www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам’янська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Новий сервіс автоматичного повернення помилково сплачених податків зекономив час і кошти для 132 тис. платників, - Сергій Верланов

Відтепер платники податків можуть управляти власними переплатами не виходячи з офісу або дому. Все, що необхідно – комп’ютер, доступ до мережі інтернет та кваліфікований електронний підпис. ДПС запустила новий електронний сервіс, скориставшись яким платник податків може подати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у формі електронного документу.

Заява може бути подана до територіального органу ДПС з використанням засобів програмного забезпечення приватної частини ІТС «Електронний кабінет» та ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності».


Після її прийняття органом ДПС заява, подана у формі електронного документу, миттєво потрапляє до відповідного електронного журналу, що суттєво скорочує час на її обробку, створює умови для швидкого опрацювання, та, у кінцевому підсумку, дозволяє значно зменшити загальний термін повернення коштів.


Вдосконалено і порядок взаємодії між органами ДПС, місцевими фінансовими органами та органами Державної казначейської служби під час повернення з бюджетів усіх рівнів помилково та/або надміру сплачених коштів. Запроваджено єдину автоматизовану систему створення, підписання, погодження електронних документів, їх передавання, одержання, оброблення з використанням електронного цифрового підпису та інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем з одночасною повною відмовою від паперового документообігу.


За результатами опрацювання поданих платниками заяв за листопад-грудень поточного року головними управліннями ДПС сформовано та передано до Державної казначейської служби України для виконання понад 18 тис. електронних висновків.


Електронний документообіг запрацював також і щодо повернення з бюджету надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування.


Засобами інформаційно-телекомунікаційної системи створено окремий Журнал податкових декларацій про майновий стан і доходи, у яких задекларовано право платника на податкову знижку. За результатами опрацювання даних цього Журналу податківцям надано можливість фактично в один клік формувати електронні повідомлення про повернення коштів з подальшим їх автоматичним направленням до Державної казначейської служби України для виконання.


«Запуск сервісу автоматичного повернення помилково або надмірно сплачених податків дозволив мінімізувати втрати часу та коштів на відправку заяв для близько 132 тисяч платників. Саме стільки платників щорічно в середньому подають заяви про повернення коштів з бюджету. За допомогою нового сервісу починаючи з 1 листопада платникам вже повернуто з бюджету більше 700 млн. гривень. Продовжуємо створювати податкову в смартфоні», – повідомив Сергій Верланов.





ДПС рекомендує платникам податку на прибуток подавати декларацію за оновленою формою

З 1 січня 2020 року набувають чинності зміни до податкової декларації з податку на прибуток.
Так, таблицю «Наявність додатків» основної частини декларації буде доповнено клітинкою для відмітки про наявність нового додатка ПП, а також буде розділено клітинку «ФЗ12» на дві для відміток про складання фінансової звітності за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку чи міжнародними стандартами фінансової звітності.
Також передбачено подання нового додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» платниками, що не сплачують податок у зв’язку з отриманням податкових пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233.

Такі зміни передбачені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», який набув чинності 20 грудня 2020 року. Зміни, які вже набули чинності, стосуються безпосередньо форми декларації та додатків до неї. Так, внесено зміни до додатку щодо заповнення відомостей про нерезидента, заповнення уточнюючих показників тощо.


Оскільки видання наказу № 481 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які набули чинності з 01.01.2019 року, то платникам податку на прибуток підприємств рекомендовано подавати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік за оновленою формою.

Ознайомитись з наказом №481 можна на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці: «Головна /Податки, збори, платежі/Загальнодержавні податки/Податок на прибуток підприємств/Нормативно-правові акти/Наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2019 №481 "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств"» за посиланням https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/normativno-pravovi-akti/74159.html




Сервісний підхід нової податкової служби допомагає платникам економити значні ресурси

Південний гірничо-збагачувальний комбінат ледь не отримав фіскальний борг у розмірі 600 млн. Проте керівництво Державної податкової служби допомогло підприємству швидко вирішити це питання. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті публічного акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».

Як зазначається у повідомленні, в процесі сплати податків за третій квартал 2019 року Південний гірничо-збагачувальний комбінат зіткнувся з проблемою зарахування коштів на відповідні особові рахунки. Інформаційна система ДПС не змогла рознести платежі в автоматичному режимі через технічну помилку в призначенні платежу. Відповідно це могло створити податковий борг комбінату в розмірі понад 600 млн грн.


«Нова Державна податкова служба на чолі із Сергієм Верлановим вчасно відреагувала на звернення Південного комбінату. Спеціалісти відомства, скориставшись встановленою на законодавчому рівні можливістю, рознесли платежі в ручному режимі в інтегровану картку платника податків. Завдяки цьому підприємство не отримало багатомільйонну податкову вимогу. Держслужбовці продемонстрували, дійсно, сервісний підхід, щодо вирішення проблем платника податку. В результаті, погашення фіскальних зобов’язань ПівдГЗК відобразилося на особових рахунках вчасно. Підприємство підтвердило статус сумлінного платника податків», - зазначається в релізі Південного ГЗК.


Підприємство також зазначило, що наведений випадок – яскравий приклад продуктивної взаємодії з податковою службою щодо сервісного підходу в обслуговуванні платників податків. Також Південний ГЗК зауважує, що в іншому випадку грошове зобов’язання довелося би скасовувати в межах абсолютно технічного спору, витрачаючи ресурси як підприємства, так і податкової служби.





Сергій Верланов: На найменші зарплати податковий тиск має бути зменшений

На сьогодні питання зменшення податкового тиску на найменші зарплати є надзвичайно актуальним. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив Голова ДПС Сергій Верланов.

За словами очільника податкової служби, наразі є чіткий перелік податків, який планується знизити під час проведення податкової реформи. Це, передусім, податки на фонд оплати праці.


«У рамках оголошеної на наступний рік податкової реформи, ініційованої Урядом та підтриманої Верховною Радою, розглядатиметься питання зміни ставок податку на доходи фізичних осіб. Всі розуміють, що шкала має бути диференційована і на найменші зарплати податковий тиск має бути зменшений», – наголосив Сергій Верланов.


Він також підкреслив, що в Україні податкове навантаження є середнім по світу, а ключовим є питання податкової справедливості.


«Є платники, які не сплачують податки. Тому податкове навантаження концентрується тільки на законослухняних компаніях і громадянах. І наше завдання – робити так, щоб платили усі, що дозволить знижувати податки», – пояснив Сергій Верланов.





ДПС запрошує взяти участь в опитуванні щодо наборів даних, які оприлюднюються у формі відкритих даних

Державна податкова служба України запрошує аналітиків, представників бізнес-середовища, громадськість та ЗМІ взяти участь в опитуванні щодо наборів даних, які ДПС оприлюднює у формі відкритих даних.

Заповнити Анкету можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/15cit5LLIOSj377uMEcuVQA36RmJThP13iaqnSW-T7PE/edit
Набори даних ДПС оприлюднює у формі відкритих даних відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних») та за власною ініціативою.
Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/402128.html

Попередні результати дають нам впевненість: ДПС виконає річний план надходжень до бюджету, – Сергій Верланов

Як повідомляє Державна податкова служба України, за оперативними даними за листопад 2019 року нарахування ПДВ склали 22 млрд грн при обсягах постачання (база податку) - 764,1 млрд грн. Для порівняння: нарахування ПДВ у листопаді 2018 року становили 17,8 млрд грн при обсягах постачання (база податку) 804,5 млрд грн.

"Попередні результати дають нам впевненість: ДПС виконає річний план надходжень до бюджету. Завдяки посиленню аналітичної роботи податкової служби при зменшенні обсягів постачання на 40,4 млрд грн, або на 5%, приріст нарахувань ПДВ за листопад становить 4,2 млрд грн, тобто збільшився на 23,6%. Я пообіцяв Уряду, що податкова впорається із поставленим завданням. І ми це зробимо", - зазначив Голова ДПС Сергій Верланов.


ДПС та Нацакадемія правових наук підписали меморандум про співпрацю

Меморандум про співпрацю підписали сьогодні, 20 грудня 2019 року, Голова ДПС Сергій Верланов та Віце-президент – керівник Київського регіонального центру (КРЦ) Національної академії правових наук України Наталія Кузнєцова. Документ окреслює напрямки наукового та науково-практичного співробітництва в реалізації ДПС податкової політики. Зокрема, сторони співпрацюватимуть по таких напрямках:
- розробка концепцій та проєктів законів, міжнародних договорів, інших нормативно-правових актів, проведення наукової експертизи проєктів нормативно-правових актів з питань, охоплених предметом співробітництва;

- незалежна правова оцінка проєктів стратегічних та програмних документів (доктрин, концепцій, стратегій, програм, планів тощо);


- проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень з актуальних проблем державної податкової політики;


- сприяння поширенню правової інформації, формуванню правосвідомості громадян.


«Незалежна правова оцінка проєктів стратегічних та програмних документів – це підґрунтя для визначення правильного шляху. Це те, що наразі вкрай необхідно Державній податковій службі на етапі становлення», – наголосив Голова ДПС Сергій Верланов.


За його словами, потенціал, який має академічна правова наука, допоможе ДПС у реформуванні, створенні потужної аналітично-сервісної служби, формуванні високої правосвідомості платників податків.


Своєю чергою Наталія Кузнєцова висловила сподівання, що науково-правова та консультативно-практична допомога академії стане у нагоді податковій службі. «Ми вже визначили напрями нашої співпраці, серед яких – правозастосовча діяльність», - уточнила Наталія Кузнєцова





ВР підтримала законопроєкт щодо спрощення податкового обліку

Верховною Радою прийнято за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» (№ 2524 від 04.12.2019). За законопроєкт проголосували 299 депутатів.

Законопроєкт передбачає наступні новації:


- скасування обов’язкового ведення книги обліку доходів для «спрощенців»- не платників ПДВ;


- можливість отримувати електронні листи від податкової в електронному кабінеті та на e-mail;


- скасування заяви на приєднання до договору про визнання електронних документів;


- автоматична реєстрація скарг платника в електронному кабінеті;


- відображення в електронному кабінеті платника податків поряд із сумами податкових зобов’язань дату їх виникнення;


- спрощення для підприємця механізму доведення відсутності своєї вини у разі виникнення технічних помилок.





Сергій Верланов: Сплата податків є ознакою цивілізованої держави

Українці сплачують податки, що свідчить про розуміння важливості вчасного надходження коштів для розвитку держави. Про це Голова ДПС Сергій Верланов розповів в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Сплата податків є ознакою цивілізованої держави, оскільки тоді в нас є кошти для впровадження потрібних речей, які ми поодинці зробити не зможемо», – наголосив Сергій Верланов.


Він також зазначив, що наступного року одним із фокусів роботи податкової служби стане підвищення податкової культури. ДПС розпочне роз’яснювальну роботу серед платників щодо податків, які вони сплачують, та важливості їх своєчасної сплати до бюджету. Така роз’яснювальна робота сприятиме підвищенню рівня добровільності сплати податків. На сьогодні добровільно сплачують податки 98% платників.





Ставка рентної плати за користування надрами для видобування бурштину буде зменшена до 15%

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону № 2241 «Про внесення змін до ст.252 Податкового кодексу України щодо упорядкування розміру ставки рентної плати за користування надрами для видобування бурштину».

Відповідно до прийнятого законопроєкту ставка рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин – бурштину буде зменшена з 25 до 15%.


Це дасть змогу на законодавчому рівні закласти передумови для впровадження додаткових стимулюючих факторів суб’єктам господарювання для провадження законної діяльності з видобування бурштину.


Крім того, нові правила дозволять вивести діяльність із видобутку бурштину з «тіні», що, відповідно, сприятиме збільшенню податкових надходжень до бюджету.





Сергій Верланов: Вперше за багато років Уряд і Парламент не змінили податкові правила гри перед новим роком

Наступного року вперше працюватиме принцип податкової стабільності: не буде кардинальних змін до податкового законодавства щодо ставок податків та бази оподаткування. У той же час протягом року буде проведена діагностика чинної податкової системи та підготовлено податкову реформу. Про це Голова ДПС Сергій Верланов повідомив у ефірі телеканалу «Україна 24».

«Цей рік унікальний, тому що вперше за багато років Уряд і Парламент не змінив податкові правила гри перед новим роком. У нас немає нових податків, немає великих змін до Податкового кодексу, які б міняли ставки або базу. Тобто у нас принцип стабільності у цьому році працює і це дуже добре», - зазначив Сергій Верланов.


Він також зауважив, що Урядом планується проведення діагностики чинної податкової системи України для того, щоб згодом підготувати податкову реформу і запустити її з 2021 року. «Ми беремо активну участь у цій діагностиці, фактично з нового року почнеться її активна фаза, підготовча фаза вже триває останні два-три місяці. Тому ми зараз закінчимо фінансовий рік, відзвітуємо перед суспільством про виконані наші завдання, і з січня почнемо робити діагностику, розробку нової податкової системи для того, щоб з 2021 року досягти визначених цілей», - зазначив Сергій Верланов.


Сергій Верланов: За 2019 рік очікуємо виконання плану надходжень до бюджету

Голова ДПС Сергій Верланов запевнив, що всі завдання із надходження платежів до бюджетів у 2019 році Державною податковою службою будуть безумовно виконані.

«Незважаючи на фактори, які стримують зростання надходжень податків, а це, зокрема, низька інфляція, зростання курсу національної валюти, зниження обсягу оподатковуваних операцій з ПДВ, податковій службі вдається забезпечувати виконання планових показників з надходжень до бюджету. Більше того деякі річні показники вже перевиконуються», - наголосив Сергій Верланов.


Так, ще станом на 1 грудня виконані річні показники з надходжень до місцевих бюджетів. Тобто всі кошти, які будуть сплачені у грудні, вже є додатковими понадплановими надходженнями. За 11 місяців до місцевих бюджетів забезпечено надходження 242,3 млрд грн. Це на 38,5 млрд грн, або на 18,9 відс. перевищує показник минулого року.


Загалом по платежах, що контролюються ДПС, протягом січня – листопада 2019 року до зведеного бюджету забезпечено надходження (сальдо) у сумі 662,0 млрд грн. Це на 92,4 млрд грн, або на 16,2 відс. більше, ніж у січні – листопаді 2018 року.


За словами очільника ДПС, динаміка зростання надходжень платежів до бюджету зберігатиметься й надалі.


Порядок реєстрації податкових накладних чинний у повному обсязі до остаточного рішення суду – Верховний Суд

Державна податкова служба повідомляє, що ухвалою Верховного Суду від 16 грудня 2019 року у справі №826/12108/18 зупинено дію рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.06.2019 та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019, якими було скасовано п. 10, п. 20, п. 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117.

Тому, до моменту винесення остаточного судового рішення у цій справі, вищезазначений Порядок є чинним у повному обсязі. Усі відповідні комісії органів ДПС продовжують діяти відповідно до чинного законодавства і запобігають незаконному формуванню податкового кредиту.


У свою чергу вищезазначена ухвала Верховного Суду захистила права та законні інтереси платників податків. Оскільки відновлення дії Порядку надало можливість розглядати подані пояснення/первинні документи щодо податкових накладних, реєстрація яких була зупинена і у разі наявності законних підстав, приймати рішення на користь платників податків.


Сергій Верланов: ми маємо використовувати досвід наших ветеранів, адаптуючи його до сучасних реалій

В ДПС відбулось розширене засідання Ради громадської організації «Всеукраїнська асоціація ветеранів ДПС України», на якому підбивались підсумки діяльності організації за 2019 рік.
Голова ДПС Сергій Верланов відзначив активну діяльність ветеранів податкової служби, їх вагомий внесок в формування нового покоління податківців.

«Державна податкова служба знову починає свої кроки як самостійна структура. Досвід та напрацювання наших ветеранів дуже корисні для сучасних податківців у процесі реформування служби. Ще один важливий напрям, у якому ветерани податкової служби активно допомагають, це формування податкової культури майбутніх платників податків», - підкреслив Сергій Верланов.


Очільник ДПС також зауважив, що за даними останніх років 98% податків платниками сплачується добровільно, і завданням оновленої податкової служби є підвищення цього показника. Досягненню цієї амбітної мети значною мірою сприятиме робота з підростаючим поколінням платників. Для них у ДПС функціонує музей, під час екскурсій до якого ветерани розповідають школярам та студентам про важливість сплати податків та роль податкової служби у функціонуванні держави.


Сергій Верланов висловив підтримку ветеранському руху податківців у регіонах та побажав їм натхнення, оптимізму і життєвих сил.


Прийнято у другому читанні закон щодо покращення адміністрування акцизного податку

Після доопрацювання Верховною Радою України у другому читанні прийнято закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)». Зазначений законопроєкт підтримали 316 народних депутатів.
Законом удосконалено роботу системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРПСЕ) та спрощено умови ліцензування зберігання пального суб’єктів господарювання, що використовують його лише для власного споживання.

Як вже повідомлялося, законом, зокрема,


- переглянуто терміни та порядок застосування штрафних санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах,


- змінено термін реєстрації зведених акцизних накладних до 15 календарних днів,


- надано можливість підприємствам роздрібної торгівлі самостійно обирати спосіб складання акцизних накладних у разі відпуску через колонки.


Крім того, скасовано вимогу щодо облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів на виробництво пального при очищенні коксового газу, надано можливість складання розрахунків коригування до акцизних накладних для виправлення помилкових реквізитів отримувача.


Інформація про акцизні склади, зареєстровані в СЕА РПСЕ, розміщуватиметься на вебпорталі ДПС.


Також запроваджено оподаткування акцизним податком використання товарів (продукції), коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у переліку підакцизного пального, проте використовуються як пальне для транспортних засобів, обладнання, або пристроїв.


Ці та інші зміни, внесені прийнятим законом, сприятимуть посиленню контролю на ринку реалізації пального та детінізації цього сегменту.


Прийнятий законопроєкт дозволить нам швидше реформуватись, - Сергій Верланов про ухвалення законопроєкту щодо створення єдиної юрособи для податкової і митної служб

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №2419 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення структури управління у сфері державної податкової та митної політики».

«Законопроєкт щодо створення єдиної юридичної особи для податкової і митної служб об’єднав зал – його підтримав 341 депутат. Це свідчить про увагу суспільства до процесів, які наразі тривають в податковій службі. Наші ініціативи щодо реформування служби, розвитку сервісів, заходи із забезпечення наповнення бюджету підтримані. Прийнятий законопроєкт дозволить нам швидше реформуватись, швидше та ефективніше впроваджувати зміни, яких від нас очікують. Дякую депутатам за підтримку», - прокоментував Голова ДПС Сергій Верланов результати голосування.


Прийнятим документом визначено механізм реалізації концепції єдиної юридичної особи для Державної податкової та Державної митної служб та розмежування їхніх функцій. Проєктом закону вноситься низка змін до Податкового кодексу України.


Так, зокрема, уточнюється перелік органів державної влади, які матимуть статус контролюючого органу, встановлюється чітке розмежування їх функцій та повноважень у сфері адміністрування податків і зборів. Закріплюється статус державних податкових інспекцій як структурних підрозділів територіальних органів (відокремлених підрозділів) ДПСУ, що діють на підставі положень про такі територіальні органи (відокремлені підрозділи).


Деталізуються положення щодо делегування повноважень на виконання функцій, передбачених Податковим кодексом України, законодавством з питань сплати єдиного внеску, у керівній вертикалі ДПСУ.


Також у зв’язку з реформуванням системи органів державної влади, що реалізують державну податкову та митну політику, вносяться уточнення щодо рівнів контролюючих органів для можливості адміністративного оскарження рішень таких контролюючих органів платниками податків; особливостей обліку великих платників податків у територіальному органі (відокремленому підрозділі) ДПСУ, який здійснює супроводження великих платників податків, або його структурних підрозділах; термінології Кодексу щодо назв органів влади, які реалізують податкову та митну політику.


Законопроєктом також передбачено, що порядок інформаційного обміну між ДПСУ та Держмитслужбою затверджуватиметься Мінфіном.


Мінфін представив для громадського обговорення проєкти нормативно-правових актів, необхідних для запровадження програмних РРО

На сайті Міністерства фінансів у розділі "Проекти регуляторних актів для обговорення у 2019 р." розміщено проєкти таких нормативно-правових актів:

Зміни до Наказу Міністерства фінансів від 14.06.2016 № 547, включаючи такі нові порядки:


Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;


Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі оф-лайн;


Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13.


Зазначені проєкти розроблені на виконання Закону України від 20.09.2019 № 128 в частині забезпечення можливості використання при здійсненні розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій.


З проєктами можна ознайомитись за посиланням:

https://www.mof.gov.ua/uk/draft-regulatory-documents-for-discussion-in-2019
Наступні кроки: одержання зауважень і пропозицій від громадськості та їх опрацювання разом із учасниками робочої групи щодо розробки нормативно-правових актів з РРО, погодження із профільними міністерствами та відомствами.


Як платнику податків провести звірку розрахунків
з бюджетами та цільовими фондами

Кам’янське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/401948.html повідомила, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, зокрема проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу (ст. 42¹ ПКУ).

Отримання відомостей про розрахунки
з бюджетом користувачами Електронного кабінету

1. Створення та подання заяви в Електронному кабінеті

Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику в електронному вигляді створити та надіслати до ДПС Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (далі – Запит) за формою «F/J1300203».
Верхня панель навігації у вікні «Заяви, запити для отримання інформації» дозволяє встановити відповідний період та обмежити перелік документів за типом «J(F)13 Запити та довідки». Зі списку документів обирається Запит (F/J1300203) натисканням лівої клавіші миші.
У наступному вікні в полях «Регіон» та «Район» обирається відповідний територіальний орган ДПС (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискається кнопка «Створити».
Поля форми Запиту заповнюються системою автоматично, а саме:
- найменування; прізвище ім’я, по батькові платника податків;
- податковий номер платника податку або серія та номер паспорта;
- дата відправлення Запиту до ДПС.
Автоматичне заповнення таких полів можна відмінити, знявши позначку «Авто розрахунок».
Зберегти створений Запит можна натиснувши кнопку «Зберегти». Збережений документ можна підписати та відправити до органу ДПС, натиснувши кнопки «Підписати» та «Відправити».
Відповідь на Запит надсилається платнику податків в Електронний кабінет не пізніше 15 робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за формою «F/J1400203» (далі – Витяг), який можна переглянути у вкладці Вхідні документи режиму Вхідні/вихідні документи. Витяг формується за період, вибраний платником податків при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.


Звертаємо увагу! Аналогічно як і в Електронному кабінеті, платник має можливість направити Запит та отримати Витяг, скориставшись засобами ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності». При цьому сформований Витяг направляється також на електронну пошту платника, з якої було відправлено Запит.

2. Перегляд в режимі реального часу

Самостійно, в режимі реального часу перевірити дані, за якими сформовано Витяг, та/або отримати відомості про розрахунки з бюджетами та цільовими фондами платники можуть також за допомогою меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету шляхом доступу до облікових показників інтегрованих карток.
Довідково: З метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску контролюючими органами відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
У даному меню переглянути інформацію про розрахунки з бюджетом можна за останні два роки у розрізі:
- органу ДПС;
- назви податку (платежу), платіж (код);
- бюджетного рахунка.
Натиснувши на назву податку (платежу), відкриється інтегрована картка обраного податку (платежу), яка містить таку інформацію про проведені операції:
- дата та код операції;
- сума операції;
- нараховано/зменшено;
- сплачено/повернуто;
- сальдо розрахунків;
- сплачено/повернуто пені;
- залишок несплаченої пені.
Вивантажити отриману (сформовану) інформацію можна у форматі XLS.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор