільство не лише вимагає змін, але й бажає розуміти їх суть», – вважає начальник управління інформаційної політики ДФС Надія Веселова.
Так, протягом січня-квітня 2016 року комунікативними підрозділами органів ДФС територіального та центрального рівня проведено 1133 прес-конференції та брифінги для представників ЗМІ, під час яких журналісти не лише отримували оперативну інформацію про результати діяльності ДФС, але й мали змогу поспілкуватися з керівниками Служби, почути відповіді на запитання та отримати ексклюзивні матеріали для свого видання. Організовано та проведено 3356 інтерв’ю, коментарів та роз’яснень за участі керівників та провідних фахівців ДФС. Протягом минулого року загальна кількість таких публічних заходів склала понад 15 тис.
За чотири місяці 2016 року надано відповіді на 894 запити засобів масової інформації (у 2015 році – 2437 відповідей), що дозволило мас-медіа оперативно отримати необхідну інформацію для підготовки публікацій, а ДФС – висвітлити свою позицію з того чи іншого питання.
Особливу увагу у роботі також приділено підготовці інформаційних повідомлень для розміщення на веб-порталі та у ЗМІ. «Діяльність ДФС завжди у полі зору засобів масової інформації, оскільки тема податків, державної казни та фінансів була й буде злободенною для суспільства. Саме тому кожне повідомлення повинне бути не лише іміджевим, але й вчасним та актуальним на сьогодні. Ми намагаємося зробити із сухих статистичних цифр цікавий текстовий матеріал, який буде зрозумілим для широкої аудиторії читачів», – підкреслила Надія Веселова.
За її словами, протягом поточного року розміщено понад 63 тис. інформаційних та роз’яснювальних матеріалів. Ці матеріали знайомлять читачів з новаціями у роботі ДФС, інформують про основні показники її роботи, пріоритети та завдання, допомагають платникам орієнтуватися у законодавчих нормах тощо.
Про актуальні новини ДФС можна також дізнатися з соціальних мереж «Twitter», «Facebook», «Youtube», кількість користувачів яких постійно зростає.
Враховуючи необхідність постійної комунікації з бізнесом та громадськістю, побудову ефективного діалогу та співпраці органами ДФС проведено 24 засідання Громадської Ради, 1218 зустрічей з профільними бізнес-асоціаціями, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торгівельною палатою. У 2015 року кількість таких заходів складала 102 та 4486 відповідно.
Для роз’яснення податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань єдиного соціального внеску за січень-квітень 2016 року проведено 8516 вебінарів, семінарів та гарячих ліній (у 2015 році – понад 30 тис.), в яких взяли участь майже 186 тис. платників.
«Ми і надалі продовжуватимемо практику відкритого спілкування з мас-медіа, громадськістю та бізнесом. Суспільство змінюються, збільшується їх потреба в інформації. Враховуючи це, ДФС працює над новими формами комунікацій, які дозволять підвищити оперативність висвітлення відомчих матеріалів та зроблять їх більш сприйнятними та цікавішими для користувачів», – зазначила керівник управління інформаційної політики Надія Веселова.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
В Житомирській області ліквідовано конвертайційний центр з обігом 660 млн. гривень
Співробітники податкової міліції Житомирської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України припинили діяльність конвертаційного центру з обігом 660 мільйонів гривень.
Під час слідства встановлено, що зловмисники надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту, переведення в готівку безготівкових коштів. Клієнтами конвертаційного центру в основному були компанії з Києва, Житомирської, Одеської та Херсонської областей.
Встановлено, що «клієнти» перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товари і послуги на розрахункові рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних і фіктивних фірм. Потім кошти знімалися готівкою за вирахуванням відсотків за надані протиправні послуги і поверталися компаніям - вигодонабувачам. У своїй незаконній діяльності зловмисники використовували три банки.
Під час обшуків, проведених в Житомирі і Херсоні в офісних та житлових приміщеннях, а також на підприємстві, яке є вигодонабувачем, було виявлено та вилучено печатки підприємств, 16 штампів, 13 факсиміле, систему відеоспостереження, 38 одиниць комп'ютерної техніки, бухгалтерські документи, чорнові записи, чекові книжки, 138,4 тисяч гривень, копії паспортів на 50 осіб і 321 тисячу пар шкарпеток на орієнтовну суму близько 3,2 мільйона гривень
Крім того, на розрахункових рахунках в різних банках заблоковано понад 1,4 мільйона гривень. Також встановлено ще 120 компаній, що користувалися "послугами" зловмисників.
Наразі слідчі дії тривають, встановлюються усі причетні до незаконної діяльності.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: Підписання Угоди про співпрацю підвищить ефективність роботи митників України та США
Сьогодні в рамках робочого візиту до України відбулась зустріч Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та Керівника Митної та прикордонної служби США Гіла Керліковські.
На зустрічі були обговорені стан та перспективи співпраці митних органів обох країн.
«Останні роки США, в тому числі Митна та прикордонна служба, надає значну допомогу у реформуванні та модернізації митних органів України, зокрема, у сфері управління ризиками, протидії контрабанді наркотиків, зброї та інших небезпечних речовин, переміщення товарів подвійного призначення, удосконалення митних процедур у морських портах та перепідготовці співробітників», - зазначив Роман Насіров.
На сьогоднішній день обмін інформацією з компетентними органами США у сфері протидії митним правопорушенням в рамках надання адміністративної допомоги в митних справах здійснюється через офіс Міграційної та митної служби США у м. Відень.
«Для підвищення ефективності роботи митників обох країн ми прагнемо активізувати та розширити співпрацю. З цією метою сьогодні буде підписано Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями», - заявив Голова ДФС.
Він наголосив, що в минулі роки результативність співпраці з митними органами США у сфері надання адміністративної допомоги щодо протидії, викриття та розслідування митних правопорушень була на досить високому рівні.
Так, протягом 2015 року до митних органів США українською стороною було направлено 23 запити про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та отримано 4 відповіді (в т.ч. на запити, що надсилались у попередні роки). За результатами опрацювання вказаних відповідей митницями ДФС у 2015 році задокументовано 92 факти порушень митного законодавства України на суму понад 15,8 млн. грн.
Підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями спрямоване на посилення співпраці між Україною та США у протидії контрабанді та митним правопорушенням.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Підприємці Харківської області ухилились від сплати понад 3,2 млн. гривень ПДФО
Податковою міліцією Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 КК України викрито підприємців, які виплачуючи своїм працівникам заробітну плату «в конвертах» і таким чином ухилилися від сплати понад 3,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.
Встановлено, що керівники охоронного підприємства виплачували зарплату своїм працівникам, розвозячи її на службових авто за адресами надання охоронних послуг. Крім того, посадові особи компанії змушували працівників підписувати заяви на прийняття на роботу без дати і оформляли накази на призначення не вказуючи її.
Згідно з документами, на підприємстві працювало 15 чоловік, проте в результаті проведених заходів з'ясувалося, що реальна чисельність співробітників компанії складає більше 100 працівників.
В результаті проведених обшуків в приміщеннях і автомобілях було виявлено та вилучено понад 260 тисяч гривень у національній та іноземній валюті, комп'ютерну техніку, 14 банківських карток, журнали в'їзду і виїзду авто, чорнові записи, відомості виплати заробітної плати з підписами про її отримання, печатки підприємств, а також два автомобіля.
До суду направлено клопотання про арешт вилученого майна. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров підписав Угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями України та США
Сьогодні, 23 травня, відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями. Зі сторони України Угода була підписана Головою ДФС Романом Насіровим, зі сторони США - Керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.
Проект було ініційовано українською стороною. У 2012 році американській стороні було запропоновано розглянути питання підписання нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом США про взаємну адміністративну допомогу в митних справах.
«У червні 2015 року, перебуваючи з візитом в США, ми домовилися з Гілом Керліковські підписати нову угоду. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували правки до тексту угоди. Після перемовин довжиною в рік та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас Угоди, вона нарешті підписана», - заявив Роман Насіров.
Він підкреслив, що Угода стане черговим етапом у розвитку співпраці між Україною та США у митному напрямі. «Угода є свідченням посилення українсько-американського співробітництва щодо охорони кордонів та обміну митною інформацією. Крім того, її реалізація допоможе зміцнити безпекові спроможності митних підрозділів ДФС і покращити діяльність служби у сфері протидії митним правопорушенням та контрабандній діяльності», - зазначив очільник українського відомства.
Метою Угоди є удосконалення співробітництва між Україною та США у митній сфері, створення правових підстав для розвитку двостороннього співробітництва, надання взаємної адміністративної допомоги у митній сфері між Україною і США та їх митними адміністраціями, а також сприяння вжиттю заходів для припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: Україна співпрацює з митними органами США в сфері управління ризиками
«Активне співробітництво між митними органами України та США, в тому числі за напрямом управління ризиками, здійснюється протягом досить тривалого часу. Зокрема, ми беремо участь у реалізації таких міжнародних проектів, як Програма Держдепартаменту США з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) та Програма розвитку торговельного права Міністерства торгівлі США (CLDP)», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з Керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.
За словами очільника ДФС, в рамках вищезазначених проектів та програм здійснювались навчальні візити до США з метою ознайомлення із досвідом управління ризиками у Митно-прикордонній службі США та проводились навчальні заходи на території України із залученням американських експертів.
«Також згідно з програмою EXBS, Україні надається підтримка у впровадженні Системи з націлювання по вантажах Всесвітньої митної організації (WCO CTS). Застосування даної системи направлене, зокрема, на впровадження у роботу митних органів України ключових положень Рамкових стандартів безпеки ВМО та Кіотської конвенції».
WCO CTS дозволяє митним адміністраціям отримувати, накопичувати та обробляти попередню інформацію, отриману від морських агентів, з метою здійснення завчасного (до прибуття товарів у порт на території України) аналізу та оцінки ризиків безпеки. Система спрямована на протидію незаконному переміщенню зброї та її компонентів, наркотиків, прекурсорів, їх аналогів тощо.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 180 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 та 364 КК України, припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької і Дніпропетровської обл.
Злочинну діяльність організувала група осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. На їх розрахункові рахунки легальні підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи. В подальшому кошти знімалися готівкою учасниками центру та передавалися клієнтам.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в філіях комерційних банків, склав понад 180 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 30 млн. гривень.
У ході проведених заходів здійснено 16 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, де вилучено 120 тис. доларів США, 7,9 тис. гривень, 12 печаток підприємств, 22 одиниці комп’ютерної техніки, 6 засобів зв’язку, 4 електронних носії інформації та документи, що свідчать про протиправну діяльність.
Також на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, відкриті в філії комерційного банку, із залишком коштів у сумі 1,7 млн. гривень і 4,9 тис. доларів США накладено арешт. Слідчі дії тривають.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На підпільному виробництві вилучено алкоголь та обладнання майже на 3 млн. грн.
Співробітниками податкової міліції м. Києва в ході оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованої алкогольної продукції.
У нежитлових приміщеннях одного з міст Київської області, що належать фігуранту провадження, проведено обшук.
За результатами обшуку вилучено 1,8 тис. дал. рідини з характерним запахом спирту (1,9 млн. грн.) та обладнання для його виробництва (1 млн. грн.). Загальну сума вилученого - 2,9 млн. гривень. Тривають слідчі дії.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
У кампанії декларування доходів взяли участь більше 43 тисяч мешканців Дніпропетровщини
З початку року мешканці Дніпропетровського регіону надали до органів ДФС 43386 декларацій про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 3,04 млрд. грн.
За результатами кампанії «Декларування – 2016» на Дніпропетровщині податок на доходи фізичних осіб до сплати складає 72,7 млн. грн., що на 15,0 млн. грн. більше, ніж в минулому році. Сума військового збору до сплати складає 12,1 млн. грн. Повернення ж з казни у вигляді податкової знижки отримають 4825 громадян на загальну суму 6,0 млн. грн.
Про одержані минулого року понад мільйонні статки повідомили 276 мешканців Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 1,34 млрд. грн.
Нагадаємо, на відміну від обов’язкового декларування доходів, яке закінчилося 04 травня 2016 року, правом скористатися податковою знижкою кожен громадянин зможе впродовж усього року.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо порядку заповнення податкових накладних та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Пунктом 201.1 статті 201 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), а також встановлено перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної, якими є:
- порядковий номер податкової накладної;
- дата виписування податкової накладної;
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
- податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
- опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
- ціна постачання без урахування податку;
- ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
- загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” пункт 201.10 статті 201 Кодексу доповнено абзацом дев'ятнадцятим, згідно з яким податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
Правила реєстрації податкових накладних в ЄРПН встановлені Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі – Порядок № 1246).
Згідно з пунктом 5 Порядку № 1246 постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника.
Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає контролюючому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 платник податку за окремим запитом може отримувати з ЄРПН інформацію щодо податкової накладної та/або розрахунку коригування у формі витягу, який, зокрема, містить відомості про прізвище, ім’я, по батькові уповноваженої особи, яка склала податкову накладну/розрахунок коригування.
Отже, з урахуванням встановлених правил заповнення та реєстрації податкових накладних електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та ініціали і прізвище особи, яка склала податкову накладну, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Разом з тим невідповідність електронного цифрового підпису, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, ініціалам і прізвищу особи, яка склала податкову накладну, не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо обліку відпущеного пального та визначення бази оподаткування акцизним податком


Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Згідно зі статтями 231 та 232 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної, а також обов’язкову реєстрацію всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального, платниками акцизного податку. Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15° C. При цьому відпущені літри через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях для цілей цього розділу вважаються як літри, приведені до температури 15° C. Така одиниця обліку повинна використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних та/або розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку (п. 232.1 ст. 232 Кодексу).
Крім цього, абзацом третім пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 „Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального” встановлено, що у товаросупровідних документах на пальне обсяги пального відображаються виробниками пального в кілограмах та літрах, які приведені до температури 15°C.
Відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що: отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних; ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією та вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Враховуючи викладене, починаючи з 01 березня 2016 року, у разі здійснення операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що отримані від інших платників акцизного податку, або ввезені (імпортовані) на митну територію України, у суб’єкта господарювання виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Більше 1 мільярда 325 мільйонів гривень направлено у квітні до Державного бюджету України Дніпропетровською митницею ДФС
У квітні 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України направлено 1 мільярд 325,6 мільйонів гривень митних платежів. Середньоденні надходження, при цьому, складали 63,1 мільйона гривень.
У переліку країн найбільшого експорту, оформленого Дніпропетровською митницею ДФС перше місце посідає Китай, до нього направляються руди, шлаки та зола. За ним йде Росія, куди переважно, як і до Німеччини, направляються вироби з чорних металів. Польща, Чехія, Румунія та Словаччина – отримують руди, шлаки та золу з Дніпропетровщини. До Туреччини постачаються аеронавігаційні або космічні апарати та їх запасні частини. Італія та Білорусь, також імпортери чорних металів.
У структурі імпорту до Дніпропетровської області найбільшу частку складають енергетичні матеріали з Росії; промислове устаткування - з Німеччини і Італії; полімерні матеріали, пластмаси та вироби з нього - з Китаю; енергетичні матеріали - з Польщі та Сполучених Штатів Америки; аеронавігаційні або космічні апарати - з Туреччини; продукти неорганічної хімії з Казахстану; насіння, плоди олійних культур і зерна - з Франції; каучук, гума та вироби з них - з Білорусі.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ

З початку року слідчі ДФС Дніпропетровщини
повернули до бюджету 24,5 млн. грн.

Впродовж січня – квітня 2016 року у слідчих Головного управління ДФС у Дніпропетровській області перебувало 373 кримінальних провадження.
Досудове розслідування закінчено з 79 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено 43.
Крім того, за 4 місяці поточного року за підслідністю скеровано 59 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 22, зупинено - 9.
Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровщини протягом чотирьох місяців 2016 року збитки, нанесені державі, відшкодовані у розмірі 24,5 млн. грн.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Львівщині посадовці підприємства відшкодували державі 1,6 млн. грн. заборгованого ПДФО
Податковою міліцією Львівської області в ході супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств забезпечено відшкодування завданих державі збитків на суму 1,6 млн. грн.
Як з’ясувалося, посадовці підприємства, яке здійснює діяльність у сфері видобутку кам’яного вугілля, не відобразили у бухгалтерському та податковому обліках фактичні виплати заробітної плати працівникам підприємства. За рахунок таких махінацій до бюджету не було сплачено значну суму податку на доходи фізичних осіб.
За рахунок оперативно-розшукових заходів, вжитих податковою міліцією, несплачені кошти були відшкодовані до бюджету у повному обсязі.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Сергій Білан: Податковою міліцією з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 302 млн. гривень
Податковою міліцією посилено заходи з протидії тіньовому обігу підакцизних товарів, завдяки цьому з початку року їх вилучено на суму 302,9 млн. грн. Про це повідомив перший заступник Голови ДФС Сергій Білан. Серед вилученого - 593,1 тис. літрів спирту, 418,5 тис. літрів лікеро-горілчаних виробів, 3,9 млн. пачок тютюнових виробів та 5,4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів.
За словами Сергія Білана, оперативними підрозділами податкової міліції в рамках операції "Акциз – 2016" виявлено і ліквідовано 66 підпільних цехів з виготовлення фальсифікованого алкоголю (на 25 більше ніж за аналогічний період минулого року), 2 цехи з нелегального виробництва спирту (у минулому році взагалі не виявлялись), а також припинено діяльність 12 незаконних виробництв паливно-мастильних матеріалів (на 9 більше, ніж за аналогічний період минулого року).
"Минулого року ми перекрили канали контрабандного ввозу паливно-мастильних матеріалів через порти. Крім того, було ліквідовано схему з ухилення від сплати акцизного податку за рахунок підміни підакцизного митного коду нафтопродуктів при ввезені таких товарів, як платформат і реформат. І сьогодні вже можна говорити про конкретний результат. Після проведення оперативними і слідчими роботи, в Податковий кодекс були внесені відповідні зміни і з початку року платформат і реформат відноситься до товарів, при ввезені яких сплачується акцизний податок. Завдяки цим змінам до державного бюджету вже надійшло 54,3 мільйона гривень", - підкреслив Сергій Білан.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
На Миколаївщині посадовці комерційного підприємства відшкодували державі 2,7 млн. грн. несплачених податків та штрафних санкцій
Співробітниками податкової міліції Миколаївської області в ході супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, забезпечено відшкодування завданих державі збитків місцевим комерційним підприємством.
Посадовці підприємства, яке здійснює діяльність у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією, з 2014 по 2015 рік провели низку фіктивних операцій. Внаслідок такої протиправної діяльності вони ухилилися від сплати податків на суму 1,8 млн. грн.
Завдані державі збитки разом із штрафними санкціями на суму 2,7 млн. грн. посадовці комерційного підприємства вже відшкодували.
Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Роман Насіров: Митники перерахували до Держбюджету близько 70 млрд грн.
У січні-квітні 2016 року по митницях ДФС збір платежів до загального фонду державного бюджету склав 69,8 млрд грн. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
«За чотири місяці цього року індикативні показники виконано на 107%. Таким чином, вдалося додатково забезпечити 4,7 млрд гривень надходжень до бюджету», - зазначив очільник відомства.
За його словами, найбільше надходжень отримано від Енергетичної, Київської та Київської міської митниць – 14,4 млрд, 12,4 млрд та 11,5 млрд грн. відповідно.
«Непогані показники демонструє також Дніпропетровська митниця. За звітній період вдалося зібрати більше 5 млрд грн.», - додав Роман Насіров.

Відділ організації роботи
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор