www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Участь делегації району в етнографічно-фолькльорному фестивалі "Петриківський дивоцвіт"
Версія для друку Написати листа

Традиційно, на початку осені, а саме 15 вересня, у смт Петриківка відлунав щорічний етнографічно-фолькльорний фестиваль “Петриківський дивоцвіт”. Фестиваль започатковано в 2008 році і проходить він під патронатом голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова з метою популяризації українського народного мистецтва та зеленого туризму в Україні.

На фестивалі Царичанський район був представлений Китайгородською та Ляшківською сільськими об’єднаними територіальними громадами, Новопідкрязькою та Цибульківською сільськими радами.


У нашому мальовничому куточку були представлені кращі з кращих надбань благословенного Приорільського краю біля якого і зустріли голову обласної ради Гліба Пригунова виконуюча обов’язки голови райдержадміністаріції Олена Бакуліна та голова районної ради Світлана Горбачова.


Щедра, багата надрами, природою Царичанська земля народжує вродливих людей, повною мірою наділяючи їх різноманітними талантами.

Жоден турист, котрий відвідує Приорільський край, чи навіть проїжджає через нього, не залишається байдужим до вишиванок та вишитих рушників наших майстринь. Усіма барвами веселки вигравали рушники Надії Ляшко - витиральники, весільні рушники, обрядові – це саме та сувенірна продукція, яка користується попитом у жителів та гостей нашого селища.

Різнокольорові вишиванки та чорно-білі вишиті картини Лілії Коваленко приваблювали відвідувачів.

А від яскравих рушників та вишитих ікон Марії Білоножко не можна було відвести очей. Адже техніка виконання вишивки із Західної України зачаровує…

Привертали до себе увагу гостей фестивалю майстерно вишиті картини Вікторії Федорчак.

Минають роки, плинуть століття, традиції наших прадідів залишаються незмінними. Але поряд з традиційними розвиваються й інші, більш сучасні напрямки декоративно-прикладного мистецтва. Яскравою самобутністю вирізняються картини вишиті біссером Юлії Червоної та Наталії Пугач. А бажаючих придбати ці картини не можна полічити.

Наче живі ляльки Яни Литвиненко користувалися попитом і бажаючі навіть придбали декілька.

Ми дуже раді, що вже в 11-те маємо змогу підтримувати наших сусідів петриківчан і фестиваль «Петриківський дивоцвіт».

Ми пишаємося їхніми здобутками і вважаємо, що Петриківський розпис, який занесений до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО має право на підтримку, презентацію та розповсюдження.

І тому у Школі естетичного виховання, на уроках образотворчого мистецтва у загальноосвітніх закладах району обов’язково проходить знайомство з даним видом розпису, а діти опановують техніку петриківського розпису. Крім того, у нас уже є талановита молодь, яка закінчила Петриківське училище з петриківського розпису і пропагує його своїми виробами, продовжуючи славні традиції Тетяни Пати, Надії Білокінь, Ярини Пилипенко та інших відомий майстрів. На презентації привертали увагу відвідувачів аксесуари для мобільних телефонів, розписані петриківським розписом майстринею Ларисою Ошегою. А чехли на мобільні телефони були представлені магазином-майстернею «Мобілмайстер» (смт Царичанка).

І, звичайно, Царичанська мінеральна вода мала місце у нашій презентації, яка має лікувальні властивості і вгамовує спрагу в спеку.

З давніх-давен царичан називали бублешниками, бо таких ярмарок та таких смачних бубликів не було ні в Полтавській, ні в Катеринославській губерніях. Ось і зараз випічка нашої майстрині Людмили Кіріченко приваблює не тільки спокусливим ароматом, зовнішнім оздобленням, а й неймовірним смаком.


Ось віртуально ми ознайомили вас із здобутками та надбаннями, але є ще одна традиція у нашому козацькому краю: дорогі гості не виходять з оселі без подарунків.

Наслідуючи традиції виконуюча обов’язки голови райдержадміністаріції Олена Бакуліна та голова районної ради Світлана Горбачова подарували голові обласної ради Глібу Пригунову і його дружині запашний коровай, як символ щедрості, гостинності та чистоти помислів. А найголовніше - коровай виготовлений з екологічно чистих продуктів, без консервантів та ГМО.


Також свої експозиції презентували і Царичанська селищна та Могилівська сільська об’єднані територіальні громади.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор